Obecny czas: Śro Cze 19, 2019 2:13 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Stasis
PostWysłany: Pią Sie 08, 2008 11:51 pm 
Sorcerer
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Lip 05, 2007 9:42 pm
Miejscowość: Kraków
Ug Stasis:

14x
4x
4x

3x
2x
1x lub 1x
2x
1x
3x
2x
4x
3x
4x
3x
3x
3x
4x

SB:

2x
1x
3x
3x
3x
3x

Szukałem czegoś fajnego do legacy, bo zaciekawił mnie ten format. Trochę już poznałem format, więc wiem czego się mogę spodziewać. Zobaczyłem u kogoś kartę (art przyciąga) w klaserze i zacząłem szukać po internecie. Ale spisy były strasznie marne... tzn. nie podobały mi się. Opcja turbo-stasisa na howling mine jest po prostu do niczego. W związku z tym, korzystając oczywiście trochę z podpatrzonych list(forsaken city, thwarty) zacząłem grać deckiem i kombinować z kolorami itd itp. Myślałem, nad splashem białego bo dodajemy y mainowo i do side. Ale jakoś mi się średnio podobało, to poszedłem w zielony. A tu pojawił się pomysł w mej głowie: garruk - który jest mega syty. Opcja untapu landów działa w 100%. jest dużo skuteczniejszy w przewijaniu od wspomnianego , no i jest bardziej funkcjonalny - dodatkowo działa dobrze z . Sideboard dość standardowy... Proszę o opinie, pomoc. (w tym momencie brakuje mi 'raptem' kompletu FoW i tropical islandów, zastanawiam się czy warto inwestować w format, który w Polsce praktycznie nie istnieje) Aha, no i zastanawiam się czy grać Meloku czy Morphlingiem. Meloku lepiej wygląda na papierze, pasuje do stasisa, ale Morphling okazuje się bardziej skuteczny w grze. Sam nie wiem. Liczę na komentarze.

http://www.mtgnews.pl/forum/viewtopic.php?f=55&t=35613&p=489479#p489479

Temat postu: [T1.5] Stasis
PostWysłany: Sob Sie 09, 2008 10:53 am 
Enchanter
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Cze 21, 2006 3:19 pm
Jak grasz bez fetchy do brainstormy sa do bani. W tym archetypie zawsze byly dobre impulsy po dobrze szukaja stasisa. Od gigadrowsow wolabym turnabout ktorym mozna sobie untapnac landy. Jak nie masz minow to deck zabija jeszcze wolniej. Morphling jest lepszy od meloku jak nie grasz na chalice lub counterbalance bo nie ginie od swordow. Ogolnie i tak to raczej fun deck ale jak chcesz grac legacy to fow trzeba miec.

Profil GG  

Temat postu: Re: [T1.5] Stasis
PostWysłany: Sob Sie 09, 2008 12:30 pm 
Sorcerer
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Lip 05, 2007 9:42 pm
Miejscowość: Kraków
Gigadrowse jest lepszy od turnabout imo. Są konkretne cele, omija sobie chalice ustawiony na 1. Musiałbym potestować. Po za tym turnabout rozumiem w late game miałby mi pomagać zrobić untap. No nie wiem, jakoś to średnio widzę, żeby uzbierać na to 4 mana. To raczej powrót rescue czy chainem i zyskać untap. A że stasis jest fun deckiem to się zdążyłem zorientować :) Ale z drugiej strony sporo testowałem: z goblinami, angel staxem, dreadnought - z painterem i bez, affinity. Nie testowałem z solidarity czy dredge, a wydają się dość popularne w Polsce (mnie się tak wydaję). Nie wiem czy mws można uznać dobrym testingiem... bo czasem można spotkać beznadziejnych ludzi (graczy), ale to chyba jak wszędzie. W każdym razie nie jest to jakiś ogon, deck całkiem sobie radzi. Aha co do fetchy, to wychodzę z założenia, że wolę dociągnąć island gdy stasis jest już na stole. Mimo wszystko bardziej mi się podoba granie na 22 manodajne landy.

Oczywiście bez FoW nie pogra. To było bardziej napisane na zasadzie, czy warto inwestować w Legacy ogólnie. Faktycznie spróbuje pograć na impulsach, jeszcze apropo Twojej sugestii.

http://www.mtgnews.pl/forum/viewtopic.php?f=55&t=35613&p=489479#p489479

Temat postu: Re: [T1.5] Stasis
PostWysłany: Czw Sie 21, 2008 11:16 pm 
Mage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Mar 23, 2008 10:03 pm
Miejscowość: Poznań/Bydgoszcz
Apropos pytania o inwestowanie w Legacy - warto i nie warto.;)

Nie pograsz dużo w Polsce to pewnik. Natomiast jeśli jesteś zajarany formatem to rozważ to. Mimo, że gram krótko (Magiciem interesuje sie ponad 10 lat, ale grałem od czas do czasu casual, od 3 miesięcy gram turnieje) zainwestowałem w deck Legacy bo również uważam go za bardzo interesujący format, szczególnie biorąc pod uwagę ogromny card pool. Jest szansa zagrać kilka razy w roku na konwentach w Polsce (np. poznański Pyrkon), w Poznaniu jest plan żeby grac regularnie (co miesiąc) można wreszcie jeździc za granice (np. Włochy) gdzie na turniejach sa całkiem ciekawe nagrody;).
Moim zdaniem największy problem finansowy to duale - są bardzo drogie i potrzeba ich często kilka playsetów w decu co może spowodowac, że wlepisz sie koło tysiąca złotych za same lądy.
Jednak i na to są odpowiedzi np. złożenie Ur dreadnoughta z jednym/dwoma Volcanic Islandami (ja nim gram, świetny deck), lub ewentualnie wersję mono U, czy np. DeadGuy Ale'a do którego potrzeba 4 Scrublandów itd.
A co do FoW to zgadzam się jest to niezbędny wydatek - są ludzie na forum którzy mają tą kartę, myślę że za 200 dostaniesz komplet.

Profil E-mail  

Temat postu: Re: Stasis
PostWysłany: Pią Gru 06, 2013 6:34 pm 
Enchanter
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Lis 30, 2011 3:33 pm
Sorki że odkopuje stary temat, ale zauważyłem że Sam Black ogrywa ten deck z dodatkiem czerwonego dla a.

http://www.wizards.com/magic/magazine/A ... /deck/1265

Lands [22]:
8
4
4
1
1
4

Planeswalkers [5]:
2
3

Other spells [33]:
4
4
1
3
1
4
4
3
2
1
4
1
1

Sideboard:
1
2
1
1
1
2
2
2
2
1

Profil E-mail  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość