Obecny czas: Śro Cze 19, 2019 1:58 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 48 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Nowy format: Brawl
PostWysłany: Czw Mar 22, 2018 4:26 pm 
Mage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Sie 15, 2014 9:29 am
Wizadzi wychodzą z nowym pomysłem na format:
https://magic.wizards.com/en/articles/a ... 2018-03-22

W skrócie:
- Commander na 60 kart
- te same karty co są legalne w standardzie
- Generałami mogą być legendarne creature i planeswalkerzy
- 30 życia
- możliwy multiplayer

Reszta bez zmian (kolory kart, generalskie obrażenia, recast z podatkiem)

Co o tym sądzicie? Format przyjazny dla każdego kto kupił planeswalker deck i dla tych co niechętnie kupują całe playsety kart które mają wyrotować. Największy minus to chyba mała baza dwukolorowych landów.
Kogo widzicie w roli najlepszego commnadera? Baral? Hazoret? ? Chandra? Gideon? Depala? Ghalta? Możliwości są sporawe :)

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Mar 22, 2018 4:47 pm 
Sorcerer
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Lis 16, 2017 10:07 am
vs / ?

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Mar 22, 2018 5:24 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Kwi 06, 2007 10:06 am
Miejscowość: Kraków
Sądzę, iż najciekawszą kwestią jest to czy prawdziwe edh zaadaptuje regułę planeswalkerowych generałów :D. Bo samo "rotujące edh" to... :? :? :?

Profil GG  

PostWysłany: Czw Mar 22, 2018 5:29 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Lut 23, 2007 12:23 pm
Sądzę, że będzie ten pomysł jest całkiem spoko - nie jestem fanem Duel Commandera (a multiplayer nie lubię w żadnym formacie), ale bardziej funowa opcja grania T2 mi się podoba. Brzmi też znacznie taniej niż normalne T2, nie trzeba mieć 4x każdego z rarów i mythiców w decku. W sumie nie miałbym nic przeciwko temu by było to grane na zmianę ze Standardem na FNMach.

Jak wyjdzie w praniu to trudno powiedzieć - mimo wszystko szybko może się okazać, że liczba grywalnych commanderów jest mocno ograniczona. W Dominarii niby będziemy mieli dużo legend, ale to raczej jednostkowa rzecz niż coś co się zachowa.

PostWysłany: Czw Mar 22, 2018 5:35 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Cytuj:
przeciwko temu by było to grane na zmianę ze Standardem na FNMach

Ale to jest format multiplayerowy :D. Tzn pewnie to wiesz, ale trochę brzmisz jakbyś traktował to bardziej jako nowe tiny leaders.

Profil GG  

PostWysłany: Czw Mar 22, 2018 5:41 pm 
Administrator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Sty 25, 2009 2:20 am
Miejscowość: Warszawa
Mnie cieszy, ze casualowi ludzie zazwyczaj stroniacy od kompetytywnego T2 beda mieli na FNM-ach szanse zagrac najnowszymi kartami. Ale obawiam sie, ze format umrze podobnie szybko jak TL, gdyz jego power level i roznorodnosc beda mocno ograniczone. To tak jak z graniem w Vintage/Legacy (jesli tylko fundusze pozwalaja), kiedy probujesz swoich sil w Modernie, to okazuje sie ze ten format jest wolny i nie daje takich samych, a nawet porownywalnych mozliwosci.

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Mar 22, 2018 5:56 pm 
Mage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Sie 15, 2014 9:29 am
Na tą chwilę mamy 73 karty które mogą być generałami:
http://gatherer.wizards.com/Pages/Searc ... d&format=+[%22Standard%22]&type=+[%22Legendary%22]|[%22Creature%22]|[%22Planeswalker%22]

Wiadomo, wśród nich są planeswalkerzy z zestawów i typki lepsze od innych typków (przykład: częściej znajdziemy deck na Kumenie niż na Kopali). Jako casual spoko, coś tam można złożyć z crapu i dobrze się bawić. Ale wiadomo że w każdym casualu jest ziarnko competive :)

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Mar 22, 2018 6:06 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Rarian napisał(a):
Tzn pewnie to wiesz, ale trochę brzmisz jakbyś traktował to bardziej jako nowe tiny leaders.

Bo to jest jak nowe Tiny Leaders - tylko lepsze jest to, że nie ma puli kart z całego mtg tylko z łatwo dostępnego dla nowych graczy poola. Rotacja też jest w takim formacie dobra - dzięki temu nie ma szybkiej stagnacji jak w Tiny.

PostWysłany: Czw Mar 22, 2018 6:09 pm 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Lip 07, 2008 11:00 pm
Miejscowość: Warszawa Posty: 14567
To jest format przygotowany specjalnie z okazji Dominarii, bo tam są wiadomo legendy, nawet z nowymi ramkami i mechaniki legendziaste, super okazja. Niby pasuje, w sumie raz na jakiś czas tak można sobie wprowadzić nowy format.

Ale to jest akurat taki rodzaj formatu, który łatwo rozwiązać; nawet łatwiej niż TL, a ono umarło w kilka miesięcy. Nie ma sidu, singleton z tak małej puli- ludzie się może początkowo podjarają, ale wizardzi nawet nie zdążą nawet spieniężyć go okolicznościowym mastersem/ f:tv/ enthology/ duel deckiem itp.

Jeśli nie zrobią tego trochę jako formatu dla początkujących, to do rotacji nic już z tego nie zostanie.

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Mar 22, 2018 9:47 pm 
Zasłużony
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Wrz 11, 2002 3:45 pm
Miejscowość: Rawa - Wisła, Kłodnica - Odra, huty, kopalnie, wzgórza i lasy
A już wchodziłem z nadzieją, ze doczekałem się formatu pośredniego między Modernem z Standardem! A tak to, mi wszystko jedno. No chyba, że będą w tym jakieś turnieje. Ale pewnie idea kłóci się z grą competitive.

Ezra Thomas - Your an oxygen of a waste slot - Like · Reply · 3 · 2h
Renaud Giraldeau - You're a rare slot with waste oxygen. - Unlike · Reply · 4 · 2h

Profil E-mail GG  

PostWysłany: Czw Mar 22, 2018 10:01 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

[LEGO] napisał(a):
A już wchodziłem z nadzieją, ze doczekałem się formatu pośredniego między Modernem z Standardem!

To raczej tylko kwestia czasu - Frontier pachniał sandałem i dobrze, że szybko umarł, ale rotujący format większy od T2 a'la Extended prędzej czy później się pojawi. Believe!

PostWysłany: Pią Mar 23, 2018 6:32 am 
Mage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Sie 25, 2013 12:27 am
Ciężko mi cokolwiek na razie powiedzieć. Jeśli w tym formacie powstaną jakieś ciekawe decki (lubię decki mocno oparte na generałach a nie random goodstuff decki) to pewnie się skuszę jako na tańszą wersję standardu. Z drugiej strony widzę realne ryzyko strasznie losowych gier (słaby draw/tutoring/selekcja + singleton + nierówny power level kart w decku) i niskiej różnorodność spowodowanej koniecznością czerpania dużej ilości kart z małej puli.

Wstrzymam się z opinią bo początkowo byłem wielkim krytykiem Tiny Leaders a okazało się potem że pokochałem ten format, może tu okaże się podobnie. Chciałbym tylko żeby meta była diametralnie różna od t2.

"Hey I'm paper, please nerf scissors because I'm fair, neither sharp edges nor hard surfaces here. Rock and scissors are unfair, it doesn't matter if the meta becomes 100 % me because I'm fair, I'm entitled to it".

Profil E-mail  

Temat postu: Re: Nowy format: Brawl
PostWysłany: Nie Kwi 08, 2018 10:00 am 
Sorcerer

Dołączenie: Wto Paź 03, 2017 5:33 pm
Od samego początku zastanawiałem się czy nie grać casualowo ze znajomymi commandera 60 kartami ale wątpiłem siebie. Jak patrzę teraz na okrojoną stu kartową talie to brakuje mi trochę tej armii ale mogę złożyć więcej decków i grać na zmianę różnymi kombinacjami. No i jaka ulga jak nie trzeba tasować stu kartowej talii w protektorkach. Ja jak zawsze preferuje budżetowe rozwiązania, staram się składać talie z tego co mam mam nie sugerując ie topowymi spisami . Czy jet to odpowiedni temat aby tu zamieszczać swoje propozycje decków i wystawiać na krytykę?

EDIT

Cytuj:
Bo to jest jak nowe Tiny Leaders - tylko lepsze jest to, że nie ma puli kart z całego mtg tylko z łatwo dostępnego dla nowych graczy poola.

Umarłem w środku.. tego nie wiedziałem. Ale grając casualowo mam gdzies tą zasade i składam z większej ilości dodatków.

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Kwi 11, 2018 3:10 pm 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Cze 15, 2010 4:12 pm
m_n_s_n napisał(a):
Czy jet to odpowiedni temat aby tu zamieszczać swoje propozycje decków i wystawiać na krytykę?

raczej nie, są od tego inne działy ;)

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Kwi 15, 2018 9:49 am 
Sorcerer

Dołączenie: Wto Paź 03, 2017 5:33 pm
To dobry zabieg Waszym zdaniem że jest określona ilość bloków do brawla a nie mamy wszystkich dodatków jak w edh? Może wprowadzą też takie coś? bo to ma być jakaś alternatywa dla standardu?

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Kwi 15, 2018 10:07 am 
Moderator
Awatar użytkownika

m_n_s_n napisał(a):
To dobry zabieg Waszym zdaniem że jest określona ilość bloków do brawla a nie mamy wszystkich dodatków jak w edh?

Tak, po co robić kolejne EDH?
m_n_s_n napisał(a):
Może wprowadzą też takie coś?

Nie sądzę. Ale nic nie przeszkadza Ci zebrać grupki znajomych i grać tak wymyślony format. "Zwykłe" EDH też nie jest grane zazwyczaj wg zasad wizardów tylko wg zasad ustalonych w danej społeczności.
m_n_s_n napisał(a):
bo to ma być jakaś alternatywa dla standardu?

W mojej opinii tak - głównym celem tego formatu jest promocja nowego produktu czyli tego, który znajduje się w T2.

PostWysłany: Nie Kwi 15, 2018 5:59 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

m_n_s_n napisał(a):
To dobry zabieg Waszym zdaniem że jest określona ilość bloków do brawla a nie mamy wszystkich dodatków jak w edh? Może wprowadzą też takie coś? bo to ma być jakaś alternatywa dla standardu?

Jaki sens miałoby mieć sześćdziesięciokartowe edh :D?

Profil GG  

PostWysłany: Nie Kwi 15, 2018 6:21 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Rarian napisał(a):
Jaki sens miałoby mieć sześćdziesięciokartowe edh :D?

Mniej więcej taki sam jak 99cio kartowe :razz:

PostWysłany: Nie Kwi 15, 2018 6:39 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Cytuj:
Mniej więcej taki sam jak 99cio kartowe :razz:

No tak, ale chodzi o to, że skoro już istnieje dany format, to ilość kart jest trochę kwestią drugorzędną, każdy format ma arbitralnie ustaloną ilość kart (limited 40+, constructed 60+, edh 100 wliczając generała/ów), więc nie widzę za bardzo sensu by dublować je robiąc formaty gdzie jedyna różnica to ilość tych kart. Czy standard na 80 kat byłby na tyle inny/ciekawszy względem zwykłego by miał być osobnym formatem? No raczej nie. Więc dlaczego robić drugie edh?

Profil GG  

PostWysłany: Nie Kwi 15, 2018 8:03 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Rarian napisał(a):
Więc dlaczego robić drugie edh?

O to samo zapytałem post nad twoim. Natomiast EDH jest na tyle casualowym formatem, że granie 60 kartowego ma tyle samo sensu co granie 99 kartowego, bo i tak zazwyczaj ustalasz zasady w swojej grupie, nie ma w tym formacie za wielu turniejów więc nie musisz testować na PPTQ, RPTQ, GPT czy GP bo i tak nigdy go nie zagrasz.

Sądzę też, że 60 kartowe EDH byłoby zupełnie innym formatem niż 99 kartowe, ale to temat na oddzielną dyskusję.

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 48 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości