Obecny czas: Pon Lis 18, 2019 9:43 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 233 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Zasady EDH
PostWysłany: Czw Sie 06, 2015 9:13 am 
Apprentice

Dołączenie: Czw Lip 16, 2015 11:19 am
Ajudah napisał(a):
jaszczomp napisał(a):
A co w przypadku przejęcia kontroli nad innego koloru stworem?
Nie rozumiem. Skoro przejmujesz kontrolę nad stworem, to jest już na battlefieldzie, więc nie musisz go zagrywać, right? Fakt, że nie mógłbyś go zagrać, bo jest w kolorze spoza color identity Twojego generała, w niczym Ci nie przeszkadza.

Miałem na myśli to, czy mana off-color w koszcie umiejętności jest jedynym czynnikiem ograniczającym? Czyli mogę używać umiejętności które jej nie wymagają?

Ajudah napisał(a):
jaszczomp napisał(a):
Czyli generalnie nie ma co się bawić w karty kradnące spelle przeciwnika z cmentarza, bo i tak nie będę miał na nie many
Z prawdziwych przesłanek wyprowadziłeś fałszywy wniosek. Imho fakt, że nie da się używać aktywowanych zdolności off-color nie oznacza, że nie ma co kraść cudzych stworów. Wiele kritów grywalnych w edehu zazwyczaj robi coś mocnego na wejściu (także z grobu).

Krity tak. Miałem na myśli to, że sensu nie ma exilowanie czarów, na które nie będę miał many (poza faktem, że pozbawiam przeciwnika dostępu do nich).

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Sie 06, 2015 9:38 am 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Sty 10, 2011 1:02 am
Miejscowość: Warszawa
jaszczomp napisał(a):
Miałem na myśli to, czy mana off-color w koszcie umiejętności jest jedynym czynnikiem ograniczającym? Czyli mogę używać umiejętności które jej nie wymagają?

Tak, możesz :)

Profil E-mail  

Temat postu: Re: Zasady EDH
PostWysłany: Pon Sty 18, 2016 6:08 pm 
Mage

Dołączenie: Czw Paź 14, 2010 6:19 pm
Zmiany, zmiany !

Multiplayer

* Commander-specific mulligan rules are removed
* Rule 4 (mana generation restriction) is removed
* Prophet of Kruphix is banned

http://mtgcommander.net/Forum/viewtopic.php?f=1&t=18057

DuelCommander

Cataclysm is allowed.
Cataclysm is added to the Orange List.
Tasigur, the Golden Fang is a threat and is added to the Red List as a commander.
Necrotic Ooze is added to the Orange List.
Yisan, the Wanderer Bard is added to the Orange List as a commander.

http://www.duelcommander.com/

TinyLaders

Nie podało jeszcze informacji.

Co sądzicie o zmianach? :)

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Sty 18, 2016 6:23 pm 
Archmage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Lut 12, 2002 8:32 pm
Miejscowość: Sosnowiec
JurekBrodnica napisał(a):
Zmiany, zmiany !

Multiplayer

Co sądzicie o zmianach? :)

ad.1 - first-one-free gramy od kilku lat, Vancouver dodaliśmy zaraz po PT, nic nowego.
ad.2 - tak jak napisali - zmiana o marginalnym znaczeniu, w 99% tego nie zauważymy, w 1% będzie z tego niezła zabawa.
ad.3 - w końcu musiało się to stać, cóż zrobić: umarł Prophet, niech żyje wolny slot!

PostWysłany: Pon Sty 18, 2016 7:07 pm 
Moderator

Dołączenie: Wto Kwi 07, 2009 9:27 pm
Miejscowość: Kraków
Bardzo przyjemne zmiany ^^

Odnośnie mulliganów: od ostatniego rules annoucement graliśmy w Krakowie dokładnie tak jak to teraz opisali i prawie nikt nie narzekał na zmiany, w moim odczucie grało się lepiej, więc dla nas to nic nowego. Jedyne co można napisać to +1.

Odnośnie generacji many: to jest fragment, który mnie najbardziej cieszy, o ile niemożliwość dodania do poola 'nieswojej' many było w jakimś tam stopniu klimatyczne to nie było najbardziej logiczne. I te kilka przypadków na sto kiedy to ma znaczenie raczej poprawia grę utrudnia/pogarsza - kolejna zmiana na lepsze, moje praetor's grasp, spelljack i blatant thievery tylko się cieszą.

Odnośnie propheta: co prawda meta w Krakowie względem propheta się bardzo ustabilizowało, bo ludzie w końcu zaczęli grać odpowiedziami i nie jest już tak, że w każdym UGx decku musi być prophet, ale ban jak najbardziej zasłużony i na pewno nie będę go żałować, a na pewno mniej niż zielonego tytana ;)
Tak jak to już Zet podsumował - ot zwolnił się slot na coś fajniejszego.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Sty 18, 2016 7:26 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Kwi 06, 2007 10:06 am
Jej, akurat wyjałem propheta z decku dosłownie tydzień temu, bo stwierdziłem, że jest już za słaby :). Fajny ban. Prophet nie był moim zdaniem za mocną kartą, power levelem nie stał obok takich tuz jak :g: primordial czy griselbrand, baaa, w wielu deckach :u: :g: :x: się nim nie grało, bo zwyczajnie było tam za mało stworów, ale ban jest fajny, bo zwalnia wielu deckom slota z nudnej, przedłużającej rozgrywkę karty. Propsuję.

Vancouverskie mulligany gramy już od pół roku, odkąd meta zrobiło się bardziej competetive i są w oczywisty sposób lepsze i nikt raczej na nie narzeka, partial paris zbyt premiuje szybkie combo.

Wykreślenie rule 4 również ma mój miecz, wiadomo, że to nie zmieni niemal nic, ale jak najbardziej ma to sens i jest bardziej intuicyjne :).

Profil GG  

PostWysłany: Pon Sty 18, 2016 7:50 pm 
Archmage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Lut 12, 2011 8:31 pm
Miejscowość: Katowice
A ja liczyłem na unban Braids :(

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Sty 18, 2016 7:57 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Cytuj:
A ja liczyłem na unban Braids :(

Braids to jeden z najdziwniejszych banów jak na tę chwilę, ale chyba boją się, że mogłaby być zbyt opresyjnym generałem w mniej competetive meta (tak jakby teferi czy derevi nimi nie byli xD).

Profil GG  

PostWysłany: Pon Sty 18, 2016 8:11 pm 
Archmage
Awatar użytkownika

Ja tylko żałuję, że pogorszyl mi się MU z Sinem, który i tak był nie najlepszy :(

PostWysłany: Pon Sty 18, 2016 8:17 pm 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Sty 20, 2010 7:10 am
Zet napisał(a):
Ja tylko żałuję, że pogorszyl mi się MU z Sinem, który i tak był nie najlepszy :(

Mimo tego, że w moim decku zbanowanie Propheta prawdopodobnie zwolni dwa sloty (w twoim tylko jeden), to i tak ciebie ten ban chyba bardziej zaboli, bez względu na matchup.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Sty 18, 2016 8:30 pm 
Archmage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Lut 12, 2011 8:31 pm
Miejscowość: Katowice
Rarian napisał(a):
Braids to jeden z najdziwniejszych banów jak na tę chwilę, ale chyba boją się, że mogłaby być zbyt opresyjnym generałem w mniej competetive meta (tak jakby teferi czy derevi nimi nie byli xD).

To niech zrobią unba z banem jako commander

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Sty 18, 2016 8:31 pm 
Archmage
Awatar użytkownika

Nikogo w Kato nie zaboli tak bardzo jak mnie, ale cóż zrobić. Przy czym innych graczy jeszcze mógłbym przeczekać i skręcić się z zaskoczenia, ale przy kontrach i turach Sina to już będzie koszmar.
Edit: podoba mi się jedna lista banów, bez rozdzielania commander/całkowity ban. Dlatego nie będę kibicował Braids.

Ostatnio edytowany przez Zet, Pon Sty 18, 2016 8:34 pm, edytowano w sumie 1 raz

PostWysłany: Pon Sty 18, 2016 8:32 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Cytuj:
To niech zrobią unba z banem jako commander

No własnie nie mogą, bo zrezygnowali z takich banów :D to akurat dobrze, ale tak czy siak powinni odbanować braids, naprawdę jest dużo lepszych generałów niż ona.

Hm w sumie sensowne zastosowanie kasacji rule 4 to granie w 3-kolorowych deckach, przy BoPie, Mana Confluence, City of Brass, Lotus Petalach, Mox Diamondach i innych takich kartach :D Wiadomo, że pewnie rzadko kiedy będzie to opłacalne, ale w sumie fajny feature.

Profil GG  

PostWysłany: Pon Sty 18, 2016 9:47 pm 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Lip 07, 2008 11:00 pm
Miejscowość: Warszawa Posty: 14567
JurekBrodnica napisał(a):
Multiplayer

lol zajebiście.
zasada 4 mogła być natomiast ciekawa w połączeniu z szóstym kolorem, gdzie z rainbow landów dodawałoby się manę na eldrazi, ale nigdy tego nie testowałem i póki co kart tego typu jest bardzo mało, więc- meh. Fajnie, że się ogarnęli z banem, tylko że w sumie to nie zmieniło się chyba nic w samym formacie od czasów therosa, co zrobiłoby z propheta jeszcze większego brokena. Szkoda tego czasu, gdy pełno gier kończyła się bez sensu, jak ktoś zagrywał potwora kombiącego się z biblioteką, bo mi się przez to ten format zaczął nudzić.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Sty 18, 2016 11:18 pm 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 27, 2009 12:29 am
Miejscowość: Warszawa
:hahaha:

Od samego początku chciałem bana dla tej karty. Nienawidziłem propheta. Wreszcie sam się z nim pogodziłem, uściskałem prawicę, wrzuciłem do dwóch moich talii, a trzy tygodnie temu kupiłem foliowanego do mojego Animara. Zagrałem błyszczącym Prophetem raz. :stupid: Przykleję teraz na ścianie obok mojego ukochanego ST i będę rzucał w nie lotkami sącząc single malt whiskey. :E

Faza 3: jakieś 2/3 ludzi gra combem, pozostała 1/3 gra staxem;
Faza 4: ludzie pukają się w głowę i mówią "Pieprzyć to, wracamy do fazy pierwszej". :razz:

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Sty 19, 2016 4:48 pm 
Apprentice

Dołączenie: Czw Sty 29, 2015 2:00 pm
Witam moglby ktos opisac o co chodzi z tym muliganem oraz ta zmiana z mana?. jestem laikiem i dopiero zaczynam grac Commandera

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Sty 19, 2016 5:39 pm 
Archmage

Dołączenie: Wto Gru 09, 2014 2:16 am
Do tej pory mulligan w commanderze działał na zasadzie: odkładasz X kart z ręki, dobierasz X-1, aż ci się znudzi.
Teraz będzie zwykły mulligan.

I do tej pory, jeśli do twojego mana poola miałaby zostać dodana mana spoza color identity generała (na przykład :g: lub :w: , gdy grasz ), to zamiast tego była dodawana colorless. Poza nielicznymi efektami, które pozwalały używać many dowolnie (jak ), nie było możliwości castowania spelli ani aktywowania zdolności w nie swoich kolorach.
Koniec z tym.

Więc generalnie, masz prościej, bo nie musisz się uczyć dodatkowych zasad.

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Sty 19, 2016 5:46 pm 
Apprentice

Dołączenie: Czw Sty 29, 2015 2:00 pm
czyli teraz muligany sa normalne musze wywalic cala ręke i dobrac nowa -1?.
dzieki za wytlumaczenie :)

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Sty 19, 2016 6:40 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Cytuj:
czyli teraz muligany sa normalne musze wywalic cala ręke i dobrac nowa -1?.

Tak, przy czym pierwszy jest darmowy, jak w każdym multiplayerowym formacie :).

Profil GG  

PostWysłany: Nie Sty 24, 2016 7:59 pm 

Dołączenie: Nie Sty 24, 2016 7:37 pm
Hejka.
Przyznam się, że jestem nowy i od razu zacząłem z grubej rury tzn. z commandera. Mam kilka pytań.
Nie bardzo rozumiem mechanikę counterów zwłaszcza w talii zielono-niebieskiej commandera 2015, gdzie commanderem jest .
W momencie, kiedy w grze mamy ww. commandera na początku fazy walki możemy dołączyć countery +1/+1 ( w zależności od ilości counterów experience ) do dowolnego innego potwora na polu.
1) Czy countery te są jakby przenoszone na potwora i jednocześnie likwidowane z experience card, czy też countery na experience card zawsze tam są, a zdolność Ezuriego powoduje, że są one kopiowane na dowolnego stwora?
2) I czy countery w ten sposób przyznane dowolnemu stworowi zostają usunięte tylko w momencie zniszczenia takiego stwora?
3) I czy dobrze rozumuję: np. potwór o parametrach 1/1, który dostaje na początku fazy walki +3/+3 z experience counterów ma w tym momencie 4/4 tak?
4) Czy na początku następnej mojej fazy walki mogę mu znowu dać +3/+3 z experience counterów i wtedy będzie miał już 7/7?

Dzięki za pomoc.

Profil E-mail  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 233 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość