Obecny czas: Czw Maj 23, 2019 5:44 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: [11.03.2019] Banned & Restricted
PostWysłany: Czw Mar 14, 2019 9:54 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Lut 23, 2007 12:23 pm
https://magic.wizards.com/en/articles/a ... 2019-03-11

Zmiany: brak.

Dyskusja na temat Nexus of Fate: kpina.

Od lat nie było bardziej spierniczonej karty w T2. Prawdę mówiąc grając w tę grę od ok 20 lat nie pamiętam bym kiedykolwiek bardziej się frustrował niż obecnie kiedy muszę oglądać jak mój oponent odtapowuje się milion razy i liczy manę. A muszę na to patrzeć bo zawsze jest minimalna szansa, że jednak nie dobierze kolejny raz tego rakowego instanta.

Z takimi argumentami jak podali to ja chcę odbanowania - jak nie miało bana to w Legacy też nie dominowało w meta.

Temat postu: Re: [11.03.2019] Banned & Restricted
PostWysłany: Sob Mar 16, 2019 2:21 pm 
Mage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Sie 25, 2013 12:27 am
Mikołaj napisał(a):
https://magic.wizards.com/en/articles/archive/news/march-11-2019-banned-and-restricted-announcement-2019-03-11

Z takimi argumentami jak podali to ja chcę odbanowania - jak nie miało bana to w Legacy też nie dominowało w meta.

Chyba jednak nie przeczytałeś tego artykułu dokładnie. Napisali że w przeciwieństwie do nierotujących formatów gdzie ban jest wg. nich najlepszym rozwiązaniem w rotującym formacie wolą żeby to właśnie rotacja posprzątała. Porównujesz jabłka do pomarańczy (rotujący i nierotujący format). Możesz się z ich opinią nie zgadzać ale przytaczanie tego artykułu żeby wykazać analogię między Nexusem a Szecherezadą jest po prostu błędne i nie zdołałeś wykazać błędu w ich logice.

"Hey I'm paper, please nerf scissors because I'm fair, neither sharp edges nor hard surfaces here. Rock and scissors are unfair, it doesn't matter if the meta becomes 100 % me because I'm fair, I'm entitled to it".

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Mar 16, 2019 2:50 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Lut 23, 2007 12:23 pm
Davvi napisał(a):
nie zdołałeś wykazać błędu w ich logice

W żadnym momencie nie wykazywałem błędu w logice i pewnie dlatego go nie wykazałem. Nazwałem to wyjaśnienie kpiną bo:
- poruszają argument tego, że przedłuża to gry (nazywając go jednym z najczęściej poruszanych!) po czym w ogóle na niego nie odpowiadają. No poza "jest taka sprawa, ale wuj". Jak mogę wykazać błąd w argumencie, którego nie ma?
- "wyrotuje" = nie argument i nigdy nim nie było. Każda karta z T2 wyrotuje a mimo tego od roku 2017 do 2018 zbanowano 9 kart w T2.

Ten artykuł to kpina z czytającego. Nie chodzi o samą decyzję o banie lub nie - mogliby po prostu ogłosić "no changes" i tyle, ale "wyrotuje" oraz "jest taki problem, ale w sumie to za mało" (czemu za mało już nie napiszą) to pierdzielenie głupot.

Oczywiście przywołanie Szecherezady było sarkazmem a nie moim argumentem na cokolwiek. W każdym razie za równo Szecherezada, Secound Sunrise i Top zostały zbanowane głównie ze względu na to, że sposób grania nimi zabiera za dużo czasu z meczu - tu imo jest znacznie gorzej niż z bączkiem i SS a nie zostało wyjaśnione czemu ta karta nie dostaje bana.

PostWysłany: Sob Mar 16, 2019 5:43 pm 
Zasłużony
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Wrz 11, 2002 3:45 pm
Miejscowość: Rawa - Wisła, Kłodnica - Odra, huty, kopalnie, wzgórza i lasy
To ja na dzień dobry pojadę wspomnieniami. Odniesienie do bieżącego formatu jest niżej.
Kiedy banowali Coptera, Emrakul i Reflectora, to nawet byłem optymistycznie nastawiony, że to korzystnie zamiesza standardem.
I co prawda zawsze znajdowałem w standardzie opcje dla siebie, dzięki którym grało mi się dobrze, więc nie narzekałem, ale muszę przyznać, że w długiej perspektywie rozwiązanie worka z banami w standardzie nigdy nie przyniosło poprawy w oczekiwanym stopniu.
Wręcz nawet po niektórych banach lądowaliśmy ostatecznie w jeszcze gorszych konfiguracjach. Rozumiem przez to, że chyba metagame uw vs delirium jednak było lepsze od późniejszego koszmaru marvela i analogicznie rok później sezon dominacji temur energy był ciekawszy od najgorszego ze wszystkich (jak dla mnie) sezonu dominacji red-black aggro/midrange.

Co prawda w przypadku uw vs bg jest możliwe, ze hybryda delirium z marvelem ostatecznie zdominowałaby standard, ale jednak był to i tak ciekawszy deck niż temur marvel "czy sfarcę ulamoga?".
Tak samo temur midrange był ciekawszym deckiem niż red-black.

Do czego zmierzam to przypuszczenie, że być może w bieżącym przypadku również mimo oczywistego dla niektórych kandydata do bana, to jego wdrożenie wcale nie spowoduje że format odmieni się na lepsze, a jednak komuś zabierze się talię do grania.
A to ostatnie na pewno odciska się negatywnie na grze.

Co do samej sytuacji w standardzie ciężko mi się nawet szczegółowo wypowiedzieć. Przede wszystkim chciałem zwrócić uwagę na sprawdzoną ułomność rozwiązywania problemów banhammerem.

Jeszcze dodatkowo niepotrzebnie wytworzyło to wśród graczy jakieś oczekiwania, ze teraz regularnie będą wyrzucać karty z formatu. A przecież historia standardu to i tak niemal zawsze dominacja jednego czy dwóch archetypów i nie na każde się grało super przyjemnie, co nie przeszkadza wielu wspominać te okresy z sentymentem. Teraz też chyba trzeba to przeczekać i tyle.

Ezra Thomas - Your an oxygen of a waste slot - Like · Reply · 3 · 2h
Renaud Giraldeau - You're a rare slot with waste oxygen. - Unlike · Reply · 4 · 2h

Profil E-mail GG  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości