Obecny czas: Sob Sie 15, 2020 5:51 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 103 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Kielce - dzieje się tam coś?
PostWysłany: Wto Kwi 23, 2013 8:44 am 
Enchanter
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Sty 12, 2011 7:16 pm
Ej nie siejcie tu ziaren waśni:P i defetyzmu... Każdy gra gdzie chce, a Mucha wyraźnie powiedział, że chodzi mu o to żeby nie zostawiać swoich pieniędzy w wargamerze. Po cholere rozdmuchiwać temat?

Profil E-mail  

Temat postu: Re: Kielce - dzieje się tam coś?
PostWysłany: Wto Kwi 23, 2013 12:44 pm 
Apprentice

Dołączenie: Pon Maj 14, 2012 6:31 am
Przyznam że zaskoczyłeś mnie takim przejawem agresji :3. I bynajmniej nie mam zamiaru siać ani defetyzmu ani waśni ani żadnych tego typu wynalazków. Po prostu chciałem delikatnie zasugerować że może czas najwyższy pomyśleć nie nad podziałami w kieleckim MtG tylko może nad jakimiś przejawami współpracy pomiędzy graczami i wspólnym uczestniczeniu w naszej lokalnej scenie. Ale oczywiście nie mam zamiaru nic nikomu narzucać i jak najbardziej szanuje jeżeli ktoś ma ochotę zagrać gdzieś indziej.

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Kwi 23, 2013 3:36 pm 
Enchanter
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Mar 27, 2011 5:14 pm
Miejscowość: CK
Mucha i Norbert razem ? nie da rady na współprace zapomnij i tak BTW
Elf napisał(a):
Przyznam że zaskoczyłeś mnie takim przejawem agresji :3

Chyba mamy różne pojęcia słowa agresja :D

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Kwi 23, 2013 11:12 pm 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Lip 08, 2005 9:30 am
Miejscowość: Kraków | Kielce
Elf napisał(a):
tak naprawde uderza nie w Wargamera tylko we wszystkich Kieleckich graczy. Przynajmniej ja to tak odbieram.

W nikogo nie uderzam. Pre na 100 osób to zawsze lepsza zabawa, niż Pre na 20 osób. Tak samo jak Grand Prix jest lepszą zabawą, niż lokalny FNM. Pełna sala gimnastyczna ludzi z dziesiątkami klaserów i nagrody przekraczające 1000zł to całkiem fajna sprawa generalnie.
Elf napisał(a):
może czas najwyższy pomyśleć nie nad podziałami w kieleckim MtG tylko może nad jakimiś przejawami współpracy pomiędzy graczami i wspólnym uczestniczeniu w naszej lokalnej scenie.

Proszę zdradź mi tylko jak widzisz to w sytuacji, w której wszystko poza EDH odbywa się teraz w sklepie, w którym ja mam całkowitego bana, a kolejnych parę osób zakaz gry na turniejach? Chętnie będę uczestniczył od czasu do czasu w życiu tej sceny, pod warunkiem, że ta scena będzie się organizowała w miejscu, do którego będę mógł spokojnie wejść i zagrać. No i fajnie by było, gdyby zagrać mógł każdy.

PostWysłany: Śro Kwi 24, 2013 7:06 am 
Apprentice

Jeżeli tak stawiasz sprawę to luzik, pisałem już że jak najbardziej rozumiem chęć uczestniczenia w dużym turnieju więc jeżeli to o to chodzi a nie o to że w Kielcach są jakieś problemy to nic nie mówię :).
Natomiast jak już Chmielu poruszył tą sprawę: Pre organizowane jest na neutralnej ziemi czyli w WDK. Być może to skusi jakiś graczy aby przybyli, nawet jeżeli nie zagrać to choć rzucić okiem jak teraz się mamy i może rozważyć opcje pogrania czasem.
Co do banów dla graczy - to może da się coś z tym zrobić? Rozumiem że same bany dał Norbert? Napisz mi może na PW jak to wyglądało to spróbuje się coś porozmawiać.
Nie ukrywam że fajnie było by znowu zobaczyć Kieleckiego Magicka na poziomie sprzed parunastu lat gdzie na casualowe granie potrafiło się zebrać nawet koło 20 osób w zasadzie bez znaczenia jaki to był dzień tygodnia. Wiadomo że teraz jest trochę inaczej - wiadomo praca, dzieci i inne obowiązki, ale raz na jakiś czas można by spróbować wygospodarować trochę czasu.

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Kwi 24, 2013 7:43 am 
Sorcerer

Dołączenie: Wto Sie 10, 2010 10:11 pm
Miejscowość: Kielce/ Kraków
Elf napisał(a):
Więc z całym szcunkiem ale komentarz że wolisz wyjazdowe Pre bo lepsza zabawa tak naprawde uderza nie w Wargamera tylko we wszystkich Kieleckich graczy.

No bez przesady! przecież obv, że wyjazdowe turnieje to okazja do zwiedzenia innego miasta, możliwość odwiedzenia starych kumpli, poznania nowych graczy, walki o większe nagrody, czy chociażby napicia się piwa w innym otoczeniu - doesn't sound like fun?

Inna rzecz, że kiedy ja organizowałem pierwsze pre z "Graczem" za czasów Kamigawy, to grało u nas ~30 osób i to do nas przyjeżdżali z innych miast... Czy ktoś to jeszcze pamięta? W obecnych czasach brzmi jak jakieś science-fiction...

Bardzo dobrze, że wraca dyskusja o jedności sceny. Szkoda tylko, że Wargamer sądzi, że wypięcie się na "starych" graczy, którzy od wielu lat budowali scenę, jest z korzyścią dla M:tG w Kielcach...

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Kwi 24, 2013 8:43 am 
Enchanter

Dołączenie: Śro Mar 21, 2007 9:18 pm
Miejscowość: Staszów
a jest szansa żeby wszyscy poznali historię banów dla starych graczy ?

PostWysłany: Śro Kwi 24, 2013 8:59 am 
Planeswalker
Awatar użytkownika

frycek1987 napisał(a):
a jest szansa żeby wszyscy poznali historię banów dla starych graczy ?

Wszystko jest tutaj: viewtopic.php?f=178&t=50556
Opowieść o banach zaczyna się od ósmej strony wątku, a dokładniej moim postem:
Cytuj:
Znowu cyrki: Zacznę od tego, że wczoraj dzwoniłem do Prezesa w sprawie Pre M12. Będąc już zmęczony trochę tym konfliktem chciałem zapytać, czy nie chcą żebym zasankcjonował tego turnieju, bo deadline jest lada dzień, a NPH nie zrobili. W odpowiedzi usłyszałem tylko, że nabroiłem, nie udzieli mi tej informacji i poradzą sobie sami (trochę mnie to zdziwiło, bo już robiło się zupełnie normalnie, a on nagle ma jakiś problem kiedy wyciągam rękę ewidentnie).
Nadmienić też należy, że w okresie około dwóch miesięcy byłem w sklepie co najmniej pięciokrotnie, z czego dwukrotnie na zakupach i raz na turnieju, który się nie odbył ale graliśmy spokojnie. No i w tym czasie nie usłyszałem tam nic, co zapowiadałoby poniższe.
Dzień dzisiejszy: Część chłopaków zdecydowała, że chcą zagrać w WarGamerze, bo tam już mają NPH (ja będę miał po tym weekendzie) i coś tam, pewnie też dlatego, że tam podobno chodzą dzieciaki i łatwo coś wygrać. Zgadaliśmy się na ostatnią chwilę i tylko zagadaliśmy do Orka, który tam był, żeby zapytał czy możemy zagrać (ja osobiście byłem przekonany, że mogę gdyż Sosna wyraźnie napisał mi o tym w mailu ale strzeżonego Pan Bóg strzeże i od tego momentu nic takiego się nie wydarzyło) - otrzymaliśmy informację zwrotną, iż możemy. Na miejscu natomiast dowiedzieliśmy się, że: tak jak Mateusz wcześniej, Basaj ma zakaz gry na turniejach i Krzysiu Sulej również. Ja natomiast mam całkowity zakaz gry i nawet wstępu do sklepu co Prezes dobitnie dał do zrozumienia wypychając mnie za próg i kwitując tym, że mogę go omijać na ulicy. Prawie za pewniaka biorę, że Kobierski i Koza też są niemile widziani. Nie wiadomo kto jeszcze, bo jest to oczywiście decyzja Prezesa, podejmowana na bieżąco (czyli możesz przyjść i może Cię nie wywalą).
Wszystko ma oczywiście związek z trochę leciwą już sprawą bojkotu. Tak o, po prawie trzech miesiącach stwierdzili, że trzeba nas ukarać. Nie będę już wnikał w to, czy ma to związek z olaniem przez nas sprawy i wycieczkami części graczy na nowe turnieje w WG. Dalej, podobno Prezes jest wbity w przekonanie (a tak w każdym razie zrelacjonował mi to Orku), że nasz problem sankcji jest związany z rzekomą utratą TO przeze mnie (dla niewiedzących: nowa wersja Reportera ma po prostu problemy i do naprawienia usterek nie ma w bazie lokacji niesklepowych, takich jak Muzeum Zabawek właśnie). Można by też dyskutować w jakim stopniu trzeba być chamskim, żeby powiedzieć komuś, że może przyjść na turniej, tylko po to, aby go poinformować, że ma zakaz gry/wstępu do sklepu.

PostWysłany: Śro Kwi 24, 2013 11:47 am 
Apprentice

Kurcze widzę że cała sytuacja miała miejsce jakieś 2 lata temu... Jeżeli Wam to nie przeszkadza, może rzeczywiście warto abym porozmawiał w temacie tamtych banów i spróbowalibyśmy wzmocnić osobowo nasze lokalne turnieje?
A co do moich wcześniejszych wypowiedzi, chyba warto uściślić: naprawdę nie mam nic przeciwko turniejom wyjazdowym, gdyż sam także na takie jeżdżę. Chodzi o to aby decyzje o takich wyjazdach były w pełni świadome i wynikały z własnych upodobań, a nie z tego że innej możliwości nie ma. Może niewystarczająco precyzyjnie to określiłem w poprzednich postach więc robię to teraz aby uniknąć dalszych nieporozumień. Jakby ktoś jeszcze nie zauważył, jeżeli jest to możliwe, chciałbym spróbować zaprosić starszych stażem graczy aby powrócili do gry. Może jestem odosobniony w tym przekonaniu, może nie, ale my jako gracze nie mamy powodów by się dzielić.

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Kwi 24, 2013 1:06 pm 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Jest nas już dwóch na wyjazd do Warszawy na +100-osobowe Pre. Jeszcze dwie osoby potrzebne. Chętni?
Cytuj:
Kurcze widzę że cała sytuacja miała miejsce jakieś 2 lata temu... Jeżeli Wam to nie przeszkadza, może rzeczywiście warto abym porozmawiał w temacie tamtych banów i spróbowalibyśmy wzmocnić osobowo nasze lokalne turnieje?

Nie przeszkadza absolutnie i zupełnie, jednak, mimo że to już dwa lata, Łukasz mi właśnie doniósł, że nie mam zgody na granie na tym Pre (niezgodne z regulaminem DCI, ale co tam...) Jakoś średnio sobie wyobrażam konsensus w tej sytuacji. Nie to, żebym go nie chciał, ale chyba nie ma, tak jak 2 lata temu, woli.

PostWysłany: Śro Kwi 24, 2013 6:43 pm 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Update: Jest nas trzech, więc jeszcze jedno miejsce wolne (ew. dwa, w zależności od gabarytów chętnych :wink: ). Zapraszam!

PostWysłany: Czw Kwi 25, 2013 4:44 pm 
Apprentice
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Mar 05, 2011 1:54 pm
Miejscowość: Kielce
Chmura napisał(a):
Łukasz mi właśnie doniósł, że nie mam zgody na granie na tym Pre

Donieść to możesz sobie kupę do kibla bądź też nie. Ja przekazałem Ci informację o którą prosiłeś. Więc wyrażaj się adekwatnie do sytuacji. W temacie dojścia do porozumienia z wargamerem się nie wypowiadam bo to sprawa między wami. Tak dla jasności chciałbym tylko wiedzieć kto jeszcze ma bana oprócz Ciebie i Kozy?

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Kwi 25, 2013 5:41 pm 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Pampero napisał(a):
Chmura napisał(a):
Łukasz mi właśnie doniósł, że nie mam zgody na granie na tym Pre

Donieść to możesz sobie kupę do kibla bądź też nie. Ja przekazałem Ci informację o którą prosiłeś. Więc wyrażaj się adekwatnie do sytuacji. W temacie dojścia do porozumienia z wargamerem się nie wypowiadam bo to sprawa między wami. Tak dla jasności chciałbym tylko wiedzieć kto jeszcze ma bana oprócz Ciebie i Kozy?

Nie wiem co Cię tak obraziło w tym stwierdzeniu, że jakieś kupy mi nosić gdzieś polecasz...
O to najlepiej zapytaj Prezesa, bo ja nie wiem co jest aktualne, a co nie. Jeżeli o kimś zapomniał to lepiej dla zapomnianego, więc po co mam mu przypominać.

PostWysłany: Pią Kwi 26, 2013 5:51 pm 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Mamy już 4-kę, także ewentualnie zmieścimy jeszcze tylko jedną osobę. Jeżeli ktoś się decyduje to lepiej do mnie zadzwonić; wyjazd z samego rana.

PostWysłany: Nie Kwi 28, 2013 6:12 am 
Agent Jego Królewskiej Bydgoszczy

Dołączenie: Sob Cze 18, 2011 1:28 pm
Miejscowość: Bydgoszcz/Kielce
Ja myslę żeby ludzie się skrzyknęli i dwa razy w tygodniu żebyśmy spotykali się w jednym z kieleckich lokali. Porozmawiamy o mtg pogramy i powymieniamy się i od czasu do czasu zorganizujemy jakiś turniej w lokalu. Takiej inicjatywy moim zdaniem brakuje w kielcach. Co o tym myślicie? Dobrym przykładem na taki event była Wielka Gala Kielecka rozgrywana w Muzeum i w Worze w zeszłym roku.

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Kwi 28, 2013 9:33 am 
Enchanter
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Sty 12, 2011 7:16 pm
Mas ale czemu Ty się tu wypowiadasz jak nie jesteś nawet nie tyle z Kielc co ze Świętokrzyskiego. Przyjeżdżasz od większego święta raz na pół roku może i nie znasz ani genezy ani faktycznej sytuacji na tutejszej scenie medżika.

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Kwi 28, 2013 12:44 pm 

Nie masz racji scenę kielecką i o co w tym chodzi znam dobrze. W Kielcach siedzę od 2004 roku (miałem trochy przerwy w mtg w tym czasie). Podłoże konfliktu też znam. Muchę znam wiele lat i nieraz o tym dyskutowalismy w Muzeum na draftach u Orka i w wielu innych miejscach. Przyjeżdzam średnio raz na dwa na miesiące ale na turniejach od trzech lat (kiedy wróciłem do mtg) grałem wielu w Kielcach i od tamtego czasu nic sie nie zmieniło (na kilku grałeś razem ze mną przecież) tkwimy dokładnie w tym samym punkcie przynajmniej z mojego punktu widzenia. Mnie nie interesuje co panowie mają sobie do wyjaśnienia tylko mnie interesuje rozwiązanie tego preblemu, że będąc w Kielcach nie mam w tygodniu gdzie się spotkać z ludzmi grającymi w mtg bo nie ma takiego miejsca w Kielcach gdzie ludzie przychodziliby w dzień nieturniejowy (myslę tu o lokalu). I to jest problem a nie inne czynniki. Jak to zrozumiecie, że można w tygodniu w danym lokalu się spotykać żeby zainteresować ludzi mtg to może z czasem scena sie powiekszy będzie więcej turniejów (tych organizowanych w sklepie i w lokalach) a to się przełoży na wiele innych czynników. W innych miastach można to dlaczego nie można w Kielcach? W piątki można grać w sklepie jak jest fnm a w tygodniu można spotykać się na piwku i tez grać w mtg, rozmawiac i sie wymieniać i składać talie. I jedno z drugim sie nie kłóci i to jest fajna propozycja którą polecam przemysleć z własnego wieloletniego doświadczenia. Nie warto sie kłócić tylko trzeba rozwiązywać problemy. Kto bedzie chciał przyjdzie do sklepu a kto bedzie chciał przyjdzie do lokalu.

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Kwi 28, 2013 1:12 pm 
Mage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Gru 19, 2010 6:29 pm
Miejscowość: Kielce
mas napisał(a):
Muchę znam wiele lat

No tak kiedyś pochwaliłeś mi się że jesteś jego dobrym przyjacielem.
Cytuj:
mnie interesuje rozwiązanie tego preblemu, że będąc w Kielcach nie mam w tygodniu gdzie się spotkać z ludzmi grającymi w mtg bo nie ma takiego miejsca w Kielcach

Ale mnie, i myślę że 80% sceny nie obchodzi Twój problem.
Cytuj:
Jak to zrozumiecie, że można w tygodniu w danym lokalu się spotykać żeby zainteresować ludzi mtg

A jak chcesz zachęcać ludzi z jakiegoś "lokalu" do grania w mtg? Będziesz pokazywał ludziom swój klaser z kartami czy rozdawał mountainy jako podkładki pod piwo?

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Kwi 28, 2013 1:30 pm 

Stary sprawdzony sposób zawsze jak ktoś chce zagrac z lokalu albo sie ktos chce nauczyć to ktos od nas ma deck i pozyczy mu deck na turniej albo nauczy gościa grać. Myslę że zachęćmy w ten sposób na początek z 5-10 osób w mieście do gry w mtg to juz będzie dużo. W worze sporo osób gra w mtg ale nie przyjda na normalny turniej bo nie maja kart dlatego najpierw trzeba organizować turnieje na zasadzie grasz tym czym masz i tyle a później to się rozwinie. Z punktu widzenia graczy z kielc to by wyszło na plus bo w przeciągu kilku miesięcy powinno to doprowadzic że na piatkowe fnmy przychodziłoby około 20 osób. Oznacza to lepsze nagrody i większą pulę wpisowego.

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Kwi 28, 2013 6:05 pm 
Sorcerer
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Mar 12, 2011 9:42 am
Błagam Cie Mas. Zapomnij że Kielce znajdują się na mapie Polski. Znajdź inne miejsce na swoje "Magicowe Rewolucje" , bo starasz się być Magdaleną Gessler MTG. Twoje pomysły są tak głupie że głowa boli. 99% czasu w knajpach spędzam na piwie i dobrej zabawie. Granie w kartony w knajpie wyklucza też wszystkich poniżej 18 lat. I jak chcesz pozyskać młodą krew? Wybierz się na pielgrzymkę piechotą do Nepalu i przemyśl swoje pomysły na temat MTG...

Profil E-mail  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 103 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości