Obecny czas: Wto Paź 15, 2019 2:36 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 118 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Dragon Stompy
PostWysłany: Pią Maj 21, 2010 9:41 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Gru 29, 2006 11:49 am
Miejscowość: Kraków / Racibórz
Dragon Stompy by Valentini Nicolò

4
4
4
4
4
4
4

4
4
4
2

Lands (18):

4
4
10 Mountain

Sideboard:
4
4
3
4

Tak, tak nie mieliśmy tego decku na forum :shock:
Powyższy spis zajął 1 miejsce na 50 osób. Kavu na obecne meta wydają się sytą opcją. Ma ktoś jakieś pomysły- techy, ciekawe nowe karty do DS?

Profil E-mail  

Temat postu: Re: Dragon Stompy
PostWysłany: Nie Cze 06, 2010 3:11 pm 
Archmage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Maj 19, 2007 4:16 pm
Miejscowość: Białystok / Trójmiasto
Tu niewiele jest do zmiany. Co najwyżej można dać albo , ale to tyle. Prawie każda rozpiska jest taka sama. Co najwyżej można side zmieniać zależnie od meta. Ja bym widział side tak:
3x
3x
3x
3x
3x
Ale widziałem w side: , , , (chociaż chalice i trinisphere załatwia sprawę), .

PostWysłany: Nie Cze 06, 2010 4:20 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

A testował ktoś ?

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Cze 06, 2010 4:37 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Kwi 30, 2008 10:56 am
Miejscowość: Bractwo Soku Mocy
Jakoś go w tej talii nie widzę, za to spróbowałbym z ciekawości Kazuula, Tyrana Klifów, zwanego dalej chodzącą propagandą ;) Co prawda tu nie mamy Seething Songów (jakoś od dłuiższego czasu brak ich w cisnących spisach), ale nadal wydaje się chłopak niezgorszą opcją na co agresywniejsze decki, jak sądzicie?

przeczytałem Twój wywód, po czym z ciekawości sprawdziłem od kiedy jestem zarejestrowany na forum, okazało się, że od 2007. To oznacza, że to co przeczytałem powyżej było najbardziej absurdalnym wywodem od prawie 10 lat

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Lut 15, 2011 8:39 pm 
Conjurer

Dołączenie: Pią Wrz 04, 2009 8:12 pm
Zdecydowałem się ostatnio na zakup tej talii.
Ogólnie deck w pewien sposób osiągnął konstrukcyjne apogeum. Nie mniej jednak z nowych kart, które ostatnio się ukazały fajnie sprawdza się w talii . Grając w sumie na 8 nonbasicach, mam całkiem sporo targetów pod planeswalker, zwłaszcza że gram na 4 Moonach i 4 Magusach.

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Lut 15, 2011 9:23 pm 
Archmage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Maj 28, 2009 10:23 am
Miejscowość: Nowy Targ
Z nowych kart to Powder Kegi śmiało można zamienić na i można już sobie jakoś poradzić z wrogimi czy . Ale co racja to racja, Dragon Stompy jest już tak sztywną konstrukcją, że do czasu ukazania się jakiejś rewolucyjnej karty zmiany to tylko kosmetyka.

Spoiler:

Profil E-mail GG  

PostWysłany: Wto Lut 15, 2011 10:38 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Lut 03, 2008 1:17 pm
Miejscowość: Warszawa
no bomba jest wolniejsza o ture takze tutaj wyzszosc powder keg jest znaczna

"Wróciliśmy na site, gdzie po raz kolejny dopadły mnie wątpliwości. Przecież nie rozegrałem tym deckiem ANI JEDNEJ GRY!!! Sodek stwierdził, żebym – cytuję - „nie pierdolił” i po tym - jakże trudnym do zbicia argumencie – na niecałe dziesięć minut przed końcem zapisów, poszedłem opłacić swój udział."

Profil E-mail GG  

PostWysłany: Wto Lut 15, 2011 10:47 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Bomba nie jest wolniejsza od Kega, obie w 1 turze niszczą toxy, a w następnej fiolki.

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Lut 15, 2011 10:50 pm 
Archmage
Awatar użytkownika

Jedyna znacząca różnica w Legacy między Ratchet Bomb, a Powder Keg jest taka, że Bombą nie zniszczymy zanimowanych wiosek, a gra ich trochę w formacie.

Spoiler:

Profil E-mail GG  

PostWysłany: Wto Lut 15, 2011 11:04 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Tak, ale to nie one są problemem dla DSa, który gra mainowo ośmioma moon effectami.

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Lut 16, 2011 9:49 am 
Moderator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Paź 10, 2003 7:48 am
Miejscowość: POZNAŃ Proud Member Team Poland,CKGT & Captain of NewTimes
Bylek,
Jace?

If we was living in water I'd be a shark.

http://www.psychatog.pl

Profil E-mail GG  

PostWysłany: Śro Lut 16, 2011 9:56 am 
Archmage
Awatar użytkownika

Oczywiście masz rację, kolejny argument za Bombą. W ogóle zapomniałem już o tym walkerze ;)

Spoiler:

Profil E-mail GG  

PostWysłany: Śro Lut 16, 2011 12:05 pm 
Conjurer

Nie myślałem, że aż taka dyskusja się wywiąże...

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Mar 20, 2011 11:48 pm 
Conjurer

witam.
Ja na dzień dzisiejszy śmigam sobie takim oto spisem:
4 City of Traitors
4 Ancient Tomb
4 Great Furnace
5 Mountain

4 Chrom Mox
4 Simian Spirit Guide
4 Magus of the Moon
4 Blood Moon
4 Trinisphere
4 Chalice of the Void
2 Umezawas Jitte
1 Sword of Body and Mind
4 Seething Song

4 Covetous Dragon
4 Rakdos Pit Dragon
4 Gathan Riders

Po pierwsze uwielbiam uczucie, kiedy wrzucając w pierwszej turze (co wcale nie jest rzadkością) wrzucam na stół Moona lub Magusa i cały mana base oppa, wart nierzadko wiecej niż mój deck staje się kompletnie bez wartości.
Po drugie, testuje sobie Covetous Drgona'a i muszę powiedzieć, że nie jest problemem wrzucić go już w pierwszej turze. Może i minusem jest, że trzeba mieć na stole art. ale za to kosztuje tylko 4R zamiast 3RR w przypadku sloggera. Owszem slogger może walić za 2, ale jak nie ma drugiego 2 to pupcia, a smoka można wrzucić nawet bez drugiego R w 3 turze, na początku lockując oppa.
Sorki za składnie i niespójne zdania, ale jestem jak to się mówi lekko rozmiękczony:P.
pozdrawiam

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Mar 21, 2011 9:39 am 
Planeswalker

Dołączenie: Pon Mar 15, 2010 2:47 pm
Miejscowość: Warszawa
Slogger znacznie poprawia MU z Merfolami który należy do jednych z gorszych sprzątając lordów.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Mar 21, 2011 4:18 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Z tego co od czasu zerkam na wątek o DS na the source, to już dość dawno temu zrezygnowano z 5-mana dropów, bo kontra w Seething Song zostawia nas ze zmarnowaną turą i karta nie do zagrania w łapie :P Tak więc Seething Songi i smoczki out (furnace to też ryzykowny pomysł, na ten deck wrzuca się zawsze po sidzie masę art. hate'u, a bardzo często brakuje tu czerwonej -> jak jeszcze ułatwimy ponzowanie, to będzie bieda), do maina zaś: Flametongue Kavu (bardzo lubię tego chłopka, acz na kotrolne meta słaby) i/lub Lord of Shatterskull Pass (nie testowałem, ale wychwalają go za częste bycie 2-turowym 6/6) i/lub Koth (też nie sprawdzałem, ale króluje opinia, że to trochę win more :P ) i/lub Taurean Mauler (kapitalny na aggro to on był kiedyś, teraz zrywa szybkim pathem/truthem i po zabawie - nie podoba mi się) i/lyb Phyrexian Revoker (tu tez się przyznam, że tego nie sprawdzałem, ale teoretycznie wydaje się rozwiązywać wiele DragonStompowych problemów). Przyznaję, że dawno tym nie grałem, a i nigdy nie testowałem tego deczywa jakoś bardzo intensywnie, ale fakt, że SS jest bardzo martwym drawem i ogólnie ryzykowną kartą zdążyłem zauważyć i przychylam się do rezygnacji z Songów oraz kart dorzuconych dzięki nim (Slogger, Akroma, Deus czy Twój smok).
Jeszcze w kwestii equipów, czysto na papierze najlepszym mieczem dla tego decku wydaje mi się SoFaF (nie napędza grave-oriented decków tak jak to robi SoBaM i pozwala nam nam szybszy wysyp, który zwykle kończy się czymś większym niż wilk 2/2 - a nawet jak nie będziemy mieć więcej zagrożeń, to zawsze przyspiesza dobicie do hellbenta ;) ).
Jak znajdę chwilkę na jaki grubszy testing to sprawdzę wypisane tu opcje i postaram się coś konstruktywniejszego skrobnąć ;)

Edit, bo nie zauważyłem wypowiedzi Fatala: Z merfolami akurat Slogger mało co robi, bo bardzo ale to bardzo rzadko wbije w stół. Owszem, jak już siądzie, to jest raźno do przodu, ale tak jak napisałem - przepchnięcie Seething Songa przeciwko U deckom zawsze było problematyczne, dodatkowo rybki mają wastelandy które masakrują tomby i miasta, więc dogranie sloggera 'konwencjonalnie' w 2-3 turze tez nie jest proste. Na rybki właśnie Kavu mi się bardzo fajnie sprawdzał.

przeczytałem Twój wywód, po czym z ciekawości sprawdziłem od kiedy jestem zarejestrowany na forum, okazało się, że od 2007. To oznacza, że to co przeczytałem powyżej było najbardziej absurdalnym wywodem od prawie 10 lat

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Mar 21, 2011 8:28 pm 
Mage

Dołączenie: Pią Mar 02, 2007 6:25 pm
W sumie z songów i 5mana dropów również zrezygnowałem. Podpisuje się pod tym moimi placyma. (to celowy błąd)
Ryzyko zazwyczaj nie warte jest tych 5 turowych dropów. Slogger za mało dmg zadaje, aby zabijać krity Zoo, na merfolki również mało robi.
Testowałem również propozycje Swierknieta_jodla, Kazuula i również nie sądze, aby był wart tego ryzyka. W zasadzie przydawał się czasami tylko na Zoo, bo merfolki go po prostu omijały.
Kavu to syt. Gram nim w main od początku. Z kombami trzeba strzelić nim czasem we własną krite, ale wart jest tego ryzyka. Znacznie lepiej działa na ryby niż slogger.

Covetous Dragon ze względu na dobry koszt, może być w 1/2 szt. bez songów. Sam bardzo chciałem go testować.
Powiedz coś więcej o nim. Jak wychodzi w testach?

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Mar 22, 2011 9:50 pm 
Conjurer

Co do smoka, to gram nim z sentymentu, i w pełni zdaje sobie sprawę z ryzyka jakie niesie za sobą granie tą kartą, i zgadzam się że o wiele pewniej jest grać na Lord of the Shatterskull pass. Wcale nie skłaniam się ku wrzucanie Covetusa na stół już w pierwszej turze - oczywiście wiele zależy od tego na co gramy. Lepszym rozwiązaniem, przynajmniej ja tak uważam, jest start od chalica na 1. Wtedy mamy z głowy brainstorma, discard za 1, 3/4 kart z burna leży i kwiczy, zoo też wcale nie ma łatwo, jak mu jeszcze dorzucić moon'a.
Uważam jednak, że deck jest w stanie zabezpieczyć smoka przed spadnięciem do grobu. Oczywiście wszystko zależy od tego jaką mamy rękę na start. Ja wolę rozpocząć od próby przynajmniej częściowego locka oppa, grając np, 1. chalic za 1, potem albo trinisphera albo moon. Szybki moon załatwia sprawę np. explosivsa nie pozwalając na skorzystanie z sunbursta. Zawsze trzęsę portkami przed ewentualnym deed'em, aczkolwiek po sajdzie wkładam do decka needle.
Nie kwestionuję tego, że po sajdach może "atakować" nas sporo art. hejta, ale jak na razie z testów tylko raz dostałem krosan gripa w jednego z kilku artów na stole, zdarzył się jeszcze quasali, którego czasem ciężko jest uniknąć, szczególnie kiedy w 1st. turn na stole ląduje hierarcha.
Dla mnie plusem smoka jest flying, który pozwala poradzić sobie z masą kritów, co niestety czasem było problemem, kiedy grałem tylko na ridersach, 2 sloggerach, rakdosach i lordach.

Z pewnością problemy pojawiają się jak trzeba zagrać na deck na basic landach (merfole, pox, i co tam jeszcze jest).
Z merfolkami jeszcze nie miałem okazji zagrać, wiec nie wiem jak ten matchup wygląda.

Co do Sworda, to nie mam zdania, ponieważ odziedziczyłem SoB&M i gram na nim, ucząc się swojego decka, aniżeli testować coś nowego, dlatego nie będę się upierał że lepsze jest to lub tamto.

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Mar 22, 2011 11:22 pm 
Mage

Dołączenie: Pią Mar 02, 2007 6:25 pm
Cytuj:
Z merfolkami jeszcze nie miałem okazji zagrać, wiec nie wiem jak ten matchup wygląda

Niestety nie wygląda za fajnie ;P

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Mar 23, 2011 12:13 am 
Moderator
Awatar użytkownika

Z merfolkami i goblinami wygląda podobnie - masz 7-8 martwych kart (Magusi i Blood Moony), do tego jeśli zaczynasz musisz mieć pierwszoturową trini lub chalice X=1, zaś jak jesteś na play to modlisz się, żeby opp nie miał fiolki (a przy gobach jeszcze lackeya), bo ta jedna drobna karta psuje Ci cały game plan :P No chyba, że masz na nią szybkiego Revokera :)

Profil E-mail  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 118 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość