Obecny czas: Pon Lis 18, 2019 11:50 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 347 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: EDH - ogólne dyskusje
PostWysłany: Śro Wrz 30, 2015 12:14 pm 
Wizard of the Coast
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Lis 03, 2008 5:30 pm
Miejscowość: Kraków
Banned and Restricted list update for 28/09/2015
Commander banned list: NO CHANGES
Addendum: The rules committee is currently looking into instituting the Vancouver mulligan as official to the format, replacing the partial or Paris mulligans.

Cytuj:
Here is the exact rule from Hélène Beregot's article:

103.4. Each player draws a number of cards equal to his or her starting hand size, which is normally seven. (Some effects can modify a player's starting hand size.) A player who is dissatisfied with his or her initial hand may take a mulligan. First, the starting player declares whether or not he or she will take a mulligan. Then each other player in turn order does the same. Once each player has made a declaration, all players who decided to take mulligans do so at the same time. To take a mulligan, a player shuffles his or her hand back into his or her library, then draws a new hand of one fewer cards than he or she had before. If a player kept his or her hand of cards, those cards become the player's opening hand, and that player may not take any further mulligans. This process is then repeated until no player takes a mulligan. (Note that if a player's hand size reaches zero cards, that player must keep that hand.) Then, beginning with the starting player and proceeding in turn order, any player whose opening hand has fewer cards than his or her starting hand size may scry 1.

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Lut 11, 2016 10:01 am 
Apprentice

Dołączenie: Śro Lut 10, 2016 7:38 am
Miejscowość: Wrocław
Czołem,

czy te gotowe Talie Commander, które są do kupienia mają sens? Które wybrać? 2013? 2014? 2015?

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Lut 11, 2016 10:23 am 
Moderator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Kwi 19, 2011 4:48 pm
Miejscowość: Warszawa
pattom, Zalezy z kim Ci przyjdzie grac, co lubisz i jaki masz budżet.

AlphaGo is a pretty sweet name for an unbeatable Go-playing robot, so I feel like I should name my imagined, sci-fi MTG playing computer too: Skynetdeck, AlphaDrawGo, AlphaCawGo, AlphaBetaUnlimited, DeepMonoBlue, or DeepUWControl?

I also considered naming it Owen Turtenwald, but apparently that name is already taken by another unstoppable MTG supercomputer.

Profil E-mail  

Temat postu: Re: EDH - ogólne dyskusje
PostWysłany: Czw Lut 11, 2016 10:36 am 
Archmage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Lut 12, 2002 8:32 pm
Miejscowość: Sosnowiec
Wg mniej jednym z najlepszych startów w EDH jest znalezienie 2-4 znajomych i kupienie przez każdego gotowej talii, koniecznie każdy innej (mirrory na tym etapie to wg mnie pomyłka). Podejrzewam, że najlepiej kupić talie z jednego wydania i nie męczyć się w szukanie starych edycji, tylko kupić C15.

Edit down: a jeśli nie ma problemu w znalezieniu starych wydań (wierzę, bo nie sprawdzałem), to wystarczy uzgodnić ze znajomymi, jakie kombinacje kolorów lubią lub mogą polubić :)

Ostatnio edytowany przez Zet, Czw Lut 11, 2016 11:17 am, edytowano w sumie 1 raz

PostWysłany: Czw Lut 11, 2016 11:10 am 
Moderator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Kwi 19, 2011 4:48 pm
Miejscowość: Warszawa
Zet napisał(a):
nie męczyć się w szukanie starych edycji, tylko kupić C15.
Znalezienie starych to nie problem, karty są tam tez dobre, i sa przede wszystkim sporo tańsze:
https://www.youtube.com/watch?v=RBd1t-rm0WI

AlphaGo is a pretty sweet name for an unbeatable Go-playing robot, so I feel like I should name my imagined, sci-fi MTG playing computer too: Skynetdeck, AlphaDrawGo, AlphaCawGo, AlphaBetaUnlimited, DeepMonoBlue, or DeepUWControl?

I also considered naming it Owen Turtenwald, but apparently that name is already taken by another unstoppable MTG supercomputer.

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Lut 13, 2016 4:57 pm 
Apprentice

Dołączenie: Czw Sty 29, 2015 2:00 pm
Ja ze znajomymi kupilsmy precony C14 (black i white) oraz C15 (UR i BG) i jestesmy zadowoleni. Talie C14 wydaja sie nieco silniejsze niz C15, ale i tak gra sie nimi dobrze, a po lekkiej buzdzetowej modernizacji sa calkiem ok. Jest to dobra forma wprowadzajaca do tego formatu :) warte kupienia

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Lip 01, 2016 2:24 pm 
Conjurer
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Paź 25, 2015 1:36 pm
Miejscowość: Kraków / Alwernia
Gdzie znajdę aktualną listę zbanowanych kart do EDH?
Czy Prophet of Kruphix jest na tej liście?

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Lip 01, 2016 2:58 pm 
Archmage
Awatar użytkownika

Arbaal napisał(a):
Gdzie znajdę aktualną listę zbanowanych kart do EDH?
Czy Prophet of Kruphix jest na tej liście?

http://mtgcommander.net/rules.php
Przy czym warto pamiętać, że formalnie rzecz biorąc ta lista nie jest obowiązkowa. Jednak jest powszechnie szanowana i warta stosowania.

PostWysłany: Nie Lip 03, 2016 8:18 am 

Dołączenie: Śro Cze 29, 2016 1:55 pm
Hej. W MTG grałem już jakiś czas temu; mam kolekcję kart którymi chciałbym się czasem bawić, ale nie mam siły, ochoty czy pieniedzy na zwykłę formaty. Stąd, EDH wydał mi się bardzo interesującym. Czy jest w W-wie jakieś miejsce w którym można się poduczyć? Przeglądałem forum regionalne, ale tam zdaje się spotykają się osoby które już ogarniają

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Maj 11, 2017 12:56 am 

Dołączenie: Śro Cze 08, 2011 9:39 pm
Miejscowość: UK
Witam
przymierzam się do zakupienia decku do EDH który będzie w miarę prosty do rozbudowy i nie zrujnuje on mojego portfela :) znajomi posiadają decki z 2016 czy w takim wypadku najlepiej kupić deck właśnie z tej edycji czy może jednak popatrzeć za czymś starszym? 16tka wypada odrobinę drożej niż poprzednie roczniki (które wciąż są u mnie dostępne) tylko nie bardzo wiem czym się kierować (różnice cenowe są niewielkie więc nie ma tu sensu na oszczędzanie), EDH jest formatem który ciężko ogarnąć na pierwszy rzut oka a z racji, że ostatni poważny kontakt z MtG miałem wieki temu to mam sporo do nadrobienia ;)
fajnie by było wiedzieć który z decków ma najwięcej możliwości na rozbudowę najchętniej w miarę niedrogo i pozwoliłoby to na zmianę taktyki.

pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelką pomoc :)

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Maj 11, 2017 8:43 pm 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Lip 07, 2008 11:00 pm
Miejscowość: Warszawa Posty: 14567
Commandery z 2016 mają niezłe możliwości rozbudowy, ale raczej trzeba znać sporo kart, żeby sobie z tym poradzić i może się okazać to drogawe ze względu na tyle kolorów.
2015 dają radę, ale nie kupuj borosowego. Jeśli któryś generał ci się podoba i masz na niego pomysł, to sobie kup.
2014 są jak dla mnie bez sensu poza czerwonym i zielonym i ciężko będzie je dobrze ulepszyć.
2013 są dobre, szczególnie łatwe od rozbudowy są prossh i jeleva- jeleva raczej nie będzie taka dobra, ale masz w niej też nekusara, który powinien być jeszcze łatwiejszy, ale też chyba droższy i trudniejszy do gry. z tym deckiem jest też taki problem, że są w nim 2 strategie i trzeba by dużo kart wywalić.
z pierwszego commandera nadaje się do gry praktycznie tylko mimeoplasm i karador. tego drugiego można zrobić w sumie tanio, ale nie będzie za silny albo drogo i będzie znacznie lepszy. do mimeoplasmy polecałbym dokupić i wstawić jako generała i rozbudowa będzie wtedy mega prosta i niekoniecznie droga- polecam wtedy temat o Sidisi, w którym się udzielałem i dużo opisałem jak się za to zabrać.

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Maj 11, 2017 10:41 pm 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Kwi 01, 2006 3:46 pm
tak z nieco innej beczki - w codziennych spisach ligowych talii z modo pojawił się commander: http://magic.wizards.com/en/articles/ar ... 2017-05-11

PostWysłany: Czw Maj 18, 2017 6:14 pm 
Sorcerer
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Lut 07, 2015 10:51 am
Miejscowość: Chrzanow
Zastanawiam sie, czy warto zamiast kupowac osobnych kart do Nekusara, kupic cala talie Yidrisa (Entropic Uprising) i podmienic generala? Moim zdaniem wyjdzie to oplacalniej, jako ze w Yidrisie jest od groma kart potrzebnych do Nekusara (a i Chromatic Lantern bede mial).
Jak mozna budowac Maratha? Z tego co ogarnialem po deckach forumowych i internetowych to niby jest troche Gruula w nim z counterkami (masa duzych stworow), ale kompletnie nie czaje jego samego jako generala. Myslalem na poczatku ze bedzie fajnie, pozmieniam w moim Ghavie czarne karty na czerwone i jazda, ale wydaje mi sie ze Marath jest sam w sobie slabszym komandosem niz Ghave.

Jak budowac Jeleve? Na moje niedoswiadczone oko to zwykla controla goodstuff, grac nia i sie modlic zeby exilowane karty za 3-4 zagraniem jej wygraly mi gre.

Moglby mi ktos opisac z grubsza na czym opieraja sie taktyki commanderow 2016?

Zastanawiam sie nad najlepszym generalem pod smoki i wydaje mi sie nim .

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Maj 19, 2017 8:33 am 
Apprentice

Dołączenie: Czw Sty 29, 2015 2:00 pm
grajac smokami wybralbym 7mcm to dosc sporo jak na generala...ale twoje smoki zadaja 2x wiecej dmg

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Maj 19, 2017 10:25 am 
Archmage
Awatar użytkownika

A ja do smoków bym wybral albo , albo . Na 100% nie Surraka.

PostWysłany: Pią Maj 19, 2017 10:38 am 
Sorcerer
Awatar użytkownika

Surrak daje mi komfort niekontrowalnosci, daje mi dostep do Ultimate Wincona .
Gralem juz Atarka i dopoki nikt nie ma counterspelli/niszczen itp to moglem cos ugrac - czyli prawie wcale, bo ja bylem pierwszym celem niszczen (moze ze wzgledu na to ze prawie w kazdej grze kisilem na rece i czekalem na odpowiedni moment ze spellami takimi jak . Brak Atarki jako commandera bedzie wymagal tutorow miedzy innymi po nia (bo to jeden z winconow), ale sadze ze niebieski w decku zrekompensuje ten brak.

Poza tym mam sentyment do klanow Tarkira, w tym Temura - wiec spelle stricte Temurowe jak , , chcialbym zmiescic.

Poza Surrakiem myslalem tez nad Animarem, ktory jest chyba najlepszym commanderem w tych kolorach i pasuje do schematu smokow, minus taki ze jest drogi.

Ur-Dragon wyglada spoko, ale sadze ze 5 kolorow z niskim budzetem sie wybitnie gryzie :D

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Maj 19, 2017 2:23 pm 
Archmage
Awatar użytkownika

To zależy od budżetu, ale w Katowicach Krzaku pociskał 5c smokami na Scionie na samych basicach. Bardzo fajny deck, z super pomysłami, zabijający odpowiednią kombinacją wyszukiwanych w odpowiedzi smoków. Często jeden combat oznaczał śmierć jednego gracza od poisona czy innych dziwactw.

PostWysłany: Sob Cze 03, 2017 7:49 am 
Sorcerer
Awatar użytkownika

Znacie jakies stronki z artykulami na temat EDH (najlepiej dla poczatkujacych/sredniozaawansowanych) i innych formatow? Moze byc po angielsku i po polsku

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Cze 03, 2017 3:11 pm 
Enchanter

Dołączenie: Śro Maj 11, 2011 9:48 pm
Po prostu zaglądaj na przeglądy na togu. Ale jak chcesz samemu sobie selekcjonować - w EDH - to przede wszystkim EDHREC, Gathering Magic, czasem Channel Fireball od kiedy weszły 1vs1 nawet kolumnę stałą EDH dostało, starcitygames dla tekstów Sheldona Menery'ego. Polecić mogę też ostatnie teksty Jaroslavy Stefankowej na PureMTGO o EDH 1vs1. Jest sens przeglądać forum mtgsalvation, zdecydowanie warto reddita poświęconemu EDH. Jest sporo podcastów (olewam, bo video i audio zjada masę czasu). Jest też parę bardziej niszowych lub o mniejszym zasięgu mniej znanych stronek (np. GeneralDamageControl).

Na togu za jakiś czas (tak sobie mówię od roku, ale się w końcu zmobilizuję!) też pewnie coś o EDH napiszę właśnie bardziej pod kątem początkujących (jeden mój tekst o tym już tam jest). Ale tak stricte do takiego targetu dedykowanych, czyli "dla poczatkujacych/sredniozaawansowanych" to chyba nie ma. W sieci można raczej spotkać pojedyncze podstrony/artykuły/wątki na forach dla tej grupy, ale... nie wiem czy poza "zaczynaniem" i "graniem" można mówić o poziomach zaawansowania w EDH.

O innych formatach nic nie napiszę, bo raz, że już o części wspomniałem przy okazji, dwa, że masz możliwość je poznać, oglądając przeglądy na togu, trzy, że to temat rzeka ^^

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Lis 10, 2017 9:00 pm 
Sorcerer

Dołączenie: Wto Paź 03, 2017 5:33 pm
Witam, poszukuję dzialu w ktorym można luźno porozmawiać o kombinatorykach, apgrejdach kupnych Commanderów. Istnieje taki wątek czy akurat napisałem posta w tym właściwym? Kupiłem Arcane Wizardry, Plunder the Graves, Vampiric Bloodlust, Feline Ferocity, do tego mam sporo bundli z różnych dodatków, kupuje single itp, przeglądam sporo materiałów ale na kanale profesora jest temat poświęcony ulepszeniu decku "Arcane WiIzardry" .. nie che łeb w łeb iść za nim, mimo że jest to jakiś fun który czuje nie tylko prof, ale sam mogę mieć radoche, bardziej chciałbym założyć kącik ogólny - wymieniamy się swoimi celami, posiadanymi zasobami, jakie połaczenia, efekty chcemy osiągnąć, czy ważna jest kombinatoryka czy też nie i dlaczego powinienem się przekonać, przełamać do zmiany strategii... Podlinkuje ktoś luźny topic dotyczący commandera?

Profil E-mail  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 347 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość