Obecny czas: Wto Maj 26, 2020 3:11 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 347 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: EDH - ogólne dyskusje
PostWysłany: Wto Lut 10, 2015 8:05 pm 
Archmage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Lut 12, 2002 8:32 pm
Miejscowość: Sosnowiec
Wrzucę drugi post, bo tak zupełnie z innej beczki:
Kojarzę, że Wizardzi planowali wydawać jakiś produkt do EDH co roku. W tym póki co cisza.
Ktoś coś wie, czy się wycofali z takich zamiarów, czy też w poprzednich latach później ogłaszali co planują?

Temat postu: EDH - ogólne dyskusje
PostWysłany: Wto Lut 10, 2015 8:33 pm 
Planeswalker

Dołączenie: Czw Wrz 23, 2010 9:02 pm
Miejscowość: Warszawa
Te produkty i tak na rynek trafiają koło listopada, więc nie ma pośpiechu. Najpewniej zaprezentowany zostanie w jakiś wolny moment, kiedy akurat nie wychodzi inny produkt, set itp.

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Lut 10, 2015 9:57 pm 
Sorcerer

Dołączenie: Pią Kwi 05, 2013 6:55 pm
Miejscowość: Huntingdon /UK / Sosnowiec
Szczerze to bym się nie zdzwilił jak by w tym roku dali sobie spokój z produktami do commandera. Co by nie mówić ale zeszłoroczne nie były jakieś mega udane lub innaczej ludzie spodziewali się wszystko tylko nie mono-kolorowych decków z stąd to roczarowani.

A odnośnie zapowiedzi to o ile dobrze pamiętam to w zeszłym roku zapowiedź była chyba po premierze 3 setu do Theros lub jakoś przed premierą conspiracy ale niech mnie ktoś poprawi jeśli się myle.

:b: :g: :r:

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Lut 11, 2015 12:52 am 
Mage

Dołączenie: Nie Paź 07, 2012 8:07 am
Co nie zmienia faktu, że skoro kilka kart weszło do wielu decków, to produktu nie można nazwać nieudanym.

Ja osobiście z niecierpliwością czekam na jakiegoś nowego generała do Izzeta. Najnowszy był Keranos, a wokół niego ciężko zbudować dobrą talię w EDH...

PostWysłany: Pią Lut 20, 2015 10:32 am 
Apprentice

Dołączenie: Wto Lip 15, 2014 1:18 pm
Właśnie się zastanawiam który z Decków Commandera 2014 kupić na start do gry w tym formacie. Dawno w MTG nie grałem dlatego nie mogę się na nic zdecydować. Myśle nad talią czarną,niebieską lub zieloną, tylko nie umiem ich ocenić sensownie z racji tego, że dawno nie grałem :) .

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Lut 20, 2015 11:16 am 
Archmage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Paź 06, 2012 10:59 am
Miejscowość: Świdnik/Lublin
Generalnie wybierz swój ulubiony kolor i po prostu graj - wszystkie te talie są spoko, ale nie każda strategia pasuje każdemu.

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Lut 21, 2015 12:44 am 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Lip 07, 2008 11:00 pm
Miejscowość: Warszawa Posty: 14567
Jak chcesz wejść w format, to lepiej kupić starsze decki. Mając 3 kolory, dostaniesz dużo więcej możliwości przebudowy no i wpadnie więcej sytow do przyszłych talii. Myślę, że pierwsza seria była bardziej interesująca niż druga.

Poza tym nie ma jak oceniać tych talii inaczej niż zobaczenie która legenda Ci się podoba albo jaka strategia albo ulubiony kolor.

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Lut 21, 2015 9:14 am 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Sty 10, 2011 1:02 am
Imho lepiej jest kupić któryś z tych najnowszych decków, bo są dużo bardziej synergiczne i przyjemne do grania.
smierc napisał(a):
za tym nie ma jak oceniać tych talii inaczej niż zobaczenie która legenda Ci się podoba albo jaka strategia albo ulubiony kolor.
Tu się w pełni zgodzę.

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Lut 21, 2015 3:47 pm 
Apprentice

Dzięki za pomoc. Zawsze lubiłem biały ale te kreatury jakoś mnie odrzucają ... pomyśle nad czarnym lub niebieskim.

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Lut 21, 2015 5:18 pm 
Archmage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Lut 12, 2011 8:31 pm
Miejscowość: Katowice
Jak mono to polecam Blacka :)

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Lut 21, 2015 6:50 pm 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 27, 2009 12:29 am
mtgmaster napisał(a):
Jak mono to polecam Blacka :)

A ja z kolei polecam Nahiri. Ma kartony, które IMHO mają największy potencjał, by były grywalne w innych konstrukcjach. Nie wspominam nawet o tym, że kasowo - jest najlepszą inwestycją.

Faza 3: jakieś 2/3 ludzi gra combem, pozostała 1/3 gra staxem;
Faza 4: ludzie pukają się w głowę i mówią "Pieprzyć to, wracamy do fazy pierwszej". :razz:

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Lut 22, 2015 8:46 am 
Archmage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Lut 12, 2011 8:31 pm
Miejscowość: Katowice
Nie chodziło mi o koniecznie zestawy ale jak skladać sobie mono deck to :b: jest dobrym wyborem

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Lut 22, 2015 12:41 pm 
Apprentice

Chyba jednak zdecyduje się na :b: chyba najbardziej do mnie trafia :) :spoko: .

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Mar 05, 2015 8:25 pm 
Wizard of the Coast
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Lis 03, 2008 5:30 pm
Miejscowość: Kraków
jako, ze nie mam duzo okazji na granie edh irl, sprobowalem ostatnio pare razy pograc na cockatrice. chcialem tego uniknac, bo granie edh przez internet wydawalo mi sie slabe, ale postanowilem dac temu szanse. zlozylem child of alara i kolaghan. trafilem na jakas pierwsza-lepsza gre podpisana "casual edh" dla 3 graczy i zagralem childem z xenagosem i lyzolda. w 1. grze xenagos zabil nas obu, w 2. grze zmienilem na kolaghan i zagralem t1 goblin assault i t2 contamination. typ od xenagosa sie wkurwil, napisal ze zostaly mu w decku 3 karty do zagrania, ze nie ma zadnych kamykow i ze granie lockami i ponza wcale nie jest casual, po czym mnie kicknal. dzisiaj gralem childem w 6 osob. oloro sie wkurwil bo ktos mu rozwalil ancient tomba i concedowal, wszyscy strzelili focha jak zaatakowalem pheldagrifa childem za 6 (pierwszy atak w grze btw), a potem mnie kickneli jak zagralem R myojina z odtapowanym diamond valley. specjalnie odpuszczalem wszystkie gry podpisane "no MLD & inf" i znajdywalem jakies inne, ale i tam ludzie sa przewrazliwieni na punkcie ponzy, grajac przy tym jednoczesnie na maksymalnej ilosci fetchy i abur duali. jakie sa Wasze odczucia na temat edh na cockatrice? gra ktos? takie sytuacje sie czesto zdarzaja czy po prostu mialem pecha?

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Mar 05, 2015 8:42 pm 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Lip 07, 2008 11:00 pm
Miejscowość: Warszawa Posty: 14567
Casual to pułapka, bo czasami trafi się ktoś, kto powie, że masz za dużo rampy, za mocny draw albo usuwasz mu graveyard. Co prawda nie zdarza się to często, ale z czasem zauważyłem, że nie mam czym grać casuali, bo ktoś może ocenić jakąś synergię na za dobrą, nawet nie mając w decku wielu stapli, tutorów, o niszczeniu landów nie wspominając.

Ale to na mtgo. Na cocku zagrałem kiedyś dosłownie kilka gier. Generalnie wydaje mi się bez sensu to, że każdy może sobie grać dualami, mana cryptą, starymi tutorami i znika mu z puli 80% tanich kart, które chociaż mógłby rozważyć, ale ostatecznie gra jakimś lamerskim kombem, którym nawet nie udaje mu się wygrać. Jak już płacisz za kartę, to masz inne podejście do formatu, uczysz się go, ulepszasz talie.

Mass ld/ contamination, komba i staple jak prophet w każdym razie nigdy nie stały obok casualu. A zresztą gdybym grał na cockatrice przy stole w ogóle bez tytułu i ktoś by rzucił armagedona, to po prostu bym wyszedł bez względu na okoliczności. Chyba że w następnej turze bym wygrał czy coś takiego.

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Mar 05, 2015 9:18 pm 
Planeswalker

Dołączenie: Czw Wrz 23, 2010 9:02 pm
Siedem7 napisał(a):
jakie sa Wasze odczucia na temat edh na cockatrice? gra ktos? takie sytuacje sie czesto zdarzaja czy po prostu mialem pecha?

Większość ludzi na cockatrice to niemające najmniejszego pojęcia nooby i nie warto się użerać.
Jeśli już grać EDH przez sieć to na MODO. Unikniesz większości dzieciaczków fochających, bo nie wygrywają gry i ludzi uznających, że tryhard to kazdy kto ma choć trochę lepszy deck od niego samego.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Mar 06, 2015 12:51 am 
Moderator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Kwi 06, 2007 10:06 am
Miejscowość: Kraków
Nooby i debile; ot co, nic więcej się o nich nie da powiedzieć.

Profil GG  

PostWysłany: Pią Mar 06, 2015 3:58 pm 
Conjurer

Dołączenie: Pią Lut 13, 2015 9:32 pm
Z takich bardziej idiotycznych sytuacji na cockatrice
- gościu quitnął, po użyłem na jego avacynce :E
- jeden gościu przyzwał , po niespełna paru turach jeden powiedział coś takiego "stupid noobs with rhystic study idiots" po czym quitnął :stupid:

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Mar 06, 2015 11:05 pm 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 27, 2009 12:29 am
Generalnie nie cierpię gry na kompie, bo jednak magic traktuje jako grę towarzyską, a już pykanie w EDH na coca - totalnie nie leży w mojej naturze. Nie mogę służyć za przykład bo zagrałem dosłownie dwie gry. W pierwszej dostałem kicka za zagranie . W drugiej posypały się na mnie takie bluzgi, że stwierdziłem, że nie będę karmił trolli. Akcja była podobna do tej:
Ketjovv napisał(a):
- gościu quitnął, po użyłem desertion na jego avacynce

Typ grał Mono W na i zagrał , ja w odpowiedzi zagrałem , wybrałem biały i założyłem Ilonie buty. Tyle "fucków", co poleciało w przeciągu minuty, nie ma w przeciętnym filmie Tarantino. :hahaha:

Faza 3: jakieś 2/3 ludzi gra combem, pozostała 1/3 gra staxem;
Faza 4: ludzie pukają się w głowę i mówią "Pieprzyć to, wracamy do fazy pierwszej". :razz:

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Mar 08, 2015 10:00 pm 
Enchanter
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Sty 20, 2014 8:43 pm
Miejscowość: Olsztyn
Jakbym chciał zbudować tribala na Elfach pod Combo na multi to jakiego najlepiej generała wybrać?

Profil E-mail  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 347 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości