Obecny czas: Pią Wrz 20, 2019 7:11 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Filmiki All Will Be One/We Will Endure
PostWysłany: Pon Sty 24, 2011 4:52 pm 
Conjurer
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Gru 25, 2010 11:20 pm
Filmiki ' promujące ' dwie frakcje ( inglisz werszyn !!), zawierają arty z MBS:
http://www.youtube.com/watch?v=o7ixdHQj3O4&feature=related <- ALL WILL BE ONE !
http://www.youtube.com/watch?v=wnxugIyI1dc&feature=related <- WE WILL ENDURE !

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Sty 24, 2011 5:25 pm 
Enchanter

Dołączenie: Czw Sie 04, 2005 12:14 pm
Miejscowość: Wrocław
Uprzedzę resztę:
zieeeww... było i to dawno temu :wink:

PostWysłany: Wto Sty 25, 2011 10:25 am 
Conjurer
Awatar użytkownika

:/ A myślałem, że zabłysnę XD Jeśli było to przepraszam ..

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Sty 25, 2011 3:13 pm 
Administrator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Gru 26, 2004 7:06 pm
Miejscowość: Kraków / Bielsko-Biała
Prawdą jest, że filmiki były już bodaj w listopadzie (przynajmniej ja je wtedy widziałem na panelach na GP we Florencji), nie przejmuj się, może nie wszyscy jeszcze widzieli, a przed prereleasami to fajny materiał do pokazania. :)

Mój Have/Want
Tixy

Profil E-mail GG  

PostWysłany: Wto Sty 25, 2011 6:35 pm 
Enchanter
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Wrz 10, 2010 11:54 am
Najlepsze jest to, że Wizardzi utrzymują, że użyty tam Phyrexiański język to nie zbiór pijanych majaczeń satanisty, który zakrztusił się podczas sztuczki z połykaniem noża, a aktualny język, który na zlecenie stworzył dla nich lingwista.

Od początku się zastanawiałem czy tak jest, tyle że coś mi tam nie pasuje... Jeśli to rzeczywiście prawda, to chyba niedokładnie podłożyli głos w stosunku do pojawiających się podpisów (tych Phyrexiańskich)...

PostWysłany: Wto Sty 25, 2011 6:38 pm 
Planeswalker

Dołączenie: Czw Wrz 23, 2010 9:02 pm
Miejscowość: Warszawa
Dlaczego źle? Jeśli chodzi Ci o długość wymawianego tekstu, a długość napisów to to nie jest żaden wyznacznik;)

Profil E-mail  

Temat postu: Re: Filmiki All Will Be One/We Will Endure
PostWysłany: Wto Sty 25, 2011 6:42 pm 
Enchanter
Awatar użytkownika

Dealus napisał(a):
Dlaczego źle? Jeśli chodzi Ci o długość wymawianego tekstu, a długość napisów to to nie jest żaden wyznacznik;)

Czasem widać zdecydowanie zbyt mało znaków, a słychać zdecydowanie zbyt dużo sylab, albo na odwrót.
Wiem, że to generalnie nie jest wyznacznik, ale różnice między tymi stosunkami w różnych fragmentach wydaja mi się zdecydowanie zbyt duże.
Nie mniej - wierzę że to prawda i że dostaniemy więcej informacji na temat tego języka ^^

PostWysłany: Wto Sty 25, 2011 7:08 pm 
Planeswalker

Chodzi o to, że zależnie od jezyków konkretne zdania mogą być nawet 2 i wiecej razy dłuższe lub na odwrót;)
Wiec może masz racje, może nie. Z tym musimy na wizza czekać;p

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Sty 25, 2011 7:23 pm 
Enchanter
Awatar użytkownika

Ależ ja to rozumiem.
Swego czasu liznąłem trochę japońskiego (choć pewnie chiński go miejscami przebija). Jeden znaczek może być kilkusylabowym słowem.

Ale spójrz choćby na dwa pierwsze fragmenty.
1. Duuuużo tekstu, a słychać coś w stylu: STU-DNI-WMAJU
2. Malutko tekstu, a słuchać: KA-WAST COLLI

Długość mówionego tekstu i sylab jest mniej więcej taka sama. Za to w pierwszym fragmencie jest trzy razy więcej znaków.
To mi się najbardziej rzuciło w oczy. Pod koniec też coś dziwnie długo mówi, chyba że oprócz ALL WLL BE ONE, czyta też "2010 Wizards of the Coast LLC" ;) (albo po prostu, nie przetłumaczyli czegoś, co mówi zaraz przez pojawieniem się końcowej planszy, bo nie pojawia się tam żaden tekst - czyli tak, czy inaczej coś tu zakręcili).

PostWysłany: Wto Sty 25, 2011 7:28 pm 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Lis 24, 2007 6:58 pm
Miejscowość: Katowice - Kraków
@up
Kto powiedział że mają gramatykę podobną do naszej? Możliwe że szeregi znaków tworzą słowa, przez co kilka szczęśliwie dobranych zdań może być w zapisie krótsze od jednego.

PostWysłany: Wto Sty 25, 2011 7:31 pm 
Enchanter
Awatar użytkownika

K0za napisał(a):
@up
Kto powiedział że mają gramatykę podobną do naszej? Możliwe że szeregi znaków tworzą słowa, przez co kilka szczęśliwie dobranych zdań może być w zapisie krótsze od jednego.

Mam nadzieję :wink:
Choć jak się porówna
KA VAST COLLI, oraz
Our Voice (is) Calling (Out)
widać pewne podobieństwo - oczywiście może być czysto przypadkowe ;)... ale oczywiście pisownia może być bardziej skomplikowana niż wymowa.

PostWysłany: Wto Sty 25, 2011 7:44 pm 
Sorcerer
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Lip 03, 2009 1:52 pm
Przypominam, że np. w takim dosyć powszechnym języku angielskim występują słowa których w języku polskim nie ma i z tego powodu są tłumaczone całym zdaniem - i mamy 7 słów tłumaczące jedno. Mam nadzieję że to wyjaśnia ewentualne wątpliwości :papieros:

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Sty 25, 2011 7:49 pm 
Enchanter
Awatar użytkownika

Beh0lder napisał(a):
Przypominam, że np. w takim dosyć powszechnym języku angielskim występują słowa których w języku polskim nie ma i z tego powodu są tłumaczone całym zdaniem - i mamy 7 słów tłumaczące jedno. Mam nadzieję że to wyjaśnia ewentualne wątpliwości :papieros:

Ale to nie ta opcja - chyba że Phyrexianie nie mają zapisu na wszystko co mówią, więc muszą czasem pisać bardziej opisowo :razz:

PostWysłany: Wto Sty 25, 2011 7:52 pm 
Sorcerer
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Lip 03, 2009 1:52 pm
MORT napisał(a):
Ale to nie ta opcja - chyba że Phyrexianie nie mają zapisu na wszystko co mówią, więc muszą czasem pisać bardziej opisowo

Nie zrozumiałeś. Jest możliwe że Phyrexianie mówią "Hab haba nomahan szatan szasa masa hasa" co na nasze tłumaczone jest jako "kabaczek"

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Sty 25, 2011 7:58 pm 
Planeswalker

Mort nie zdziwłbym sie jakby jezyk Phyrexian nie miał formy pisanej;) Chyba, że ominąłem coś w historii.

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Sty 25, 2011 7:58 pm 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Lis 24, 2007 6:58 pm
Miejscowość: Katowice - Kraków
Cytuj:
Nie zrozumiałeś. Jest możliwe że Phyrexianie mówią "Hab haba nomahan szatan szasa masa hasa" co na nasze tłumaczone jest jako "kabaczek"

my tu raczej mówimy o tym, że mimo iż Phyrexianie mówią "Hab haba nomahan szatan szasa masa hasa", to przedstawiane jest to tylko kilkoma znakami.

PostWysłany: Wto Sty 25, 2011 8:39 pm 
Conjurer
Awatar użytkownika

Cytuj:

Zauważ MORT, że to zdanie ( We are perfection made flesh. ) moża zapisac po angielsku również w taki sposób : WE'RE perfection made flash. A teraz zakładając, że : ' STU ' znaczy tyle co ' we're ', ( TU UWAGA ODWRÓCONY SZYK ZDANIA ) ' DNI ' oznacza ' flash ' a ' WMAJU ' to połączenie słowa ' perfection ' i ' made ' to wszystko się zgadza :E Tak pewnie teraz tworzę jakiś własny dziwny język, ale zawsze to jakieś wytłumaczenie xD

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Sty 25, 2011 9:42 pm 
Enchanter
Awatar użytkownika

TYMCIO napisał(a):
Cytuj:

Zauważ MORT, że to zdanie ( We are perfection made flesh. ) moża zapisac po angielsku również w taki sposób : WE'RE perfection made flash. A teraz zakładając, że : ' STU ' znaczy tyle co ' we're ', ( TU UWAGA ODWRÓCONY SZYK ZDANIA ) ' DNI ' oznacza ' flash ' a ' WMAJU ' to połączenie słowa ' perfection ' i ' made ' to wszystko się zgadza :E Tak pewnie teraz tworzę jakiś własny dziwny język, ale zawsze to jakieś wytłumaczenie xD

Ale wpadasz w ten sam dołek co przed chwilą Beh0lder.
Nie koncentruję się na porównywaniu angielskiego i phyrexiańskiego mówionego (choć miejscami słychać podobieństwa; np. pod koniec jest coś w stylu "[cośtam cośtam] C'N'CT", jak ang. connect, co pasuje do All will be one), a raczej na porównaniu phyrexiańskiego mówionego z phyrexiańskim pisanym.

Chodzi mi o to, że w jednym fragmencie tyle samo sylab zapisane jest wieloma (Phyrexiańskimi!) symbolami - co wskazywałoby na zapis fonetyczny słów, a w drugim fragmencie tyle samo sylab zapisane jest ledwo kilkoma (phyrexiańskimi) symbolami, co wskazywałoby na zapis ideograficzny (jak hieroglify, czy chińskie znaczki), tym bardziej, że (nie chciałem tak daleko w to wchodzić, ale co tam) dwa/trzy początkowe symbole w zapisie najprawdopodobniej nie są wymawiane, a mają inne (np. gramatyczne) znaczenie.

Dealus: Odsyłam cię tu [w Letter of the week]:
http://wizards.com/Magic/Magazine/Artic ... ly/stf/118

Chyba że Beyer nie miał dobrych informacji na temat poprawności użytego języka, czym bym się znowu tak nie zdziwił, a powyższe rozważania właśnie na to mogą wskazywać, jakkolwiek chciałbym wierzyć, że to tylko ja jestem krótkowzroczny, bo wygląda i brzmi fajnie ;)

Ostatnio edytowany przez MORT, Wto Sty 25, 2011 9:50 pm, edytowano w sumie 1 raz

PostWysłany: Wto Sty 25, 2011 9:49 pm 
Planeswalker

No to po lewej rzeczywiście to forma pisana;)
Tutaj w sumie zapewne warto porównać właśnie do japońskiego/chińskiego wydających sie najbardziej zbliżonymi. A w nich można podobne przypadki znaleźć;) Inna sprawa, że jeśli sam wizz nie pokaże nam zasad tego jezyka to do niczego nie dojdziemy.

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Sty 26, 2011 11:26 am 
Conjurer
Awatar użytkownika

Dealus napisał(a):
No to po lewej rzeczywiście to forma pisana;)
Tutaj w sumie zapewne warto porównać właśnie do japońskiego/chińskiego wydających sie najbardziej zbliżonymi. A w nich można podobne przypadki znaleźć;) Inna sprawa, że jeśli sam wizz nie pokaże nam zasad tego jezyka to do niczego nie dojdziemy.

Dokładnie .. rozszyfrowywanie nowego, dziwnego języka o którym nie mamy najmniejszego pojęcia, stworzonego na potrzeby gry i do tego przypominającego chiński, który jest totalnym odjazdem, jest praktycznie niemożliwe. Także proponuję żebyśmy sobie dali spokój :razz: i czekali aż Wizzardzi nam coś powiedzą na ten temat ..

Profil E-mail  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość