Obecny czas: Pią Sty 24, 2020 8:50 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: [EDH] Bruna, Light of Alabaster
PostWysłany: Pon Cze 02, 2014 9:08 pm 
Apprentice
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Cze 02, 2014 6:59 pm
W formacie EDH siedzę już od dłuższego czasu i Bruna nie jest moim pierwszym deckiem składanym w tym formacie. Chciałem pochwalić się i może pomóc komuś kto nie może się zdecydować jaki deck złożyć. Jak mówiłem Bruna to nie mój pierwszy deck ale jak dla mnie jest genialny. Nie mam zamiaru go zmieniać. Nawet z deckami kontrolnymi rzadko co zdarza się przegrać ;p
Zaletą talii na pewno jest to, że potrafi ona zabić jednym strzałem. W talii jest kilka opcji przygrzmocenia Bruną od razu po wejściu co na pewno jest przyjemną rzeczą.
Talia radzi sobie bardzo dobrze nawet w sytuacjach stresowych kiedy naszą Brunę ma ktoś inny lub nie możemy jej wyrzucić ze względu na jej duży koszt w late game (Bruna spadła z dwa razy a nam nie chcą podchodzić landy ;__;)
Z tego co wiem od znajomego wtasowanie nie jest już problemem gdyż możemy wybrać aby nasz generał powędrował na command zone (w sumie jak dla mnie przyjemna opcja ale według mnie beznadziejna bo był to jedyny sposób na pozbycie się takiego namolnego voltrona.

Mimo tego, że w momencie kiedy na stole nie mamy naszego generała nie musimy czuć się nadto zagrożeni (przeważnie) musimy zapamiętać, że przeciągamy grę co nie działa na korzyść chyba żadnego voltrona. Jeśli przeciwnik rośnie w sile a Bruna nie jest w stanie zrobić nic przez pierwsze 10 tur musimy zdawać sobie sprawę, że nie jest dobrze. Oczywiście zdarzają się gry kiedy gra trwa już 1/2 godziny, mamy pusty stół ale nagle dochodzi nam brakujący land, graveyard pełen enchantów a na stole stoi . Gra się kończy szybciej niż przeciwnik zorientuje się co się stało ;p

Podsumowując. Deck jest w stanie poradzić sobie bez jego generała ale jest mu na prawdę BARDZO ciężko.
Poniżej zdjęcie mojej pięknej a jeszcze niżej deck lista. Będę starał się sumiennie opisywać funkcje danych kart kiedy znajdę chwilę wolnego czasu.

Image

1.

Lands:
2-17.Island
18-27.Plains
28.
29.
30.
31.
32.
33.
34.

Enchantments:

35.
36.
37.
38.
39.
40.
41.

Instant & Sorcery:

42.
43.
44.
45.
46.
47.
48.
49.
50.
51.
52.
53.
54.
55.
56.
57.
58.
59.
60.

Creatures:

61.
62.
63.
64.
65.
66.
67.

Artefacts:

68.
69.
70.
71.
72.
73.
74.
75.
76.
77.
78.
79.
80.

Enchantments - Auras:

81.
82.
83.
84.
85.
86.
87.
88.
89.
90.
91.
92.
93.
94.
95. - Jak tylko doleci do mnie to wylatuje.
96.
97.
98.
99.
100.

To by było na tyle. Mam nadzieję, że choć jednej osobie przyda się cały ten post ;p

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Kwi 09, 2015 8:14 pm 
Apprentice
Awatar użytkownika

Odkopuję bo praktycznie napisałem całego posta od nowa :v
(wraz z deckiem bo DUŻO się działo)

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Kwi 09, 2015 9:30 pm 
Sorcerer

Dołączenie: Nie Maj 18, 2014 3:55 pm
Piszesz, że jest problem, gdy nie ma generała w stole - to może jakieś kreatury, które ponoszą enchantmenty w miarę gonie zamiast anielicy? , (draw też w cenie), może ? W ramach dodatkowego supportu - , , .
Z dodatkowych rzeczy które na szybko przyszły mi do głowy - , (za ).
Wybór sorców i instantów dziwny (patrz czy ). Możesz je uzasadnić? Jest późno i mogę czegoś nie widzieć.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Kwi 10, 2015 6:42 am 
Apprentice
Awatar użytkownika

Bardziej myślałem nad . Proste robienie blockerów do czasu aż Bruna wejdzie a sama też byłaby w stanie zmusić przeciwnika do defensywy.
wygląda fajnie. Sprawdzę jak będzie się sprawował.
Problem jest na zasadzie, że nie do końca jest jak zabić bo bronić ta talia potrafi się sama.
+ = atak każdej kreatury we mnie kosztuje 10 :E
Teraz na szczęście dla tego decku generała nie da się pozbyć na stałe a tam opisywałem sytuację kiedy to jeszcze było możliwe.

Co do propozycji:
- za tego pana dzięki bo w tym decku mógłby działać jako tani tutor
- w sumie nie castuje aur więc efekt tego pana nie da mi zbyt wiele
- Ta karta byłaby w tym decku fajna gdybym miał w nim więcej kreatur i talia nie byłaby tak bardzo oparta na Brunie (czyt. talia byłaby bardziej kontrolna) Obecna idea decku za bardzo mi się podoba, żeby aż tak ją zmieniać ;_;

Teraz do wyjaśnień:
- mam tą kartę na oku już od dawna. Szukam kogoś kto będzie ją miał w Katowicach albo puki zbiorę się do zakupu w markecie (pinionszki :////)
(za ) - Borderpost jest dla mnie o tyle lepszy, że kiedy nie mam many w early game mogę go wyrzucić za jeden cofnąć tapniętego landa i spowrotem go wyrzucić. Taka sama sytuacja + jedna manodajka więcej. Sygnet imo nie jest zły ale nie lubię myśleć o rezerwie many potrzebnej do zapłacenia za jego efekt.
- służy jako taki masywny counterspell. W sumie używam karty kiedy przeciwnik zaczyna za bardzo się kręcić albo ma zamiar zrobić coś Brunie. Nie wiem czy counterspell zastąpiłby tą kartę wystarczająco. Wiele razy uratowała grę.
- Z opisu Bruny "Whenever Bruna, Light of Alabaster attacks or blocks, you may attach to it any number of Auras on the battlefield and you may put onto the battlefield attached to it any number of Aura cards that could enchant it from your graveyard and/or hand. :E
Plus combo z działające również z .

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Kwi 10, 2015 8:21 am 
Moderator

Dołączenie: Wto Kwi 07, 2009 9:27 pm
Miejscowość: Kraków
Przede wszystkim to piękna alteracja Bruny, tylko pogratulować :)

Co do sellmillu, to nie myślałeś może o ? Nazywasz jakiegoś time warpa na przykład, czy jakieś inne time magic, które masz pod ręką. W ogóle w takim decku wydaje mi się całkiem niezły, bo to jednak 'tutor' współdziałający w talią w większy sposób niż tylko 'poszukaj karty', w końcu Bruna jest jednak od tych strzałów na raz ;)
Nie wydaje Ci się, że masz za mało pillowfortu? Bo nie masz za dużo stworów do trzymania ziemi w early game, a mass removalu też najwięcej nie widzę. Nie masz problemu, że ludzie się na Tobie skupiają od samego początku, a nie masz jak się bronić?

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Kwi 10, 2015 3:59 pm 
Planeswalker

Dołączenie: Czw Wrz 23, 2010 9:02 pm
Miejscowość: Warszawa
Nie wiem po co temat skoro nie chcesz poprawek, ale i tak kilka rzeczy.
Najpierw zbędne karty:
1. Mana base, bardzo słaby. A Vivid to głupota. Lepiej nie grać nim wcale. Poza tym jakieś duale? Jakiś fixing?
2. 36.Telepathy - Martwa karta. Szkoda slota.
3. 38.Oblivion Ring - W EDH karta zwyczajnie słabiutka. Jej odpowiednik z konspiracji jest ok.
4. 40.Sphere of Safety - Tak, tak niby cenna obrona. Ale fakt jest taki, zę bez generała w stole ta karta to droższa propaganda. Wrzuć Ghostly Prison jak koniecznie chcesz taki efekt. Ale nie uchroni Cię i tak.
5. 42.Planar Birth - Karta działa ok razem z Traumatize i tylko w tym wypadku. Innymi słowy jest słaba w tym decku. Lepsza byłaby zwykła rampa/akceleracja.
6. 44.Thirst for Knowledge - W jaki sposób ta karta jest lepsza od jakichś 50 innych drawów?
7. 46.Savor the Moment - To nie jest deck, który dobrze wykorzystuje tą kartę. Zwykły time walk effect byłby lepszy.
9. 47.Long-Term Plans - Znowu dość mocno słaba karta. Vampiric Tutor jest dobry, ale to zbyt łatwo ominąć.
10. 49.Spell Crumple - Skoro grasz na nowych lame rullingsach to ta karta jest jedynie warunkowo lepszym cancelem. Szkoda w tym wypadku grać.
11. 52.Silence - Nie jesteś combo deckiem.
12. 56.Disenchant - Return to Dust?
13. 57.Crib Swap - Path to exile
14. 59.Traumatize - Bez względu na pseudo synergię z generałem to nie jest tu dobra karta.
15. 61.Gold Myr
62.Silver Myr - Myry obsysają w EDHu. Zbyt łatwo spadają i są zwyczajnie słabe. Masz diamenty, masz sygnety, masz multum innych gemów to z nich korzystaj.
16.
Ergiet napisał(a):
63.Mirror-Mad Phantasm

17. 63.Mirror-Mad Phantasm - karta średnio użyteczna raz na 100 gier i bezużyteczna w reszcie to nie jest dobra karta.
18. 78.Fieldmist Borderpost - Jeden z najgorszych wyborów na mana rock.
19. Większosć aur można by zmienić na lepsze, do tego zwykle ograniczają się do shroud/unblockable i nic więcej nie dają. + nie chronisz się praktycznie przed mass removalem.

Profil E-mail  

Temat postu: Re: [EDH] Bruna, Light of Alabaster
PostWysłany: Pią Kwi 10, 2015 7:35 pm 
Apprentice
Awatar użytkownika

Odpowiedź do kolegi wyżej.
1. Mana base, bardzo słaby. A Vivid to głupota. Lepiej nie grać nim wcale. Poza tym jakieś duale? Jakiś fixing? - Vivid soon wyleci za . Nie mam zbytnio kasy na tak drogie pojedyncze single.
2. 36.Telepathy - Martwa karta. Szkoda slota. - Kiedy telepatia jest na stole po prostu mam pewność, że mogę bezpiecznie wrzucić Brunę lub wiem żeby jej nie wyrzucać kiedy przeciwnik ma kontry na ręce.
3. 38.Oblivion Ring - W EDH karta zwyczajnie słabiutka. Jej odpowiednik z konspiracji jest ok. - Jeśli mówisz o to faktycznie lepszy. Postaram się zdobyć.
4. 40.Sphere of Safety - Tak, tak niby cenna obrona. Ale fakt jest taki, zę bez generała w stole ta karta to droższa propaganda. Wrzuć Ghostly Prison jak koniecznie chcesz taki efekt. Ale nie uchroni Cię i tak. - To samo co wyżej. Karta faktycznie fajna, postaram się załatwić.
5. 42.Planar Birth - Karta działa ok razem z Traumatize i tylko w tym wypadku. Innymi słowy jest słaba w tym decku. Lepsza byłaby zwykła rampa/akceleracja. - Karta grana w sumie dlatego, że combo jest po prostu przyjemne. Działa nie tylko z ale również z i , które planuję wrzucić do decku.
6. 44.Thirst for Knowledge - W jaki sposób ta karta jest lepsza od jakichś 50 innych drawów? - Draw 3 kart i discard 2 aur, które Bruna za chwilę wyciągnie z grobu?
7. 46.Savor the Moment - To nie jest deck, który dobrze wykorzystuje tą kartę. Zwykły time walk effect byłby lepszy. - 2 combaty? Po co mi untap skoro Bruna ma Vigilance?
9. 47.Long-Term Plans - Znowu dość mocno słaba karta. Vampiric Tutor jest dobry, ale to zbyt łatwo ominąć. - W mana coscie Bruny nie widzę czarnego :E. Ale kartę mam zamiar zastąpić
10. 49.Spell Crumple - Skoro grasz na nowych lame rullingsach to ta karta jest jedynie warunkowo lepszym cancelem. Szkoda w tym wypadku grać. - był w decku zanim dowiedziałem się o nowych zasadach bo miałem nielichą przerwę z Magicami. Tak czy siak wydaje mi się, że lepiej trzymać Crumple niż jak powiedziałeś Cancela. Wrzuciłbym ale znowu odzywa się kwestia pieniędzy ._.
11. 52.Silence - Nie jesteś combo deckiem. - niby nie ale kiedy castuje Silence przed Bruną to przeciwnik albo musi posiadać 2 counterspelle i ok. 5 many albo pogodzić się z wejściem Bruny na pole.
12. 56.Disenchant - Return to Dust? - Zwykle używam i tak używam tej karty na instancie do zniszczenia pojedynczego celu a łatwiej trzymać 2 wolnej many niż 4
13. 57.Crib Swap - Path to exile - U right
14. 59.Traumatize - Bez względu na pseudo synergię z generałem to nie jest tu dobra karta. - Pseudo synergia która wygrywa 40% gier ;___;
15. 61.Gold Myr
62.Silver Myr - Myry obsysają w EDHu. Zbyt łatwo spadają i są zwyczajnie słabe. Masz diamenty, masz sygnety, masz multum innych gemów to z nich korzystaj. - Teraz dylemat czy lepiej mieć ewentualnego blockera podatnego na wipe'a czy zwykłego diamonda, który nie zrobi nic poza daniem many :v
16. 63.Mirror-Mad Phantasm - karta średnio użyteczna raz na 100 gier i bezużyteczna w reszcie to nie jest dobra karta. - Gram tym deckiem dosyć długo i powiem, że Phantasm z swoim efektem pakowania enchantów do grobu wygrał około 30% gier.
17. 78.Fieldmist Borderpost - Jeden z najgorszych wyborów na mana rock. - Nie rozumiem. Bardzo przyjemna karta w opening handzie kiedy dobieramy niezbyt dużo landów ale cała reszta jest perfekcyjna. Land + Borderpost w pierwszej turze działa praktycznie tak samo jak guildgate. Lubię tą kartę.
18. Większosć aur można by zmienić na lepsze, do tego zwykle ograniczają się do shroud/unblockable i nic więcej nie dają. + nie chronisz się praktycznie przed mass removalem. - Przed mass removalem chronią mnie dwia Totem Armory oraz counterspelle. Co więcej mogę zrobić? Poza tym nietargetowalność Bruny oraz jej nieblokowalność to klucz do zwycięstwa. Skoro tak twierdzisz powiedz mi, które aury i na jakie byś wymienił.

Teraz czas na trochę mniej krytyki xD
Odpowiedź do kolegi wyżejwyżej.

jasioo napisał(a):
Przede wszystkim to piękna alteracja Bruny, tylko pogratulować :)

Co do sellmillu, to nie myślałeś może o ? Nazywasz jakiegoś time warpa na przykład, czy jakieś inne time magic, które masz pod ręką. W ogóle w takim decku wydaje mi się całkiem niezły, bo to jednak 'tutor' współdziałający w talią w większy sposób niż tylko 'poszukaj karty', w końcu Bruna jest jednak od tych strzałów na raz ;)
Nie wydaje Ci się, że masz za mało pillowfortu? Bo nie masz za dużo stworów do trzymania ziemi w early game, a mass removalu też najwięcej nie widzę. Nie masz problemu, że ludzie się na Tobie skupiają od samego początku, a nie masz jak się bronić?

bardzo fajna karta. Kiedyś mi się przewinęła przed oczętami i miałem zamiar ją wrzucić ale chyba o niej zapomniałem :v Na pewno ją nabędę.
Co do early game. Imo. EDH to dosyć wolny format a ze względu na rampę Brunę i tak wystawiam stosunkowo szybko. Powiedzmy, że nie trafiłem jeszcze na taką grę, w której przeciwnik zabiłby mnie zanim dorobiłbym się many na Brunę (ofc są momenty kiedy po prostu mana nie podchodzi przez 5 tur z rzędu ale to skrajne przypadki)
Ludzie skupiają się na mnie przede wszystkim dlatego, że nie mają nikogo innego :v Multi grywałem bardzo dawno temu. W Katowicach nie ma zbyt wielu graczy EDH więc w więcej niż z jedną osobą grywam tylko w "święta" :v.

Co do alteracji powiem tylko, że to niestety prox a nie alteracja chociaż jak dla mnie liczy się efekt :).
Niżej daję link do instrukcji, której stosowałem się ja.
http://polter.pl/Sztuka-Proxowania-b12216

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Kwi 10, 2015 8:01 pm 
Moderator

Dołączenie: Wto Kwi 07, 2009 9:27 pm
Miejscowość: Kraków
No wiadomo, że prox, ale ma jednak bardzo ładny alternatywny art :)

Od siebie dodam jeszcze, że sam bym grał myrami ponad kamykami tylko w deckach gdzie to może mieć większe znaczenie (animar na samych artefaktycznych stworach, arcuum gdzie potrzeba tego paliwa, może jakieś stricte artefaktyczne talie), tutaj nie ma się co zastanawiać - diamenty i sygnety (w ogóle gdzie masz ? :P ) są lepsze, bo pewne, stwory zawsze łatwiej giną. Nie bez powodu EDH to Magic:Enter The Battlefield.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Kwi 10, 2015 8:21 pm 
Planeswalker

Dołączenie: Czw Wrz 23, 2010 9:02 pm
Miejscowość: Warszawa
Ergiet napisał(a):
Karta grana w sumie dlatego, że combo jest po prostu przyjemne. Działa nie tylko z Traumatize ale również z Mirror-Mad Phantasm i Tunnel Vision, które planuję wrzucić do decku.

Czyli działa z kartami nie działającymi dobrze w decku :razz:
Ergiet napisał(a):
2 combaty? Po co mi untap skoro Bruna ma Vigilance?

Zwykły time walk effect wciaż jest znacznie lepszy.
Ergiet napisał(a):
Drow 3 kart i discard 2 aur, które Bruna za chwilę wyciągnie z grobu?

Statystycznie nie. co piąta karta to aura. Jeśli nie masz pełnej ręki to jest draw 1. Jeśli opp ma grave hate to jest draw 1. To jest EDH opp zawsze ma grave hate.
Ergiet napisał(a):
był w decku zanim dowiedziałem się o nowych zasadach bo miałem nielichą przerwę z Magicami. Tak czy siak wydaje mi się, że lepiej trzymać Crumple niż jak powiedziałeś Cancela. Wrzuciłbym Pact of Negation ale znowu odzywa się kwestia pieniędzy ._.

Choćby Dissipate. Tani jak barszcz a siada lepiej.
Ergiet napisał(a):
W mana coscie Bruny nie widzę czarnego . Ale kartę mam zamiar zastąpić Tunnel Vision

Nie mówię graj tutotrem. Porównuję jakość zbliżonych efektów.
Ergiet napisał(a):
niby nie ale kiedy castuje Silence przed Bruną to przeciwnik albo musi posiadać 2 counterspelle i ok. 5 many albo pogodzić się z wejściem Bruny na pole.

Albo mieć glen elendrę, albo time stopowować, albo mieć removal na permie... Albo, albo, albo. Wciąż karta nie jest dobra.
Ergiet napisał(a):
Zwykle używam i tak używam tej karty na instancie do zniszczenia pojedynczego celu a łatwiej trzymać 2 wolnej many niż 4

Opcja na dwa za jeden jest zawsze lepsza niż 1 za 1. W multi szczególnie. Do tego exile a destroy to kluczowa różnica.
Ergiet napisał(a):
Pseudo synergia która wygrywa 40% gier ;___;

Grasz ze ścianą czy sam ze sobą?
Ergiet napisał(a):
Teraz dylemat czy lepiej mieć ewentualnego blockera podatnego na wipe'a czy zwykłego diamonda, który nie zrobi nic poza daniem many :v

Diamonda, który nic nie robi poza tym, że stoi. Myr zchumpuje raz 3-4 dmg czyli zrobi tyle co nic. A najpewniej zejdzie z miejsca, a potem ups problemy z maną.
Ergiet napisał(a):
Nie rozumiem. Bardzo przyjemna karta w opening handzie kiedy dobieramy niezbyt dużo landów ale cała reszta jest perfekcyjna. Land + Borderpost w pierwszej turze działa praktycznie tak samo jak guildgate. Lubię tą kartę.

Czyli land i borderpost w pierwszej działają jak gorsza wersja i tak słabej karty? Gdzie tu powód do radości?
Borderpost to w 99% wypadków gorszy ingot. Jeśli masz regularny niedobór landów to nie borderrpost jest dobry, a Twój dobór ilości landów lub tasowanie słabe ;)
Ergiet napisał(a):
Przed mass removalem chronią mnie dwia Totem Armory oraz counterspelle. Co więcej mogę zrobić? Poza tym nietargetowalność Bruny oraz jej nieblokowalność to klucz do zwycięstwa. Skoro tak twierdzisz powiedz mi, które aury i na jakie byś wymienił.

choćby, \...
jest lepszy od trade'a.
daje duży bust w rozmiarze.
Po co grać jak można
-> , Pariah + protka przed critami oznacza znacznie lepszą ochrone niż wszystkie propagandy.
lepsza ochrona niż totem armor.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Kwi 10, 2015 9:34 pm 
Apprentice
Awatar użytkownika

Dealus napisał(a):
daybreak coronet choćby, \angelic destiny...
Spirit mantle jest lepszy od trade'a.
Eidolon of Countless Battles daje duży bust w rozmiarze.
Po co grać robe of mirrors jak można Diplomatic Immunity
pacifism -> pariah, Pariah + protka przed critami oznacza znacznie lepszą ochrone niż wszystkie propagandy.
Gift of Immortality lepsza ochrona niż totem armor.

- Karta zdecydowanie nie warta swojej ceny w tej talii. Zwykłe +3/+3, które mogę wyciągnąć z innej aury. Po co mi First Strike kiedy Bruna ma zabić gracza a nie kreaturę (jeśli już fightuje inną kreaturę zabije ją bez problemu bez first strike). Po co mi Vigilance kiedy Bruna ma go wbudowanego. Lifelink nie przydał mi się jeszcze chyba w żadnej grze.
- Kolejne zwyczajne +4/+4
- spoko, wrzucę
- Za co?
- Wrzucę
- Jeden z totem armorów pakuje jeszcze +3/+3 a drugi ma Flasha więc nie wiem za który z nich miałbym go wymienić. Anyway pomyślę nad tym.
Za Borderposta przetestuję a
kosztuje tylko 3 many i w zupełności wystarcza w tej talii. Powiedz mi ile musiałbym zapłacić (w manie) za najtańszy spell z efektem ala Time Walk?
Co do reszty nie będę się kłócił bo mam swoje zdanie co do kart które gram od praktycznie samego początku w talii.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Kwi 10, 2015 11:29 pm 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Sty 20, 2010 7:10 am
Ergiet napisał(a):
Ludzie skupiają się na mnie przede wszystkim dlatego, że nie mają nikogo innego :v Multi grywałem bardzo dawno temu. W Katowicach nie ma zbyt wielu graczy EDH więc w więcej niż z jedną osobą grywam tylko w "święta"

Say what? :shock: Pomijam już inne miejsca (Flamberg, Bard itd.), ale w samym MtG Spocie w każdy czwartek zbiera się regularna, kilkunastoosobowa ekipa cisnącą w EDH na trzech-czterech podach. W Katowicach jest mnóstwo graczy EDH, tylko ty ich po prostu najwyraźniej nie znasz.
Ergiet napisał(a):
Co do reszty nie będę się kłócił bo mam swoje zdanie co do kart które gram od praktycznie samego początku w talii.

Wpadnij kiedyś w czwartek do MtG Spotu, siądź do poda np. z Zetem, Starem i Sinem, a bardzo szybko się przekonasz, że Dealus ma rację i wiele twoich kart działa dobrze tylko w teorii. :razz:

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Kwi 11, 2015 8:31 am 
Archmage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Lut 12, 2002 8:32 pm
Miejscowość: Sosnowiec
Spike napisał(a):
Ergiet napisał(a):

Wpadnij kiedyś w czwartek do MtG Spotu, siądź do poda np. z Zetem, Starem i Sinem, a bardzo szybko się przekonasz, że Dealus ma rację i wiele twoich kart działa dobrze tylko w teorii. :razz:

Miałem to napisać, ale jednak nie można porównywać talii o tak różnych budżetach. Żeby się przekonać, że Dealus ma rację i jednocześnie nie mieć wymówki: "no ale to jest różnica tylko w kasie", Ergiet musiałby siąść do któregokolwiek z pozostałych 2-3 podów. Myślę, że każdy stół w MtG-Spocie będzie mógł zweryfikować rzeczywistość.
Ale to zależy, czy Ergiet wybierze czerwoną czy niebieską pigułkę (i jestem w tym przypadku raczej pesymistą).

P.S.
Ergiet napisał(a):
Multi grywałem bardzo dawno temu. W Katowicach nie ma zbyt wielu graczy EDH więc w więcej niż z jedną osobą grywam tylko w "święta"

Tak, 46 stron wątku "EDH w Katowicach" ewidentnie wskazuje na znikomą liczbę graczy. :rolleyes:

PostWysłany: Śro Kwi 15, 2015 10:51 pm 
Apprentice
Awatar użytkownika

Mój błąd :v Po prostu nie znam graczy. Z opowieści kumpla nie miał tam z kim grać więc nawet się nie pytałem.
Ofc jeśli będzie okazja to na pewno zagram i sprawdzę aczkolwiek zdecydowanie nie jest to deck pod multi :v

Profil E-mail  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość