Obecny czas: Sob Sty 18, 2020 4:30 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: [EDH] Oros, the Avenger [M]
PostWysłany: Śro Cze 26, 2013 2:16 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Lut 24, 2006 9:55 pm
Miejscowość: Zjednoczone Emiraty Poznańskie
Jakiś kwartał temu zbanowaliśmy w EDH Team Poznań :u: . Wiem, może i brzmi kuriozalnie ale irytujące były te Time Warpy, Counterspelle, Arcumy, Numoty, Thraximundary, kopiowania i cały niebieski stuff. Stwierdziliśmy, że spróbujemy i do tego składamy decki tylko z tego co mamy (wcześniej były jakieś pojedyncze proxy - znam podejście forumowiczów do tej kwestii), u nas są dopuszczalne, ale nie w obecnym multi. No i bez przegięć, że proxuje pół decku, pojedyncze karty spoko, jeśli to mana base lub kupisz je.

Tak czy siak lubiłem grać Numotem to stwierdziłem, że poszukam innego smoka. Otworzyłem album a tam od 243646 lat leży sobie . Niby umiejętność taka se (pozory, działa), ale super staty i super kolory. Kiedyś w standardzie na przemian z Jedno aka Snake graliśmy BWR Firemane Control. Bardzo lubię to połączenie, reanimacja, draw, kabany i wrathy.

Jako że jestem mocno średnim żeby nie powiedzieć słabym deckbuilderem to moja pierwsza decklista miała spore braki. Było bardzo dużo point removalu dzięki czemu dawałem radę w większości gier 1vs1 ale na multi raczej nie szalałem. Zostawiłem deck Eshinowi, który narzucił koncepcje. Jak dostanę już szkielet i wzór, to czego mam się trzymać to sobie potrafię poradzić potem. Lubię testować różne rozwiązania i w miarę często wymieniać karty. Ok, do rzeczy:

Kilku obv kart jak czy nie ma, bo umówiliśmy się, że co miesiąc każdemu deckowi banujemy 1 kartę ;).

Commander:

Mana Ramp (14):

14 sztuk, trochę jest. Obv :1: Ring i Vault. 6x :2: bo mamy solidne karty cc4. 3x :3: , które filtrują kolory, zwłaszcza Lantern. Całość uzupełniają Dymano i Solemn. Muszę tyle mieć bo jest dużo kart color intensive, trochę big mana zaklęć, które szybko przepchnięte stawiają nas w dobrej sytuacji. No sam generał kosztuje 6 many. Do tego walczę często z :g: deckami (Skulbriar, Karador, Boborygmos) więc nie mogę odstawać, bo jak przegrasz bitwę na mane to przegrywasz grę.

Potwory (15):

Tytany i Primordiale to klasyczny goodstuff. W każdym decku gram zawsze wszystkimi jakimi tylko mogę, są po prostu zbyt przesrane żeby tego unikać i tłumaczyć się, że to nie jest fajne itp itd. Do tego tutaj pasują bo mają najlepsze ETB ability w tym formacie, a są tutaj efekty, które pozwalają na ponowne ich używanie w przypadku śmierci, jak choćby widoczny tu Karmic Guide.
Bez demona i anioła też nie wyobrażam sobie żadnego WB. Bloodgift jako druga arena + dobre ciało.
Cloudgoat wygląda ubogo w tym towarzystwie ale nie mam Siege-Ganga, gość umie bić, wstawia tokeny do tego Soldiery, odpala Heightsa.
Mikaeus jest świetny odpala chłopaków ponownie, chciałbym mieć jeszcze Elesh Norn do kompletu ale z tego co widzę to jej cena to 12-15 $, za 30zł jeszcze nikt nie chciał wydać.
Shriekmaw wszedł nie dawno w miejsce Flametounge Kavu, na razie testuje bo chce mieć kolesia, który zabija kolesi :razz: .
Auriok Champion wszedł nie dawno i raczej nie wyjdzie. Jest super, świetnie działa z moimi tokenami, ze stworami przeciwników. Gain life to coś czego mi brakowało, zwłaszcza jego stałe źródło. Do tego ziomek ma protki przed niektórymi generałami i kabanami (Skulbriar, :r: i :b: tytan).
Knight-Captain to mój ulubieniec, z wieloma kartami (obie Elspeth czy Assemblem) zakłada soft locka, reguluje tempo i sytuacje na stole. Jak ktoś ładnie poprosi to mogę go obronić przed jakimś petarnym atakiem :).

Inne co zabijają (6):

Assemble i Bitter są zajebiste, świetnie działają z Auriokiem, Heigtsem, Mikeusem, Torrentem itp. No po prostu zabijają opponentów.
Vengeant zadaniem teamu to jeden z lepszych PW w tym formacie.
Elspeth Tirel weszła za Gideona, który średnio się sprawdzał, a ona idealnie się wpasowuje. Sama się broni, leczy, jak mnie zirytujesz to leci utility.
Druga Elspeth może nie jest taka rewelacyjna, ale zdarzają się rozdania nie tak aggro po stronie przeciwników, ja zagrywam ją w 3 turze i jest gacik. Do tego pompuje Orosa albo przenosi każdego stwora w przestworza dzięki czemu mogę zadać sporo obrażeń lub zabić innego Wędrowca.
Torrent to win codition, jak wyjmie :b: tytana albo Cloudgoata to zabija.

Sztuczki i suczki (5):

Vat pasuje jak ulał, opponenci dostają białej gorączki jak go widzą.
Sunforger to jedna z moich ulubionych kart, tu nie mam kontr ale jest trochę removalu. Do tego daje niezłą pompkę i z byle tokena robi kozaka.
Animate Dead szuka się z E. Tutora, bierze z każdego grobu, no jest po prostu dobry, miałem jakiegoś foil w albumie to wsadziłem i nie narzekam :razz: . Living Death wsadziłem nie dawno, jeszcze nie doszło. W Eshinowym Karadorze działa świetnie, myślę, że u mnie też nie będzie takie tragiczne.
Ancestral Tribute wrzuciłem razem z Auriok Championem. Każdy mój draw odbiera mi życie, a Ancestral zagrany w dobrym momencie wraca mnie z powrotem na wysoki poziom. Do tego ma opcjonalnego flashbacka. Przypomniała mi się ta karta z czasów Prismatica gdzie robiła frytki, tutaj dodaje średnio 20-30 żytek.

Point removal (6):

/Seek

Pierwsze trzy wiadomo, Seeka rzadko zdarza mi się używać, chyba, że w odpowiedzi na tutora opponenta :P. Wszystkie szukane z Sunforgera. Zastanawiam się jeszcze czy nie wysupłać slota dla bo czasami brakuje, zwłaszcza, że Dust musi być raczej na aury. Rakdos Charm ma sporo opcji, z usunięciem grobu na czele Zdarzyło mi się nim zabić 1 opponenta jak się połasił tutorem na Avenger of Zendikar, miał całkiem mało życia.
Terminate i Dreadbore, dobre removale, często jest tak, że trzeba zabić pojedynczego kolesia a nie cały stół.

Mass removal (4):

Tutory(4):

Jedni nienawidzą inni mają je za mistrza. Ja lubię tutory. Nie mam tutaj żadnych infinity kombosów, po prostu są dla mnie opcją na poszukanie odpowiedzi lub tego co poszukuje w danej chwili (Wrath, Tytan, Draw).

Draw (7):

Tylko Mind's Eye mnie nie painuje, stąd gain life stał się ważny. Bywały gry gdzie zagrywałem Necrologie, traciłem jeszcze z czegoś, byłem na 20 życiach, jeden gracz rzucał Wratha a drugi zabijał mnie jakimś hastem. Ilość sądzę jest odpowiednia, dorzuciłem Promise i Costa i nie narzekam na to, że brakuje mi dobierania.

Landy (38):

5 Swamp
4 Mountain
5 Plains

Filtrów, feczy i dual landów jest raczej wystarczająca ilość, jeśli dodać do tego cały artifact stuff. Najgorzej na świecie jest robić muligany przez brak kolorów i patrzeć jak przeciwnicy sobie grają a samemu się męczyć. Brakuje mi a. Gram na 38 i nie ruszę tu nic bo dobrze tu chodzi, wolę mieć flooda niż screw, przez 5-6 pierwszych tur nie można pominąć land dropa. Poza tym lubię taką ilość landów i staram się grać na tyle w każdej kontrolnej konstrukcji.

O co tu chodzi? Nic skomplikowanego, wystawiamy landy i artefakty, dobieramy karty i dogrywamy potwory. Jest trochę interakcji, raczej widocznych na 1 rzut oka, jak Auriok z token enchantami czy Mimic Vat z czymkolwiek.
Na ogół pomimo kontrolnego charakteru jesteśmy w miarę agresywnym przeciwnikiem, ze względu na sporo removalu i duży p/t naszych postaci. Wiadomo jak to w EDH, że nie warto się wychylylać, tym bardziej, że nie mamy w talii jakiegoś comba, które nagle zabija wszystkich graczy na raz. Trzeba poczekać aż nawzajem się powybijają w międzyczasie podszczypując ich na przemian.
Co do bana :u: . Deckiem gram też na cockatrice i przeciwko taliom z tego koloru również radzi sobie całkiem dobrze (żeby nie było zarzutu, że skoro nie gramy z niebieskim to ta talia jest bezużyteczna przeciwko temu kolorowi).

Rzucajcie pomysły i sugestie wszystkiego co pasowałoby do tego buildu czyli współgrało z tokenami i grobem. Obecnie myślę nad ale z ekipy potworów raczej bym żadnego nie ucinał.

Zapraszam do dyskusji :judge: .

Proud member of Poznań EDH Team !

Profil GG  

Temat postu: Re: [EDH] Oros, the Avenger [M]
PostWysłany: Śro Cze 26, 2013 4:20 pm 
Sorcerer
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Lut 25, 2012 9:59 pm
Wiem, że to offtop, ale po prostu nie mogę się powstrzymać - JAK MOŻNA ZBANOWAĆ CAŁY KOLOR???????? :shock:

My zbanowaliśmy U w teamie 4 osobowym, jako, że gramy najczęściej w takim składzie. Może gdyby u Ciebie w środowisku gry z U opierały się na time warpach i combo Arcumie to też byś się nad tym zastanowił :). Jak gramy z kimś innym to niech se ma co chce w decku. Poza tym sądzimy, że to rozwiązanie tymczasowe, za jakiś czas pewnie :u: wróci do łask, z tym, że wykluczymy pewne karty. W Commanderze można wszystko.

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Cze 26, 2013 8:34 pm 
Wizard of the Coast
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Lis 03, 2008 5:30 pm
Miejscowość: Kraków
FALI napisał(a):
Torrent to win codition, jak wyjmie B tytana albo Cloudgoata to zabija.

mam nadzieje ze zdajesz sobie sprawe ze tokeny z tytana i cloudgoata nie dostaja +2/+0 i haste :P

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Cze 26, 2013 9:20 pm 
Moderator

Dołączenie: Wto Kwi 07, 2009 9:27 pm
Zamiast tego ancestral tribute wolałbym chyba grać lub , za tyle samo many przy 2 opponentach też dają dużo życia i mogą po prostu służyć jako wincondition.

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Cze 26, 2013 11:55 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Kwi 06, 2007 10:06 am
Jak gracie w 4osobowym teamie to czemu nie ma ?

Profil GG  

PostWysłany: Czw Cze 27, 2013 7:24 am 
Moderator
Awatar użytkownika

@Siedem7 - czemu nie dostają :razz: ? Przypomina mi się jak na FNM-ach kilka lat temu grając BR po wyjściu bloku Lorwyna zabijałem wskrzeszonym Siege-Gangiem.

@jasioo - Obie karty są dobre, niewątpliwie. Ale nie podobają mi się bo z Ancestralem przy takiej samej ilości many rywalizują tylko na poziomie 6-7 kart w grobie. Na ogół mam ich minimum 10-12, często ok 20. Poza tym jak zbiorę odpowiednią ilość many to przypominają Toot&Naila - "o dobrałem wygrałem". Ja wolę zabijać deckiem niż pojedynczym zaklęciem.

@Rarian - Nie przepadam za tą kartą. Każdy z nas używa grobu więc nie trudno żeby trafić akurat na kartę, która w cmentarzu robi więcej niż na ręce. Poza tym w przypadku gdy odpadnie już 1 gracz, albo znajdę się w "finale" jest słaba. W tym koszcie wolę Ambition's Costa, który choćby ściany srały zawsze dobierze mi 3 :wink: .

Profil GG  

PostWysłany: Czw Cze 27, 2013 7:49 am 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Kwi 14, 2010 7:12 pm
Tez slyszalem ze to tak nie dziala, tokeny wejda po resolvie torrenta

Ostatnio edytowany przez Dominator, Czw Cze 27, 2013 7:53 am, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Cze 27, 2013 7:53 am 
Moderator
Awatar użytkownika

No i trochę mały toolbox pod sunforgera, dodałbym boros charma (i może armageddon wtedy jeśli gracie takimi kartami), wild ricochet, sworda i może master warcraft (ja to lubię :D).

Profil GG  

PostWysłany: Czw Cze 27, 2013 9:49 am 
Moderator

@Fali: to dobre walki na fnmach odstawiales ;) tak jak mowi dominator. Tokeny wchodza dopiero po resolvie torrenta, wiec nie dostana haste'a. Bylo o to miliard pytan do sedziego w tamtych czasach i praktycznie kazdy kierowca br tokenow przypadkiem (lub nie :P) probowal odpalic to 'kombo'.

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Cze 27, 2013 10:53 am 
Wizard of the Coast
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Lis 03, 2008 5:30 pm
dokladnie tak. torrent wskrzesza SGC, na stos wchodzi trigger. torrent daje plusy i haste i idzie do grobu, dopiero teraz resolvuje trigger SGC i dostajesz typkow (bez bonusow)

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Cze 27, 2013 11:04 am 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Cze 13, 2010 10:39 am
Miejscowość: Świątynia Twarożyca
I cały misterny gameplan w pizdu, i deck też w pizdu :/

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Cze 27, 2013 11:34 am 
Moderator
Awatar użytkownika

Haha to ładnie, wstyd mi, że tak doświadczony gracz jak ja nie znał takich podstawowych zasad. Ale w sumie moi teammaci też nie grają od wczoraj i kiwali głowami tylko jak im mówiłem co robić :D . Ok to już wszystko wiem, wygląda na to, że stawiam flaszkę na najbliższym posiedzeniu :razz: .
Riardin napisał(a):
I cały misterny gameplan w pizdu, i deck też w pizdu :/

Wcale nie bo z tytanem na stole czy tokenami nadal zabijam na luzie. Kiedyś jeszcze grałem White Sun Zenithem/Decree of Justice + Torrent, zastanawiam się czy nie wrócić do którejś z tych kart.
Cytuj:
No i trochę mały toolbox pod sunforgera, dodałbym boros charma (i może armageddon wtedy jeśli gracie takimi kartami), wild ricochet, sworda i może master warcraft (ja to lubię :D)

Geddon to nie pod Sunforgera :P. W Numocie geddony były game planem, potem grały też w Arbitrze i innych deckach. W tym wypadku stwierdziliśmy, że wiemy co te karty robią ale nie chcemy nimi grać.
Sword to slot Terminate. Póki co nie robi mi to różnicy, Ulamoga nie ma nikt :).
Boros Charma testowałem i mi się podobał, może do niego wrócę.
Ricochetem grałem b.długo w Numocie, tutaj ciągle mnie kusi ale obawiam się, że mogę nie mieć go kiedy zagrać bo praktycznie zawsze wytapowuje się w swojej turze. Chyba wrzucę i się przekonam.
Master Warcraft - raz mi mignęła w klaserze kiedyś ta karta i stwierdziłem, że jest miałka. Siada Ci? Rozumiem, że jeśli zagram w kombacie jednego z opponentów to mogę zdecydować w kogo idzie atak?
Pytanie tylko za co...

Profil GG  

PostWysłany: Czw Cze 27, 2013 2:14 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Cytuj:
Geddon to nie pod Sunforgera

No nie, ale pod boros charma. Dwukartowe wygranie gry za 6 mana, pytanie czy chcesz tak grać.
Cytuj:
Master Warcraft - raz mi mignęła w klaserze kiedyś ta karta i stwierdziłem, że jest miałka. Siada Ci? Rozumiem, że jeśli zagram w kombacie jednego z opponentów to mogę zdecydować w kogo idzie atak?

Ja sam gram Kaalią, ale też z sunforgerem. Niedawno dodałem do decka Mastera i niewiele od tamtej pory grałem, ale imo siada. Zwłaszcza w małej grupie wydaje się mocna, bo jest takim mindslaverem na combat. Obadaj wording - i pamiętaj, że wybierasz i blokujących i atakujących ergo pozbywasz się jak największej liczby stworów, jak siądzie to nawet wszystkich stworów opponentów.

Ja gram w sumie większym toolboxem pod sunforgera, bo prawie zawsze go mam w grze (gram vampiriciem, demoniciem, stoneforge mysticiem i enlightened tutorem i prawie zawsze szukam młotka, chyba że lepszy jest jakiś fajny demon/anioł/smok jak kaalia nie dostanie w czapę). A jak już go mam i mam pod nim boros charma, czy rykoszet, czyli odpowiedzi na removal w artefakty to jest praktycznie niezniszczalną zabawką na dłuuugo.

EDIT: Jeszcze jest mega dobry pod sunforgerem :).

Profil GG  

PostWysłany: Czw Cze 27, 2013 5:09 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Teraz zobaczyłem - grasz sunforgerem, a nie masz a :D?

Profil GG  

PostWysłany: Czw Cze 27, 2013 6:17 pm 
Enchanter
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Lis 30, 2011 3:33 pm
Cytuj:
Teraz zobaczyłem - grasz sunforgerem, a nie masz mistveil plainsa ?

+1

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Cze 27, 2013 8:27 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Hm wydaje się być spoko rozwiązaniem. Wrzucę za Plainsa a Boros Charm wejdzie za Shriekmawa. Nad Master Warcraftem pomyślę jak coś mi się przestanie podobać :).

Profil GG  

PostWysłany: Czw Cze 27, 2013 10:44 pm 
Enchanter

Dołączenie: Nie Paź 21, 2012 12:40 pm
Miejscowość: Wrocław
Cytuj:
Elesh Norn do kompletu ale z tego co widzę to jej cena to 12-15 $, za 30zł jeszcze nikt nie chciał wydać.

Widziałem ją za 32-35 złotych w sklepie. Teraz jak patrze to już ją wykupili :)

Z rampy artefaktycznej zastanawia mnie dlaczego nie wrzuciłeś a.

w ogóle mi się nie sprawdzał w decku, więc wyrzuciłem. Za wiele nie robił a ściągał hate bo perspektywa zostania bez landów nie była ciekawa dla innych.

Pod a jak wspomniał Rarian świetnie się sprawdza . U siebie ponadto pod niego mam patha, sworda a także i . Posiadanie kontry w zanadrzu zwiększa pewność siebie :wink:

PostWysłany: Czw Cze 27, 2013 10:59 pm 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Paź 14, 2009 11:13 am
Miejscowość: Warszawa
Z fajnych BRW stworów, które mogły by grać znalazłem jeszcze:

ABSOLUTNY mistrz świata z tokenami
świetna interakcja z Sun Titanem
jw

Mass removale z opcją:

No i jak potrzebujesz jakiegoś lajfgajnu to czemu nie ?

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Cze 27, 2013 11:18 pm 
Moderator

Cytuj:
Pod Sunforgera jak wspomniał Rarian świetnie się sprawdza Ghostway. U siebie ponadto pod niego mam patha, sworda a także Oblation i Lapse of Certainty. Posiadanie kontry w zanadrzu zwiększa pewność siebie

Najsss :spoko:

I wydaje mi się, że lepiej zamienić WoGa na , jeden many nie robi różnicy, a instantowośc już mnie nie raz uratowała.

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Cze 27, 2013 11:20 pm 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Paź 14, 2009 11:13 am
Miejscowość: Warszawa
O nawet nie zauważyłem, że Fali nie ma Routa w decku. Imho zamiana Wog'a na Routa będzie naprawdę wporzo, mass removal na instancie robi robotę.

Profil E-mail  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość