Obecny czas: Wto Paź 15, 2019 2:13 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: UGB/GB Vengevine
PostWysłany: Pią Gru 31, 2010 9:43 am 
Archmage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Sty 17, 2004 4:39 pm
Miejscowość: Kalisz
Spike napisał(a):
Albo terapię, żeby można było ją flashbackować.

No chyba nie! :D

Ja poradziłbym tak, żeby najlepiej to co masz to sprzedać i złożyć sobie reda do t2. Bo na razie w tym decku jest wszystko co masz do czerwieni i trzeba się zdecydować czy robimy gobliny czy palenie czy standardowego mono reda i w jakim formacie legacy, modern czy t2 ja bym sugerował t2.

H/W: viewtopic.php?f=55&t=37197

Profil GG  

Temat postu: Re: UGB/GB Vengevine
PostWysłany: Pią Gru 31, 2010 10:25 am 
Mage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Mar 11, 2009 4:49 pm
Miejscowość: Gdańsk
mleczkooo napisał(a):
Spike napisał(a):
Albo terapię, żeby można było ją flashbackować.

No chyba nie! :D

Chyba tak, w Entombie jest "for a card" a nie creature. ; )

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Gru 31, 2010 11:39 am 
Zasłużony
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Lip 11, 2001 6:12 pm
Miejscowość: Katowice
Jestem totalnie niezaznajomiony z tym formatem, ale trafiłem na ten wątek i deck mnie zaciekawił. Takie spostrzeżenia nooba formatu:

1. Czemu fauna shaman nie siada do tej talii? To nie jest chyba tak, że albo 4 survival i 4 shaman albo 0 każdego? W tej konstrukcji dalej jest mnóstwo synergii z shamanem.
2. W talii, która nie ma żadnego dociągu kompletnie nie rozumiem entombów. To jest oczywisty card disadvtg, który się opłaca jak korzyść z niego płynąca jest bardzo wyraźna - bloodghast/vengevine nie wygląda na kartę, która wygra grę potem sama z siebie.
3. Nie wiem na ile popularny jest w formacie B, ale B inkarnacja z judgment mogłaby siadać (filth?). Splashując U i grając na wondera staje się to trochę niestabilne - singlowego tropicala chyba łatwo zniszczyć.
4. Paczka discardu wydaje się zdecydowanie lepsza niż zestaw z kontrami. Gra na fowy wymaga obv więcej niebieskich zaklęć + przydałoby się jakieś źródło card advtg, którego w tej talii nie ma.
5. Nawiązując do braku card advtg czemu nie grać singlową deep analysis pod intuition?
6. 4 intuition to chyba gruba przesada - nie chcesz zwykle mieć dwóch na startowej ręce, poza tym drugą niebardzo jest już co szukać, zwłaszcza jeśli do talii weszliby fauna shamani.
7. Z fauna shamanem pewnie stabilniej będzie dawało się radę wskrzeszać vengevine - w obecnej konstrukcji łatwo stracić możliwość zagrania 2 stworów w jednej turze.
8. Idąc w bardziej stabilną wersję chyba warto zrezygnować z tych kart, które dają opcję super rozdania, ale bez bardzo konkretnego układu kart niewiele dają - jak putrid imp. No i spowalniając decka trzeba chyba grać 4 thoughtseize 4 therapy i może nawet coś jeszcze (nie wiem jak sprawdza się w formacie inquisition/duress). Przy tym wszystkim jednak trzeba ustalić sobie jakiś "creature count", który jest wymagany dla płynnego wskrzeszania vengevine. No i warto mieć też jakiś solidny plan B jeśli ktoś ma jak vengevine usunąć.
9. Może idąc w stronę mniej vengevine i brak intuition (odchudzając deck z drogich zaklęć) można dodać dark confidant + umezawa's jitte i zrobić talię atakującą z kilku różnych stron? Rozwiązuje to problem card advtg, problem planu B vs vengevine hate i robisz się trochę bg aggro rockiem z dodatkowym planem na vengevine. Nie wiem oczywiście czy takie coś w ogóle ma sens, to tylko takie rzeczy, które wpadły mi do głowy :)

Profil GG  

PostWysłany: Pią Gru 31, 2010 1:54 pm 
Planeswalker

Dołączenie: Pon Mar 15, 2010 2:47 pm
Miejscowość: Warszawa
Eld już ci odpowiadam dlaczego Fauna Shaman tu nie siedzi.

- ginie od removalu (jakiegokolwiek)
- jest wolny
- bez krita na ręce jest ciałkiem 2/2

Obecny build:

4
4
4
4
2
3
1
1
3
4
4
4
1
1
1
1
1
2
2
1
4
2
3
1 Swamp
1 Island
1 Forest

Dobra krótko i na temat:

Standardowy zestaw discardu razem z Bloodghastami powinnien pokrzyżowac większosc kontr do rzucenia intuition/natural ordera, mamy tutaj zestaw removalu darkblast pod intuicją oraz co ważne pernicous deedy na masówki (zestanawiam się nawet nad wiekszą ich ilością) na late mamy ciekawy pakiet loam engine z masą toolboxów od cephalid colioseum (robi cuda z loamem, draw 3 kart discard 3 landów z loama) myślę że siadłyby tutaj jeszcze ethernal witnesski, ale spokojnie. Do tego została konsystencja aggro czyli vengi + putrid + rootwalla. Natual Order w main jest bardzo syty zwłaszcza, że poza hydra mamy też możliwośc dropnąc Terastodona, do tego dochodzi singlowy wasteland na wszelkie bzdury landopodobne typu maze/chasm. Zostało jeszcze do upchnięcia Wonder.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Gru 31, 2010 2:38 pm 
Zasłużony
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Lip 11, 2001 6:12 pm
Miejscowość: Katowice
Idąc w tą stronę nie ogranicza się grywalności vengevine? Masz naprawdę mało stworów, z których większość z resztą zagrywasz w pierwszych turach gry, może być ciężko po trzeciej turze znaleźć 2 stwory do zagrania. Poza tym dość obv się wydaje, że jak masz deck z intuition i pernicious deedami to powinieneś grać na 3 sztuki. Opcja z loamem jest na pewno bardzo spoko - daje to dobry middle/late game plan tej talii no i dzięki coliseum/dryad arbor jest realna szansa na zagranie 2 stworów. Jednak przy tak małej ilości stworów i aż 4 intuition nie można zmniejszyć ilości vengevine do 3? Ten plan z natural orderami obv również spoko, każda talia atakująca z kilku różnych sposobów jest trudniejsza do pokonania i trudniej się przeciwko niej gra tak żeby zawsze być gotowym na zagrane przeciwnika.

Profil GG  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość