Obecny czas: Pon Lis 12, 2018 8:48 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: [GRN][DRAFT] p1p1
PostWysłany: Wto Paź 02, 2018 10:05 am 
Zasłużony
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Wrz 11, 2002 3:45 pm
Miejscowość: Rawa - Wisła, Kłodnica - Odra, huty, kopalnie, wzgórza i lasy
Co byście brali z boostera w którym są:

PACZKA NR1

Spoiler:

Reszta kart jest pomijalna. Niewiele znaczą nawet jako sygnały.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Oraz drugi booster, również p1p1:

PACZKA NR2
Spoiler:

Tak samo reszta boostera pomijalna.

I dodatkowo wiedząc czego już nie ma w tej drugiej paczce, co z niej bierze gracz na lewo, który na p1p1 wziął to:

Image

Ezra Thomas - Your an oxygen of a waste slot - Like · Reply · 3 · 2h
Renaud Giraldeau - You're a rare slot with waste oxygen. - Unlike · Reply · 4 · 2h

Ostatnio edytowany przez [LEGO] Pon Paź 08, 2018 9:16 pm, edytowano w sumie 2 razy

Profil E-mail GG  

PostWysłany: Wto Paź 02, 2018 11:59 am 
Conjurer
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Maj 17, 2014 12:06 pm
1. Dead weight.
2. Status / Statue. Choć Deadly Visit też jest solidnym pick-iem.

Profil E-mail  

Temat postu: Re: [GRN][DRAFT] p1p1
PostWysłany: Wto Paź 02, 2018 1:33 pm 
Archmage

Dołączenie: Pią Lip 26, 2013 9:03 pm
Miejscowość: Warszawa
1. Dead Weight
2. Runaway Steam-Kin (szybki boros, Izzet) lub czarny removal (jak celuję w BGx/BUx)

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Paź 02, 2018 2:33 pm 
Zasłużony
Awatar użytkownika

Ciekawe. Tego dead weighta bierzecie ze wzgledu na kontekst double spelli do innych gildii w tym samym boosterze czy ze względu na jego level w prozni i dlatego, że wolicie dimira/golgari?

Renaud Giraldeau - You're a rare slot with waste oxygen. - Unlike · Reply · 4 · 2h

Ostatnio edytowany przez [LEGO], Wto Paź 02, 2018 3:56 pm, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail GG  

PostWysłany: Wto Paź 02, 2018 3:01 pm 
Conjurer
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Maj 17, 2014 12:06 pm
Moim zdaniem jest efektywny.
Za jedną manę zabija 50% stworów w formacie.
Poradzi sobie z większością borosowych stworów, ale także ukatrupi upierdliwą wróżkę , która nabija Surveil dla i

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Paź 03, 2018 1:47 pm 
Archmage

Bierzemy bo to jedyna otwarta pod wzgledem konstrukcyjnym karta z pierwszej paczki plus removal

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Paź 03, 2018 2:04 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Lut 23, 2007 12:23 pm
1. Dead Weight.
2. Status // Statue. Aczkolwiek to co bierzesz w drugim boosterze p1p1 zależy głównie od tego co już masz w decku - jeśli jesteś Dimir - bierzesz Deadly Visit.

PostWysłany: Śro Paź 03, 2018 9:42 pm 
Zasłużony
Awatar użytkownika

Ja się właśnie zastanawiam czy na pewno zawsze warto w pierwszym picku dodawać w tym formacie premię do karty za to, ze jest otwarta pod względem konstrukcyjnym. Czy może jednak nie warto trochę poforsować gildie już od początku. I dlatego skłaniam się w pierwszej paczce ku Ledev Champion lub Legion Guildmage. Oczywiście nie mówię, że to 100% lepszy wybór. Nie mam przekonania. Większość osób, które kminiły nad tą paczką brała czarnego commona.

Jeszcze jest taki kontrargument do dead weighta, że w tym środowisku jest dużo kart, które wpychają w czarny kolor, który może być przez to overdrafted i można się zastanawiać, czy dead weight to na pewno wystarczający powód, żeby brać od razu czarny kolor nad niezłymi uncommonami z tej samej paczki. Aczkolwiek zdarzyło mi się na p1p1 wziąć Dead Weighta nad , który też jest całkiem mocny.

EDIT: Na rzecz dead weighta przemawia z kolei pozycja w artykule Karstena. Jest w sekcji ponad pozostałymi kartami:
https://www.channelfireball.com/article ... f-ravnica/

Mikołaj napisał(a):
Aczkolwiek to co bierzesz w drugim boosterze p1p1 zależy głównie od tego co już masz w decku - jeśli jesteś Dimir - bierzesz Deadly Visit

Nie nie, ten drugi booster ze Steam-Kinem i dwoma removalami jest do rozpatrzenia osobno jako p1p1. Dodatkowe pytanie było co by z tej paczki - gdyby nie było w niej jednej karty, chyba splita - wzięła osoba, która na razie ma tylko ten białby enchanment. Albo bierze Steam-kina do Borosa, albo czarny removal i zostaje "elastyczna".

W każdym razie zdecydowana większość wybiera na first picku splita.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mam kolejne dwie paczki (do osobnej rozkminy).

PACZKA NR3
Spoiler:

PACZKA NR4

Spoiler:

Ostatnio edytowany przez [LEGO], Pon Paź 08, 2018 9:17 pm, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail GG  

PostWysłany: Czw Paź 04, 2018 9:00 am 
Moderator
Awatar użytkownika

Rozumiem więc, że w przykładach, które podajesz za każdym razem chodzi o first picka na draftcie?

[LEGO] napisał(a):
PACZKA NR3

Najbezpieczniejszym pickiem wydaje mi się - lata, nie tapuje się i mentoruje - dobrze wchodzi za równo w RW jak i GW. Ja natomiast najprawdopodobniej wziąłbym bo uważam, że jest bardzo dobry a lubię być w Dimir.

W jakiś sposób kusi też . Dlaczego? Bo jest duża szansa, że to jedyny draft na którym będę miał okazję przetestować czy ta karta działa w limited, jeśli zagram w tym dodatku mniej niż 30 draftów.

[LEGO] napisał(a):
PACZKA NR4

- może nie jest to idealny mass removal, ale imo dostatecznie dobry by wziąć go ponad resztę z tej paczki. Potem - jest sporo efektów z surveil, może robić za quasi-removal i jak wspominałem - lubię Dimir.

PostWysłany: Czw Paź 04, 2018 10:18 pm 
Archmage

3.) Patrol lub Agent - w zalezności od tego, w co chcemy iść. Szkoda, że nie pokazujesz co jeszcze było w paczce. Bo jeśli było sporo białych kart i mało niebieskich to rozsądnym pickiem jest Agent.
4.) Sfinks. Do rozważenia House Guildmage, ale to ryzykowany pick. Sfinksa ma pojedyńczą :u: w koszcie, dzięki czemu jest łatwo splashowalny. 5 w powietrzu za 6 many to solidny finiszer na końcu krzywej. Nawet w GW ;)

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Paź 04, 2018 10:21 pm 
Zasłużony
Awatar użytkownika

Mikołaj napisał(a):
Rozumiem więc, że w przykładach, które podajesz za każdym razem chodzi o first picka na draftcie?

Dokładnie.

Mikołaj napisał(a):
Najbezpieczniejszym pickiem wydaje mi się Parhelion Patrol - lata, nie tapuje się i mentoruje - dobrze wchodzi za równo w RW jak i GW. Ja natomiast najprawdopodobniej wziąłbym Darkblade Agent bo uważam, że jest bardzo dobry a lubię być w Dimir.

Ten rycerz na ptaku to niby ok, ale to taki mało emocjonujący pierwszy pick. Ja bym chyba wziął Bolta jako karte, która ma potencjał na bycie najsilniejszą względem pozostałych.

Mikołaj napisał(a):
W jakiś sposób kusi też Thousand-Year Storm. Dlaczego? Bo jest duża szansa, że to jedyny draft na którym będę miał okazję przetestować czy ta karta działa w limited, jeśli zagram w tym dodatku mniej niż 30 draftów.

Można w takiej sytuacji wziąć Bolta i liczyć, że Storm obróci. Jest na to spora szansa:) No chyba, że Storm okaże się bombą, ale na tym etapie pozostaję sceptykiem.

Mikołaj napisał(a):
Deafening Clarion - może nie jest to idealny mass removal, ale imo dostatecznie dobry by wziąć go ponad resztę z tej paczki. Potem House Guildmage - jest sporo efektów z surveil, może robić za quasi-removal i jak wspominałem - lubię Dimir.

Podobnie chyba bym wziął erkę, pewnie po to, żeby spróbować zagrać kontrolnym jeskaiem. Ale w próżni to sphinx wydaje mi się na tyle mocny, że to on powinien być najsilniejszym pickiem. Co by nie mówić, ma już rozmiary bomby w limited.

Jeśli będzie jakiekolwiek zainteresowanie tym wątkiem, to chętnie będę wrzucał kolejne boostery pod rozkminę. W najbliższym sezonie mam zamiar się skupic na limited i zawsze chętnie poczytam inne opinie o tym środowisku.

EDIT:

MGGG napisał(a):
3.) Patrol lub Agent - w zalezności od tego, w co chcemy iść. Szkoda, że nie pokazujesz co jeszcze było w paczce. Bo jeśli było sporo białych kart i mało niebieskich to rozsądnym pickiem jest Agent.
4.) Sfinks. Do rozważenia House Guildmage, ale to ryzykowany pick. Sfinksa ma pojedyńczą w koszcie, dzięki czemu jest łatwo splashowalny. 5 w powietrzu za 6 many to solidny finiszer na końcu krzywej. Nawet w GW

To są na razie paczki z naszych lokalnych analiz, które sobie robiliśmy. Wybrałem te ciekawsze które nie były dla wszystkich oczywiste. Jeszcze mi kilka zostało. Niestety nie zdążyłem spisać w całości, ale zgodnie z tym co pisałem w OP pozostałe picki w paczce uznajemy za pomijalne. Może potem zacznę zamieszczać w całości:)

Profil E-mail GG  

PostWysłany: Czw Paź 04, 2018 10:32 pm 
Archmage

To łapcie p1p1 z dzisiejszego draftu

Image

https://zapodaj.net/d2b111faa9ff2.jpg.html

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Paź 04, 2018 10:42 pm 
Archmage

Dołączenie: Wto Gru 09, 2014 2:16 am
MGGG napisał(a):
To łapcie p1p1 z dzisiejszego draftu

Image

https://zapodaj.net/d2b111faa9ff2.jpg.html

Ja bym wziął Blaze'a.

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Paź 04, 2018 11:07 pm 
Zasłużony
Awatar użytkownika

Również na tym etapie wiedzy brałbym Blaze'a jako uniwersalny removal, który tez może skończyć grę.
Ale jestem w stanie uwierzyć w argumentację, ze dwa czerwone removale wpychają graczy po lewej w czerwone gildie*, niebieski latacz i ewentualnie mission briefing również ciągną ku izzetowi lub dimirowi*, więc najlepiej wziąć . Jest spora szansa na zaprogramowanie sobie dobrego drugiego kółka jeśli uda się dobrze odciąć w pierwszym boosterze karty z Selesnya'i.

Tyle, że póki co nie pałam miłością do GW w tym secie. Chociaz ten four drop jest kozacki.

* Przy czym ja zawsze stałem na stanowisku, żeby nie przeceniać siły sygnałów, które się puszcza. Zbyt wiele razy musiałem dopytywać graczy po lewej w jaki sposób skończyli w moich kolorach;P
Z drugiej strony jak teraz o tym myślę, to w typowym środowisku, gdzie dłużej można zostać mono color w pierwszej paczce, jest zawsze większa szansa, że po odcinaniu w pierwszym okrążeniu, gracz z lewej zabierze nam naszą nagrodę w drugim. Natomiast tutaj w GRN jednak wpada się jako tako w te gildie i jeśli wpuścimy graczy w czerwony tym boosterem to już ciężko im będzie nam zabrać potem payoffy dla Selesnya'i.

Profil E-mail GG  

PostWysłany: Czw Paź 04, 2018 11:18 pm 
Archmage

Ciekawy wybory :)

IMO w tej paczce są 4 piki: niebiskie latacz, czerone palenia za 5, biały scout (premium dwójka) i recuter.
Wziąłem latacza z uwagi na to, że pozostałe karty mocno sugerowały granie Borosem lub GW.
Udało mi się złożyć całkiem fajnego Dimira: https://zapodaj.net/1e0061c75a3ee.jpg.html
Przegrałem z nim finał po 2 mullach do 5 :D

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Paź 04, 2018 11:33 pm 
Zasłużony
Awatar użytkownika

Też dobry argument, żeby wziąć latacza. Widzę, że niebieski podawali. Ale czarny jak się zastanowić, to jest głównie wymuszony Predatorami. Co nie znaczy, że to mało. Jak dla mnie ta karta to już prawie-bomba.

Profil E-mail GG  

PostWysłany: Pon Paź 08, 2018 9:27 pm 
Zasłużony
Awatar użytkownika

PACZKA NR 5

Spoiler:

PACZKA NR 6

Spoiler:

PACZKA NR 7

Spoiler:

Profil E-mail GG  

PostWysłany: Śro Paź 10, 2018 10:49 am 
Moderator
Awatar użytkownika

[LEGO] napisał(a):
PACZKA NR 5

- żadna z tych kart nie jest turbo mocna, ale bezwarunkowy removal zawsze w cenie.
[LEGO] napisał(a):
PACZKA NR 6

W tym boosterze wybór jest znacznie ciekawszy niż paczce nr 5 - trzy ok removale, 2 karty robiące spoko CA i mythic rare. Mój wybór pada na a - wraca nam najlepszego stwora z grave do ręki a czasem nawet removal w postaci . jest imo niegrywalne w limited, nie brałbym tego nigdy - za wąskie zastosowanie a upside bez szału.
[LEGO] napisał(a):
PACZKA NR 7

Super paczka, za mało jeszcze grałem ten format by mieć wyrobioną opinię co by wziąć - najmocniejszymi kartami w próżni wydają się Etrata i Predator z lataniem, dedtaczem i hexproofem - na chwilę obecną pewnie wziąłbym którąś z tych kart. Jeśli zaś z jakiegoś powodu doszedłbym do wniosku, że Dimir ssie lub jest overdraftowany a formatem rządzą szybkie konstrukcje to brałbym - świetnie wchodzi za równo w RW jaki GW, ogólnie bardzo dobry removal w limited.

PostWysłany: Śro Paź 10, 2018 6:35 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Kwi 30, 2008 10:56 am
Miejscowość: Bractwo Soku Mocy
Paczka nr 5 bez wątpliwości - Deadly Visit. Generalnie Dimir z dobrym silnikiem Surveilowym bardzo fajnie się sprawdza i House Guildmage jest potęgą w takim decku, ale nie wiem czy bym się na niego odważył w pierwszym picku - Deadly Visit w razie czego też do tego decku będzie pasowało, ale jakby nie szło nic sensownego w niebieskim lub żadne zabawki korzystające z surveila, to zawsze można iść w Golgari i nie żałować wyboru.

Paczka nr 6 ciekawsza, waham sięnad removalami, ale chyba ostatecznie wziąłbym Dead Weight. Golgari/Dimir potrzebują czasu, zanim się rozkręcą i jak trafią na bardzo szybkiego Borosa to brakuje wczesnych odpowiedzi, Dead Weight jest jedną z tych niewielu opcji na przetrwanie bardzo szybkiego naporu.

Packa nr 7: na żywo na pewno brałbym Nightveil Predatora, ciesząc się podwójnie - że mam mega dobrego typa i że jednocześnie wpakowuję gracza po lewej na minę, bo pewnie skusi się na Etratę i będę mu mógł odcinać Dimira. Oczywiście licząc, że gracz po lewej ogarnie i w połowie paczki ucieknie z Dimira, żeby mi go nie podbierać w drugiej paczce :E Na Arenie jednak, gdzie nie draftujemy z przyszłymi przeciwnikami, brałbym chyba coś z pary Luminous Bonds/Beacon Bolt. Z racji skłonności do W w limited raczej bym poszedł w Bondsy, ale nie zdziwię się, jeśli lepsi gracze stwierdzą, że Bolt lepszy ;)

przeczytałem Twój wywód, po czym z ciekawości sprawdziłem od kiedy jestem zarejestrowany na forum, okazało się, że od 2007. To oznacza, że to co przeczytałem powyżej było najbardziej absurdalnym wywodem od prawie 10 lat

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Paź 10, 2018 9:45 pm 
Zasłużony
Awatar użytkownika

Ja w paczce nr5 zastanawiałem się nad m. Wiem, że gildie z zielonym uchodzą za najsłabsze, ale mimo to wydaje mi się to całkiem niezły first pick jeśli ktoś chciałby próbować składać multikolorową talię. No, o ile składanie multikoloru ma sens ponad forsowaniem jednej z gildii. Można jeszcze argumentować, że guide to dużo bardziej unikalny efekt niż ten removal, który jako tako łatwo zastąpić, bo jest dużo zamienników. Uważacie, że jest sens pchać się w multikolory?
Powyższe nie znaczy oczywiście, że sprzeciwiam się braniu deadly visit. To na pewno bardzo mocny pick i często zgadzam się, że lepiej wybierać konserwatywnie, niż kombinować na siłę. Póki co po prostu sobie gdybam o alternatywnych podejściach.

W paczce nr 6 chyba ostatecznie zgadzam się z braniem Dead Weighta (przekonałem się mocno od czasu paczki nr1). Tani removal jest ciężko złowić, za to tego droższego jest sporo i zazwyczaj spokojnie jeszcze trochę go wpadnie w późniejszym etapie. Chociaż tak samo można argumentować na rzecz Strike'a, który tutaj dostaje jeszcze premię za to, że po lewej będą się bić o czarne karty. Nr 3 to dla mnie findbroker, w próźni najlepsza karta, ale przez kontekst gildii w którą wpycha, to na tym etapie bym się wstrzymał.
Swoją drogą zastanawiam się, czy od uważnego draftera po lewej można się spodziewać, że wydedukuje tego dead weighta jako naszego najbardziej prawdopobonego picka z takiej paczki. Oczywiście to mógłby być jakiś sensowny foil, ale jednak z mniejszą szansą.

W paczce nr 7 podobnie jak Łysy brałbym Predatora, wiedząc, że będę grał drafta wewnątrz poda. Typ jest ciężki do pokonania, a mając szansę go spotkać w drodze po 3-0 to juś wole go miec u siebie. W najgorszym przypadku w side;P

Profil E-mail GG  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość