Obecny czas: Wto Paź 15, 2019 3:23 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 43 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Oops! All Spells!
PostWysłany: Śro Lut 13, 2013 12:01 pm 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 27, 2009 12:29 am
Miejscowość: Warszawa
Aha - jeszcze jedna karta karci niemiłosiernie ten deck - .

Faza 3: jakieś 2/3 ludzi gra combem, pozostała 1/3 gra staxem;
Faza 4: ludzie pukają się w głowę i mówią "Pieprzyć to, wracamy do fazy pierwszej". :razz:

Profil E-mail  

Temat postu: Oops! All Spells!
PostWysłany: Pią Lut 15, 2013 11:16 pm 
Planeswalker

Dołączenie: Pon Mar 15, 2010 2:47 pm
Myślę że trochę nad wyrost karcimy co może przeszkodzić a co nie:

Stifle - nie - ten deck dysponuje therapiami także możemy wpierw się pozbyc problematycznych kart z ręki zarówno oponenta jak i "utkniętymi kartami comba" u siebie na ręce.

To co odróżnia ten deck to wrażliwosc na GY w zamian jest szybszy.

Deck ten z założenia ma w swojej pierwszej turze się skręcić dlatego jedyne protekcje brane pod uwagę to własnie pacty (cancellory uważam za skrajnie słabe), bo nie robią nic jak nie jesteśmy na play.

Tokeny z EtW przegrywały z masą kart jak engineered plague, engineered explosives, pernicous deed, detension sphere, mealstorm pulse czy nawet pyroclasm, a nawet czasem z batterskullem (przy za małym stormie będąc na draw). Tutaj tego nie ma, mamy instant kill. Jednak przechodzimy przez grób co za tym idzie będąc na draw walczymy dodatkowo z:
- Całym jednomanowym/zero manowym hate'em na grób z tego najgorszym w zasadzie są dynamiczne typu extripate i surgical extraction - trafienie w moeby kończy grę. O dziwo również taki hate jak pithing needle moze sprawić pewien problem bez ancient grudge'a.

+możemy natomiast całkowicie zignorować droższy w użyciu hate na grób - bojuka bogi, wszystkie hatebeary (są za dwie many, chyba ze poparte jakąs aksceleracją)

+ostateczne rozliczenie vs kontry jedyne sensowna rzecz jaka przychodzi mi do głowy to pact of negation i na play wspomniane cancellory. Pamiętajmy że również jak na stormy mindbreak trap może być problematyczny.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Lut 15, 2013 11:32 pm 
Administrator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Sty 25, 2009 2:20 am
Fatal napisał(a):
+możemy natomiast całkowicie zignorować droższy w użyciu hate na grób - bojuka bogi, wszystkie hatebeary (są za dwie many, chyba ze poparte jakąs aksceleracją)

No nie wiem, ostatnio sie Dredge troche zdziwil, jak dostal w drugie turze 'a z GSZ z otwarta mana na aktywacje. 8)
Spoiler:

A co najsmieszniejsze, bedac na draw, zrobil dociag + discard dredgera :hahaha: .

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Lut 16, 2013 9:20 pm 
Planeswalker

Dołączenie: Pon Mar 15, 2010 2:47 pm
Dzisiejszy Mob pokazał, jak bardzo jeszcze ten deck jest niestabiliny - Rav jeśli czytasz to się możesz pochwalić :)

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Lut 16, 2013 10:25 pm 
Archmage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Cze 04, 2002 10:16 pm
Miejscowość: Nosgoth
Cytuj:
No nie wiem, ostatnio sie Dredge troche zdziwil, jak dostal w drugie turze Scavenging Ooze'a z GSZ z otwarta mana na aktywacje. 8)

to i tak o ture za późno. bo chyba zauważyłeś że ten deck kręci się w pierwszej, albo wcale, wiec nie wiem po co jakies porównania do drege'a

Profil E-mail GG  

PostWysłany: Sob Lut 16, 2013 10:49 pm 
Administrator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Sty 25, 2009 2:20 am
Ker napisał(a):
to i tak o ture za późno. bo chyba zauważyłeś że ten deck kręci się w pierwszej, albo wcale, wiec nie wiem po co jakies porównania do drege'a

z tego co widzialem deck nie kreci sie wcale i jest potwornie wrazliwy na jakikolwiek hate, wiec to i tak nie ma znaczenia.

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Lut 17, 2013 8:48 am 
Mage

Dołączenie: Nie Paź 17, 2010 11:03 am
Miejscowość: Piaseczno
Potwierdzam, jeżeli to ma działać, to tylko przez przypadek. Jak ktoś wygrywa co tydzień w totka, to pewnie tym też mu się uda.

PostWysłany: Pon Lut 18, 2013 2:27 pm 
Archmage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Lis 11, 2002 6:47 pm
Miejscowość: Karag Dum
Cytuj:
Potwierdzam, jeżeli to ma działać, to tylko przez przypadek. Jak ktoś wygrywa co tydzień w totka, to pewnie tym też mu się uda.

nie wierzę, że osobą, która skusiła się zagrać tym deckiem był Rav. Myślałem, że granie belko-tworami masz już za sobą :P

Spoiler:

Profil E-mail GG  

PostWysłany: Pon Lut 18, 2013 7:24 pm 
Mage

Dołączenie: Pią Mar 02, 2007 6:25 pm
Cytuj:
xazax666 - Nie chodzi mi o to, że Azami na ręce to od razu mulligan, tylko, że jest to karta, która nie pomoże nam w żaden sposób na odpalenie combo. W belce każdy karton pomaga w skręceniu się.

Skoro chcesz się tłumaczyć w ten sposób.. w/e

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Lut 18, 2013 8:11 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Lut 03, 2008 1:17 pm
Jeśli pojęcie wirtualny muligan jest dla ciebie za trudne, to się nie odzywaj, bo aż żal dupę ściska..

"Wróciliśmy na site, gdzie po raz kolejny dopadły mnie wątpliwości. Przecież nie rozegrałem tym deckiem ANI JEDNEJ GRY!!! Sodek stwierdził, żebym – cytuję - „nie pierdolił” i po tym - jakże trudnym do zbicia argumencie – na niecałe dziesięć minut przed końcem zapisów, poszedłem opłacić swój udział."

Profil E-mail GG  

PostWysłany: Pon Lut 18, 2013 8:33 pm 
Mage

Dołączenie: Pią Mar 02, 2007 6:25 pm
Wiesz.. dla mnie samo pojęcie muligan jest dość obce.

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Gru 18, 2013 11:25 pm 
Apprentice

Dołączenie: Pon Gru 02, 2013 5:09 pm
Jest tutaj ktoś kto gra tym deckiem ? Ostatnio testuje go na cockatrice i 70% gier wygrywam w 1wszej turze. Wiem, że cockatrice to żaden wyznacznik dlatego chciałbym się zapytać innych graczy co sądzą o tej konstrukcji.
Chancellory bronią nas przed discardem, spell piercami, fowami na play i innymi takimi głupotami. Z hate najbardziej boli czarny leyline, reszta często jest za wolna. Jak ktoś nie ma hejtu, a nie gra fowami to raczej nie ma szans. Jak ma, to i tak mamy 2 gry, i kilka muliganów żeby dobrać tego 1st turn killa i liczyć, że to wystarczy. Zresztą decki na które łatwo się hejtować są od zawsze, a i tak czasem pojawiają się w jakiś topach (dredge, affka). ANT też składa się od fowa w respie na sac LED'a, co prawda ma discard poprzedzający kombo, ale jest sporo wolniejszy, ten deck ma chyba najwyższy 1st turn kill ratio ze wszystkich obecnych w legacy. Ostatnio robi nawet jakieś wyniki na SCG.
Podziele się moim techem, na SnT wsajdowujemy 1dnego progenintusa, jak zagra snt, wstawiamy typka przewijającego i millujemy się wtasowując progenintusa, w swojej dobieramy go na ręke i wygrywamy, poprzedzając kombo cabalami w ew. fowy.

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Gru 19, 2013 12:29 am 
Moderator
Awatar użytkownika

Fajny pomysł z Progenitusem!
CO do 70% to All Spells to taki przykładowy glass cannon - raz cały dzień będziesz wygrywać w t1, raz będziesz przegrywać z koboldami, bo deck się na Ciebie wypnie. Trzeba to zaakceptować i liczyć się z tym podczas turniejów.

"Wróciliśmy na site, gdzie po raz kolejny dopadły mnie wątpliwości. Przecież nie rozegrałem tym deckiem ANI JEDNEJ GRY!!! Sodek stwierdził, żebym – cytuję - „nie pierdolił” i po tym - jakże trudnym do zbicia argumencie – na niecałe dziesięć minut przed końcem zapisów, poszedłem opłacić swój udział."

Profil E-mail GG  

Temat postu: Re: Oops! All Spells!
PostWysłany: Czw Gru 19, 2013 6:06 am 
Moderator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Cze 07, 2012 10:12 pm
Grzesznik napisał(a):
CO do 70% to All Spells to taki przykładowy glass cannon - raz cały dzień będziesz wygrywać w t1, raz będziesz przegrywać z koboldami, bo deck się na Ciebie wypnie.

Cheerios to też glass cannon przecież, swoją drogą co częściej wygrywa t1?

Most plans are critically flawed by their own logic. A failure at any step will ruin everything after it. That's just basic cause and effect. It's easy for a good plan to fall apart. Therefore, a plan that has no attachment to logic can not be stopped. The success or failure of any given step will have no impact on the macro level.

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Gru 19, 2013 6:30 am 
Moderator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Kwi 12, 2010 10:58 am
Miejscowość: Wrocław
Mimo wszystko wygląda całkiem zabawnie. Gratki dla Dr Berłosia za tę akcję ze Scavenging Ooze! :)

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Gru 19, 2013 10:11 am 
Moderator
Awatar użytkownika

kcd - All Spells obv bo nie musi mieć jednej z 4 kart tylko 1 z 8. Poza tym w Cheerios odpalenie combo (Glimpsy + ze 3 - 4 stwory) nie gwarantuje wygranej.

Profil E-mail GG  

PostWysłany: Nie Gru 22, 2013 9:00 pm 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Lip 07, 2008 11:00 pm
Miejscowość: Warszawa Posty: 14567
Czy w celu ułożenia sobie całej talii w dowolnej kolejności miałoby tu sens, czy jest za drogie?

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Gru 23, 2013 6:03 pm 
Apprentice

Dołączenie: Pon Gru 02, 2013 5:09 pm
Za wolne, chcesz grać spelle które cię akcelerują, a potem wygrywają gre. Jak chcesz wgenerować 3 many i w następnej turze znowu 4 żeby zabić ?

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Gru 28, 2013 11:38 pm 
Sorcerer
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Lis 27, 2013 7:44 pm
w sideboardzie i deck leży i kwiczy :P

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Gru 29, 2013 12:00 am 
Moderator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Cze 07, 2012 10:12 pm
No jak rzucisz to w 3 turze OAS to tylko dwie tury za późno, daj buk takich przeciwników, zwłaszcza że na tak szklane działo jest masa lepszego hejtu, chociażby, czy

Most plans are critically flawed by their own logic. A failure at any step will ruin everything after it. That's just basic cause and effect. It's easy for a good plan to fall apart. Therefore, a plan that has no attachment to logic can not be stopped. The success or failure of any given step will have no impact on the macro level.

Profil E-mail  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 43 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość