Obecny czas: Pon Gru 10, 2018 1:58 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 55 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Wielka zmiana - od jesieni 2015 koniec 3-setowych dodatków
PostWysłany: Pon Sie 25, 2014 4:12 pm 
Administrator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Sty 25, 2009 2:20 am
Miejscowość: Warszawa
Od jesieni 2015 koniec 3-setowych dodatków - będą tylko 2-setowe.
Od jesieni 2015 dwa dodatki 2-setowe na rok.
Od 2016 koniec core setów.
Od 2016 wejście pierwszego dodatku nowego bloku generuje rotację najstarszego bloku.
Od 2016 w Standardzie zawsze beda 3 bloki.

zrodlo: http://magic.wizards.com/en/articles/ar ... amorphosis

Ostatnio edytowany przez Berłoś, Pon Sie 25, 2014 4:15 pm, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail  

Temat postu: Re: Wielka zmiana - Od jesieni 2015 koniec 3 setowych dodatkow
PostWysłany: Pon Sie 25, 2014 4:12 pm 
Mage

Dołączenie: Wto Sty 25, 2011 12:14 am
18-miesieczne rotacje :D

doskonale

Profil E-mail  

Temat postu: Wielka zmiana - Od jesieni 2015 koniec 3 setowych dodatkow
PostWysłany: Pon Sie 25, 2014 4:13 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Lut 03, 2008 1:17 pm
To chyba trochę konsekwencja zmian na PT.

"Wróciliśmy na site, gdzie po raz kolejny dopadły mnie wątpliwości. Przecież nie rozegrałem tym deckiem ANI JEDNEJ GRY!!! Sodek stwierdził, żebym – cytuję - „nie pierdolił” i po tym - jakże trudnym do zbicia argumencie – na niecałe dziesięć minut przed końcem zapisów, poszedłem opłacić swój udział."

Profil E-mail GG  

PostWysłany: Pon Sie 25, 2014 4:14 pm 
Archmage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Lis 18, 2010 8:56 pm
Berłoś napisał(a):
hhtp://magic.wizards.com/en/articles/ar ... amorphosis

http, Berłosiu :)

PostWysłany: Pon Sie 25, 2014 4:22 pm 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Paź 24, 2013 10:47 pm
Miejscowość: Sosnowiec
Dwie rotacje w roku, brak core... to będzie duża zmiana dla standardu. Boję się, że częstsza rotacja będzie argument dla sporej grupy, by rzucić T2.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Sie 25, 2014 4:25 pm 
Mage

Dołączenie: Wto Sty 25, 2011 12:14 am
czemu rzucic t2?

włąsnie t2 stanie sie ciekawsze bez dlg dominacji 1 bloku jak np rtr

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Sie 25, 2014 4:26 pm 
Administrator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Sty 25, 2009 2:20 am
Wyglada na to ze Hasbro postanowilo sprobowac wyciagnac jeszcze wiecej pieniedzy od graczy. Rotacje beda nastepowac tak szybko, ze aby utrzymac sie w siodle trzeba bedzie wydawac znacznie wiecej pieniedzy niz teraz. Za to gracze limited sie uciesza, gdyz beda mieli w ciagu roku o wiele bardziej roznorodne srodowisko.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Sie 25, 2014 4:26 pm 
Administrator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Gru 26, 2004 7:06 pm
Miejscowość: Kraków / Bielsko-Biała
Roberto napisał(a):
? Chyba jednak nie.

Właśnie tak - co blok będzie rotacja, a bloki będą 2-dodatkowe, co przy 4 dodatkach w roku daje 2 rotacje na rok. Zresztą MaRo wspominał w pewnym momencie wprost: rotacja na jesieni i wiosną, czyli przy okazji wejścia dużych setów.

Mój Have/Want
Tixy

Profil E-mail GG  

PostWysłany: Pon Sie 25, 2014 4:28 pm 
Archmage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Lis 18, 2010 8:56 pm
Cieszę się, że Wizardzi tak wspierają Moderna ;)

PostWysłany: Pon Sie 25, 2014 4:30 pm 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Maj 14, 2009 1:54 pm
Podziekowania w imieniu wszystkich pracowicie wstukujacych posty z urzadzen mobilnych do tematow likwidowanych w miedzyczasie. Sama zmiana na wielki plus.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Sie 25, 2014 4:30 pm 
Sorcerer
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Wrz 18, 2009 5:33 pm
Zmiana ciekawa, choć cięższa finansowo raczej :D T2 z kolei ani mnie ziębi, ani grzeje

"There is no greater burden, than choosing who to save."

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Sie 25, 2014 4:33 pm 
Archmage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Lip 24, 2011 2:27 pm
A co z kartami typu naturalize, cancel, shock, giant growth, Lorwyn 5 i innymi, które zawsze były w coresetach? Będą je wpychać do normalnych setów zmniejszając liczbę slotów na nowe karty? Ciekaw jestem jak będzie z cenami topów, bo z jednej strony blok będzie mieć 2 sety, czyli popyt będzie jeszcze większy, ale z drugiej wszystko szybciej wyrotuje. Cóż czas pokaże jak to wszystko się sprawdzi.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Sie 25, 2014 4:36 pm 
Planeswalker
Awatar użytkownika

W tym roku już pokazali, że można mieć karty w formacie nawet jeśli nie znajdują się w żadnym secie. Myślę, że za rok/dwa można się spodziewać nowego produktu z myślą o nowych graczach z przedrukami legalnymi w T2. A mniej planeswalkerów w standardzie to imho plus :)

Ostatnio edytowany przez wujo444, Pon Sie 25, 2014 4:36 pm, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Sie 25, 2014 4:36 pm 
Mage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Wrz 05, 2009 12:05 pm
Cetryz napisał(a):
A co z kartami typu naturalize, cancel, shock, giant growth, Lorwyn 5 i innymi

Pamiętaj, że karty z demodecków mają być legalne w standardzie, więc sądze, że te karty tam właśnie się znajdą :)

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Sie 25, 2014 4:42 pm 
Archmage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Sty 13, 2013 3:47 pm
Miejscowość: Wrocław
Cytuj:
To chyba trochę konsekwencja zmian na PT.
Jak już to chyba w drugą stronę, zmiany PT są konsekwencją zmian w T2. Oraz wyjasnia to czemu nie będzie już PT w bloku.
wujo444 napisał(a):
Boję się, że częstsza rotacja będzie argument dla sporej grupy, by rzucić T2.
Dla równie sporej będzie argumentem by zostać.

Imho, bez aspektów fiansowych, zmiana bardzo na plus, CS zawsze był "sezonem ogórkowym" w MTG. Nowa zasada rotacji też jest spoko, trzeba będzie kombinować z deckami co pół roku, więc nie będzie czasu na nudy - sam dla przykładu po WMCQ gram FNMy deckami "z dupy" by odreagować napieprzanie jednym deckiem cały poprzedni rok.

Tylko ta kawestia finansowa, no ale z tym zobaczymy.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Sie 25, 2014 4:47 pm 
Mage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Sie 25, 2013 12:27 am
Ja w tej zmianie widze plusy dodatnie i plusy ujemne :P

Plusy ujemne:
- Częstsze rotacje to droższy standard, może na zachodzie tego nie odczują ale duża część graczy w Polsce już tak
- Bardzo pokręcony system legalności KTK jako ostatnego tri-set bloku

Plusy dodatnie:
- Brak core setów które były bez sensu imo (zwróćcie uwagę że Divination które też jest core setową kartą pojawiło się w THS też)
- Częstsza zmiana środowiska limited
- Częściej wychodziłyby nowe mechaniki (taki Dragon's Maze był strasznie wtórny, w Journey też nie zaszaleli a to Theros zdefiniował standard mechaniką devotion i limited heroikiem)

Fajnie że częściej będzie się nowy blok pojawiał, mam tylko nadzieję że z powodu bardzo szybkiej produkcji kolejnych bloków ich jakość nie spadnie (chociaż już gorzej niż w Therosie nie będzie :P).
Przypuszczam że po prostu przesiądę się na limited bo nie będzie chciało mi się składać decku który ultra szybko wyrotuje, chyba że śodowisko constructed naprawdę będzie fajne.

"Hey I'm paper, please nerf scissors because I'm fair, neither sharp edges nor hard surfaces here. Rock and scissors are unfair, it doesn't matter if the meta becomes 100 % me because I'm fair, I'm entitled to it".

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Sie 25, 2014 5:01 pm 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Davvi napisał(a):
- Częściej wychodziłyby nowe mechaniki (taki Dragon's Maze był strasznie wtórny, w Journey też nie zaszaleli a to Theros zdefiniował standard mechaniką devotion i limited heroikiem)

Tylko im więcej nowych mechanik, tym gorzej z ich jakością, a mając dwa bloki ich ilość musi pójść w górę o ok 1/3 (jeden nowy duży dodatek w miejsce core). Pewnie przełoży się to na więcej odkurzanych mechanik. Chyba, że niektóre mniejsze trafiałaby do dwóch bloków pod rząd, np. strive czy scry jako mechaniki pomocnicze mogłyby spokojnie znaleźć się w kolejnym. Ale imho bez zwiększenia środków w R&D większa częstotliwość wydawania przełoży się na spadek jakości.

BTW, miałem rację ;)
MaRo napisał(a):
Cytuj:
If core sets were supposed to serve as an introduction to new players, what's going to take their place in this purpose?

There is a product line being developed for this purpose. We will explain it when it is time. As there is one last core set in 2015, we have a little time before it comes out.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Sie 25, 2014 5:03 pm 
Enchanter
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Cze 27, 2012 10:13 pm
Jak czytałem tłumaczenia Maro, odnośnie zmian, to aż mi żal się go zrobiło. Jak bardzo musiał się starac, żeby ukryć faktyczny cel Hasbro. Częstsza rotacja = wyższa sprzedaż boosterów. Moim zdaniem, absolutnie o nic innego nie chodzi w tej zmianie.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Sie 25, 2014 5:03 pm 
Archmage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Sty 13, 2013 3:47 pm
Miejscowość: Wrocław
Davvi napisał(a):
Journey też nie zaszaleli a to Theros zdefiniował standard mechaniką devotion i limited heroikiem

ekhmm... konstelacja?
Davvi napisał(a):
Przypuszczam że po prostu przesiądę się na limited bo nie będzie chciało mi się składać decku który ultra szybko wyrotuje, chyba że śodowisko constructed na prawdę będzie fajne.

Zauważcie, że rotacja będzie wyglądać trochę inaczej niż dotychczas (z powodu 3 blokowego standardu), średnio będzie rotować wam 33% kart z decka a nie aż połowa więc spokojnie mogą zaistnieć decki które będą się utrzymywać przez całą rotację (wystarczy, by w tych 33% był trzon decku - dla przykładu UW control istniało by przez całą taką rotację ponieważ opiera się tylko na kartach z RTR)

edit:
VladPL napisał(a):
Moim zdaniem, absolutnie o nic innego nie chodzi w tej zmianie.

Sorry, ale ja kupuje jego argumenty, jak wcześniej pisałem, spora część graczy z reguły w momencie pojawienia się CS rzyga danym standardem.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Sie 25, 2014 5:20 pm 
Mage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Sie 25, 2013 12:27 am
wujo444 napisał(a):
Davvi napisał(a):
-Częściej wychodziłyby nowe mechaniki (taki dragon maze był strasznie wtórny, w Journey też nie zaszaleli a to Theros zdefiniował standard mechaniką devotion i limited heroikiem)

Tylko im więcej nowych mechanik, tym gorzej z ich jakością, a mając dwa bloki ich ilość musi pójść w górę o ok 1/3 (jeden nowy duży dodatek w miejsce core). Pewnie przełoży się to na więcej odkurzanych mechanik. Chyba, że niektóre mniejsze trafiałaby do dwóch bloków pod rząd, np. strive czy scry jako mechaniki pomocnicze mogłyby spokojnie znaleźć się w kolejnym. Ale imho bez zwiększenia środków w R&D większa częstotliwość wydawania przełoży się na spadek jakości.

Z tym że w Therosie też mamy odkurzoną mechanikę - replicate (czyli Strive), jedyna różnica polega na tym że koszcz strive'a jest inny niż koszt spella a prze replicate zawsze był taki sam ale de facto to jest ta sama mechanika, tak samo devotion to praktycznie chroma, różnice śa na prawdę nie znaczne (choćakurat devotion mi się spodobało).
Mechaniki Raid i Prowess mi nie bardzo podchodzą w KTK, (odkurzonego) morpha nie oceniam półki nie zobaczę czy działa ale pomysł fajny. Szczerze mówiąc dla klanu Azban mogli by jak dla mnie skalkować persista. De facto już wolę żeby czasem jakaś mechanika wróciła (pod warunkiem że w swoich kolorach, convoke w black, red i blue uważam za fail) niż żeby zrobili kolejnego gniota który w żaden sposób nie wpływa na grę (patrz unleash).

"Hey I'm paper, please nerf scissors because I'm fair, neither sharp edges nor hard surfaces here. Rock and scissors are unfair, it doesn't matter if the meta becomes 100 % me because I'm fair, I'm entitled to it".

Profil E-mail  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 55 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości