Obecny czas: Pią Paź 18, 2019 10:33 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: 1. tura Black Lotus
PostWysłany: Pią Cze 27, 2014 2:57 am 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Lip 07, 2008 11:00 pm
Miejscowość: Warszawa Posty: 14567
W czym jest taki dobry, jeśli gramy limited i zakładamy, że jedyne co możemy z nim zrobić to zagranie lądu, lotusa i czegoś za 4 many?

Na play pewnie słabym zagraniem jest .

"Limited" traktujemy jako pulę wszystkich możliwych kart, ale pozostałe karty na ręce się nie liczą, więc komb nie ma.

Myślę, że dobrym otwarciem jest , nawet jak mamy już nie wykorzystać many z lądu, chociaż wtedy to i wystarczy. Czyżby znowu Jacek?

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Cze 27, 2014 5:50 am 
Administrator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Sty 25, 2009 2:20 am
Miejscowość: Warszawa
Pierwszoturowy tinker z moxem lub innym artefaktem, ancestral + wola, demonic + G oath, G oath + time walk, w deckach z workshopem rampi do 6 many, albo pozwala ze zwyklego landu zagrac cos o koszcie 4, w tendrilsach z demoniciem daje netto 1 many i 2 czary, w kontrolkach rzeczywiscie jace 2.0, w aggro/midrange'ach czesto 2 stwory w pierwszej.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Cze 27, 2014 9:28 am 
Zasłużony
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Lut 04, 2004 1:31 am
Miejscowość: Warszawa
może nieźle przyspieszyć w turze, w której chcemy rozkręcić storma. Można się zastanowić nad limited Vintage Masters, bo tam obecnie otwieramy lotusa (raz na sto lat, ale jednak możliwe) w boosterach. Wstawienie stwora 5/5 za 4 mana też jest solidnym otwarciem, zagranie pierwszoturowego Battle Screech czy jakiegoś dużego naporowca też daje ogromną przewagę. Raz grałem White Weenie z białym moxem i bardzo mnie przyśpieszał jak z niego otwierałem

http://WWW.MagicCardMarket.eu/?referrer=Psychatogpl - Mój ref do najlepszego serwisu sprzedaży i zakupu kart z całego świata!

PostWysłany: Sob Cze 28, 2014 12:46 am 
Moderator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Lut 23, 2007 12:23 pm
smierc napisał(a):
"Limited" traktujemy jako pulę wszystkich możliwych kart, ale pozostałe karty na ręce się nie liczą, więc komb nie ma.

We wszystkich limited, których występuje Black Lotus, występują comba. Grałem sporo Powered Cube i raczej rzadko Black Lotus jest najlepszy w pierwszej turze by zagrać coś za 4 many, jego najlepsze użycie jest z i kartami ze Stormem.

smierc napisał(a):
W czym Black Lotus jest taki dobry, jeśli gramy limited i zakładamy, że jedyne co możemy z nim zrobić to zagranie lądu, lotusa i czegoś za 4 many?

Jeśli jedna karta to bez wątpienia Jace jak wspomniałeś. Skoro w twoim "limited" nie da się wygrywać za pomocą comba to nie da się wygrać za pomocą zagrania karty za 4 many - w takim razie należy zagrać kartę jak najbardziej wszechstronną - Jace robi Ci CA, walczy z wrogimi zagrożeniami i potrafi wygrać grę jeśli dostatecznie długo utrzymasz go na stole.

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości