Obecny czas: Nie Gru 08, 2019 4:49 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Dragonstorm w EDH
PostWysłany: Nie Sty 07, 2018 10:08 am 
Sorcerer
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Lis 16, 2011 10:18 pm
Miejscowość: Warszawa - Ursynów
Cześć Kochani,

Szukam sposobu na ulepszenie decku zbudowanego wokół karty .

Zasadnicze wincony decku:
1. Deck korzysta z kart takich jak l i aby osiągnąć storm count 4-6 i zaatakować dużymi smokami: (daje wszystkim haste), (wzmacnia wszystkie smoki przy ataku), (daje double strike).

Powyższy przykład to tylko storm count 2 i zazwyczaj wystarczy aby zabić dwóch najsilniejszych przeciwników, jeżeli uda mi się zrobić większy storm, nie ma problemu z zabiciem wszystkich.

2. Korzystam z enchanmentów: , lub aby zamienić wszystkie moje crity w smoki. potrzebuje wtedy tylko Storm Count 1 aby pójść po i . Plant tokens wchodzą jako smoki i widzi je , więc przy 8 tokenach rozdaje 80 obrażeń (każdy token „widzi” 10 smoków). Oczywiście jeśli storm count jest wyższy scourage rozdaje więcej obrażeń. Rolę pełni tutaj też .

Zamiast Scourage można korzystać też z , które przy okazji daje lataczom haste i jest jednym z najlepszych enchantów w decku.

Można to combo jeszcze ze storm count 2 za 5 many przy pomocy:

+ +
Trzeba mieć w ręku i Mastery

Zapasowy wincon to:
+ .
oraz
i inne reanimatory (ale chyba z tego zrezygnuje, bo nie mam dobrego autoprzewijania)

Commander:
Najpierw korzystałem z , który pełnił podobną rolę co , ale Prossh zawsze zbiera hate, bo ludzie oczekują combo z .
Potem korzystałem z , co grało całkiem fajnie, ale w Ixalanie wydrukowali , więc stwierdziłem, że potrzebuje niebieskiego w talii. Adaptacja zwiększa szansę na combo.

Teraz korzystam z co daje mi 5 kolorów i stwarza szanse na tańsze hardcastowanie moich smoków, co potrafi być pomocne, ale w sumie bardzo rzadko się przydaje. Nawet przy non-competetive EDH zwyczajne castowanie smoków rzadko kiedy przynosi wyniki, mogę też wtedy stracić jakieś smoczki kluczowe do combo.

Moje pytania do szanownego community to:
1. Jaki byłby najlepszy commander wspierający combo (kolory: :u: :b: :r: :g: )
2. Jakie karty (oprócz tutorów) najlepiej wzmocnią combo? Card draw? Jeśli tak to jaki? Jakie karty mają najwięszy sens jako wzmocnienie storm (gram , , , i nie jestem pewien czy to za dużo czy za mało)
3. Jaką rampę (oprócz banałów typu , czy ) byście radzili do tego decku. Czy jakieś combo na nieskończoną manę ma sens? Jakie byście radzili?
4. Czy reanimacja ma sens w tym decku? Może jakiś inny zapasowy wincon?
5. Czy ma sens dodać kolor biały po . Jest tu kilka kluczowych enchanmentów (Arcane Adaptation, Conspiracy, Dragon Tempest i Aggravated assault)?

Pozdrawiam wszystkich :-)

Profil E-mail  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość