Obecny czas: Czw Lip 18, 2019 6:08 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 73 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Pauper Random Mania, ed. 2
PostWysłany: Pią Cze 28, 2013 9:29 pm 
Administrator

Dołączenie: Nie Sie 22, 2004 11:28 pm
Miejscowość: Krosno/Krakow
Hej, dawno mnie tu nie było! Poprzedni turniej miał być wznowieniem działu, ale szyki pokrzyżowały nam prawne problemy Cockatrice. Wygląda jednak na to, że Cockatrice ma się dobrze, więc w najbliższej przyszłości możecie się spodziewać większej aktywności w tym dziale.

Na dobry początek, proponuję kameralny turniej w nietypowym formacie. Pomysł nie jest mój, pierwszy turniej tego typu zorganizował Samuel Kalkin w dziale paupera. Wyszła z tego fajna zabawa, więc pomyślałem, żeby kontynuować tradycję.

Na czym to polega? Otóż spośród wszystkich dodatków w historii Magica wylosujemy 6. Następnie spośród commonów dostępnych w tych sześciu dodatkach zbudujemy decki (normalne Constructed, 60+ kart w mainie, 15 w sideboardzie) i zagramy nimi turniej.

Chcecie zobaczyć jak wyglądała pierwsza edycja? Zajrzyjcie tutaj.

W turnieju może wziąć udział każdy, ale dla zwiększenia emocji i zapewnienia, że wszyscy uczestnicy poważnie podejdą do sprawy, ustanawiam wpisowe w wysokości 10 zł, które w całości zostanie przeznaczone dla zwycięzców.

Lista dozwolonych dodatków: zostanie wylosowana dzisiaj o godzinie 23.00 na Cockatrice. EDIT: Shadowmoor, Return to Ravnica, Innistrad, Planeshift, Urza's Legacy i Alara Reborn.
Termin zgłoszeń: do 23:59 w piątek, 5 lipca.
Czas rozgrywek: liczba rund swissa zależna od liczby graczy (wg tabelki WotC) + top 4/8, po ok. 2 dni na rundę.
Miejsce rozgrywek: Cockatrice
Wpisowe: 10 zł
Sposób uiszczenia wpisowego: każdy uczestnik turnieju zapisując się na turniej deklaruje się przelać 10 zł na konto podane po zakończeniu turnieju (będzie to konto jednego ze zwycięzców). Gracz, który zagra w turnieju, po czym odmówi opłacenia wpisowego, zostanie odpowiednio ukarany (do permanentnego bana na całe forum włącznie).
Zapisy: By wziąć udział w turnieju, należy wpisać się w tym temacie, jednoznacznie wyrażając chęć udziału (np. pisząc "zagram"). Przed rozegraniem pierwszego meczu w turnieju należy edytować swój post, umieszczając w nim kod decku wygenerowany przez Cockatrice. Każdy post w tym temacie, który 5 lipca o godz. 23:59 będzie zawierał chęć udziału w turnieju, będzie traktowany jako zobowiązanie do zapłacenia 10 zł. Jeśli z jakiegoś powodu musicie zrezygnować z udziału przed startem turnieju, nie zapomnijcie usunąć treści ze swojego posta!
Nagrody: 100% wpisowego podzielone pomiędzy czołowe miejsca. Warunkiem uzyskania nagrody będzie opublikowanie decklisty zgodnej z kodem decku.

W skrócie: wpisz się w tym temacie, informując, że chcesz zagrać. Złóż deck. Edytuj swój post zgłoszeniowy, dołączając do niego kod decku. Rozegraj turniej. Po jego zakończeniu, dostaniesz numer konta, na który wpłacisz 10 zł. Jeśli dobrze ci pójdzie, będzie to twój własny nr konta ;)

Na wszelki wypadek napiszę, żeby nie było wątpliwości: nie wysyłacie żadnego e-maila. Nie spisujecie żadnej decklisty. Nie wpłacacie niczego przed startem turnieju.

Wszystko jasne? No to zapraszam i powodzenia :)

PostWysłany: Pią Cze 28, 2013 9:29 pm 
Administrator

Zagram ;) l88c3rn2

PostWysłany: Pią Cze 28, 2013 9:35 pm 
Planeswalker

Dołączenie: Nie Gru 21, 2008 12:30 pm
pierwszy byłem :razz:
W sensie wyrażam chęć uiszczenia 10 zł czy jakoś tak z tego zagmatwanego regulaminu bez obrazków wynika

kod: 54ldbac3

Ostatnio edytowany przez Tomek W., Pią Lip 05, 2013 2:51 pm, edytowano w sumie 1 raz

PostWysłany: Pią Cze 28, 2013 11:17 pm 
Sorcerer
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Lip 27, 2012 6:00 pm
Miejscowość: Rybnik
Zagram.

Profil E-mail  

Temat postu: Re: Pauper Random Mania, ed. 2
PostWysłany: Pią Cze 28, 2013 11:20 pm 
Sorcerer
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Lip 25, 2007 4:44 pm
Miejscowość: Manchester
ja tez gram - deck bedzie tutaj: lfemb6sm

PS. Wpisowe logiczniej by bylo jednak zebrac przed turniejem :)
Jezeli nie ma chetnych moge sie podjac roli skarbnika - tzn zebrac przelewy i potem rozeslac wygrane. Bedzie bardziej profesjonalnie - ala 1 turniej :) a i dla grajacych lepiej - z gory bedzie wiadomo ile osób wplacilo wiec jaki podzial nagrod etc.

PS2. Amplitur! - ale dodatki zle wylosowane - musisz wywalic jeden dodatke i wylosowac jedna glowna edycje - takie sa zasady Random Pauper Mani :) (chyba ze sie myle)

Ostatnio edytowany przez killert, Śro Lip 03, 2013 2:25 pm, edytowano w sumie 1 raz

Profil GG  

PostWysłany: Sob Cze 29, 2013 3:25 am 
Archmage

Dołączenie: Czw Wrz 15, 2011 3:52 pm
Tak na szybko o.O zapowiada się interesująco. Ale ja sobie raczej odpuszczę :)

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Cze 29, 2013 9:41 am 
Mage

Dołączenie: Nie Sty 10, 2010 8:21 pm
killert napisał(a):
PS2. Amplitur! - ale dodatki zle wylosowane - musisz wywalic jeden dodatke i wylosowac jedna glowna edycje - takie sa zasady Random Pauper Mani :) (chyba ze sie myle)

Tam chyba bylo 6 dodatkow z blokow + 1 core set

zagram

przydalbaby sie tez data startu 1 rundy, zebysmy wiedzieli ile czasu mamy na decktesting (koniec zapisow niekoniecznie musi oznaczac start turnieju :P )

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Cze 29, 2013 10:31 am 
Sorcerer
Awatar użytkownika

piwczyk napisał(a):
killert napisał(a):

Tam chyba bylo 6 dodatkow z blokow + 1 core set

zagram

przydalbaby sie tez data startu 1 rundy, zebysmy wiedzieli ile czasu mamy na decktesting (koniec zapisow niekoniecznie musi oznaczac start turnieju :P )

W pierwszej edycji bylo dokladnie 5 dodatków + edycja podstawowa

Profil GG  

PostWysłany: Sob Cze 29, 2013 10:47 am 
Administrator

Start rundy jest w chwili zakończenia zapisów.

Nie widzę powodu, żeby musiał być core set, potraktowałem je jak każdy inny dodatek.

PostWysłany: Sob Cze 29, 2013 10:48 am 
Planeswalker

Dołączenie: Nie Gru 21, 2008 12:30 pm
Amp wziął kostkę K66, na której cyfry 1-61 odpowiadąły numerom dodatków stąd viewtopic.php?f=197&t=66275&start=0, natomiast na cyfrach 62-66 upchnął core-sety (te wszystkie 15 :E ) i zwyczajnie nie siadło. Ot cała filozoofia losowania.
Uznaliśmy, że nie ma co się bawić w jakieś osobne losowania, bo core set nie ma takiego wpływu na biulding, a ja zaoponowałem na pomysł wrzucania do maszyny losującej Modern Masters.
Pozdrawiam
jedyna Marysia tego losowania.

PostWysłany: Sob Cze 29, 2013 1:40 pm 
Sorcerer
Awatar użytkownika

ok - to rozkminiajmy deck coby jakis ultra przypalow nie bylo - zrobi sie bany jakby co i looz :)

Profil GG  

PostWysłany: Sob Cze 29, 2013 1:41 pm 
Administrator

Ja już coś złożyłem. Jak ktoś chce testować, to dajcie znać.

PostWysłany: Sob Cze 29, 2013 9:11 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Kwi 12, 2010 10:58 am
Miejscowość: Wrocław
Rad jestem, że projekt rozwija się i znajduje widownię. Chętnie wziąłbym udział w drugiej edycji, ale sprawy tzw "nonvirtual life" zajmują mi od kilku dni zbyt wiele czasu. Życzę jednak wszystkim udanej edycji i świetnej zabawy.

Btw. Odważne rozwiązanie z wpłacaniem akredytacji po turnieju. Mam nadzieję, że wypali :)

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Cze 30, 2013 12:23 am 
Sorcerer
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Paź 20, 2007 6:56 pm
Miejscowość: Łódź
Mógłby ktoś podlinkować gatherera z ustawionymi filtrami na te dodatki i rarity, bo mi coś szwankuje i wywala error?

PostWysłany: Nie Cze 30, 2013 1:37 am 
Moderator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Kwi 19, 2011 4:48 pm
Miejscowość: Warszawa
Brzoza,
Magiccards.info
Gatherer:
Kod:
http://gatherer.wizards.com/Pages/Search/Default.aspx?action=advanced&set=|[%22Return%20to%20Ravnica%22]|[%22Alara%20Reborn%22]|[%22Planeshift%22]|[%22Urza's%20Legacy%22]|[%22Innistrad%22]|[%22Shadowmoor%22]&rarity=|[C]

AlphaGo is a pretty sweet name for an unbeatable Go-playing robot, so I feel like I should name my imagined, sci-fi MTG playing computer too: Skynetdeck, AlphaDrawGo, AlphaCawGo, AlphaBetaUnlimited, DeepMonoBlue, or DeepUWControl?

I also considered naming it Owen Turtenwald, but apparently that name is already taken by another unstoppable MTG supercomputer.

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Cze 30, 2013 11:29 am 
Mage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Cze 23, 2004 2:23 pm
Miejscowość: Tęgoborze
I ja się zapisze :)

kod: ur9fcqtl

http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=5582812 - moje aukcje !

Ostatnio edytowany przez Kamirios Nie Lip 07, 2013 12:36 pm, edytowano w sumie 2 razy

Profil GG  

PostWysłany: Nie Cze 30, 2013 6:40 pm 
Sorcerer
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Paź 20, 2007 6:56 pm
Miejscowość: Łódź
Jeśli wyrobimy się z rozegraniem wszystkiego przed 23 lipca to również jestem chętny.

PostWysłany: Śro Lip 03, 2013 12:36 pm 
Sorcerer
Awatar użytkownika

cos malo nas jest :(
Amplitur - warto wogole te decki kminic?

Profil GG  

PostWysłany: Śro Lip 03, 2013 12:48 pm 
Administrator

Pewnie! Jak będzie nas mało, to zagramy systemem "każdy z każdym", zwycięzca zgarnie 50 zł i też będzie fajnie.

PostWysłany: Śro Lip 03, 2013 4:49 pm 
Sorcerer
Awatar użytkownika

Amplitur napisał(a):
Pewnie! Jak będzie nas mało, to zagramy systemem "każdy z każdym", zwycięzca zgarnie 50 zł i też będzie fajnie.

no to looz - ja juz dodalem deck

Profil GG  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 73 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość