Obecny czas: Pią Sty 24, 2020 9:49 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Jak poprawić swoje wyniki na draftach?
PostWysłany: Sob Lis 05, 2016 2:33 pm 
Sorcerer
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Lis 16, 2011 10:18 pm
Miejscowość: Warszawa - Ursynów
Od wyjścia Kaladesh draftuje pół-regularnie z kiepskimi wynikami. Zazwyczaj uzyskuje miejsca w połowie listy.

Pomożecie?

Oto jak wygląda moja dotychczasowa edukacja draftowa magicowa.

- Gram od ok. 7 lat najpierw casual, potem T2, potem commander i trochę moderna.
- Przed Kaladeshem zagrałem 3-4 drafty w różnych setach + 2 razy cube.
- Zagrałem już 4 razy na Pre-release
- Od kilku miesięcy słucham regularnie Limited Resources
- Od wejścia Kaladeshu obejrzałem na youtubie około 10 draftów w wykonananiu LSV, Lapore i Reida
- Przeczytałem dokładny opis dodatku i analizę archetypów
- Nie gram on-line

Czuję, że moją słabością jest:
- wyczuwanie kolorów w czasie draftu – często kończę między archetypami z niezbyt synergicznym deckiem
- ocena potrzeb decku w danym momencie draftu – czy potrzebuje teraz krity, czy tricku? czy mogę sobie pozwolić na splash czwartej karty? Czy raczej krita za 1 czy za 4, skoro obie w moich kolorach i obie dobre etc…
- ocena stosunku krit do innych kart i landów do czarów

Będę wdzięczny za sugestie i może odrobiną Waszych doświadczeń.
Jak Wy uczyliście się (uczycie się) osiągać sukcesy w czasie draftu.

Profil E-mail  

Temat postu: Re: Jak poprawić swoje wyniki na draftach?
PostWysłany: Sob Lis 05, 2016 2:50 pm 
Archmage

Dołączenie: Pią Lip 26, 2013 9:03 pm
Miejscowość: Warszawa
Draftowac i grac - to tylko jedyny sposob.
Musisz nabrac doswiadczenia w limited. Tu nie chodzi o jeden dodatek, ale o ogolne umiejetnosci zwiazane z draftowaniem.

Profil E-mail  

Temat postu: Jak poprawić swoje wyniki na draftach?
PostWysłany: Sob Lis 05, 2016 6:12 pm 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Paź 24, 2013 10:47 pm
Miejscowość: Sosnowiec
Draft jest dosyć trudnym formatem, bo liczba zmiennych w stosunku do constucted jest znacznie większa. Zaczyna się od oceny kart, przez czytanie sygnałów, aż po budowanie talii i samo granie. Ciężko jest oceniać, gdzie popełniasz błędy, bo jest wiele etapów i każdy ma spore znaczenie. Dodatkowo uważam że sam format jest agresywny i nie pozwala na błędy czy to przy deckbuildingu czy podczas rozgrywki.

Golem napisał(a):
- wyczuwanie kolorów w czasie draftu – często kończę między archetypami z niezbyt synergicznym deckiem

Jest to po części rzecz oparta na intuicji, ale też pomaga w znajomość pickorderu (kolejności brania kart) jakimi posługują się inni gracze. Jest o tym milion artykułów, możesz poczytać na CFB, Reddicie, Psychatogu, różnych blogach. Nie widzę sensu tutaj rozprawiać kto bierze and więc ograniczę się do tego że czasem warto się zastanowić (we wczesnych pickach zwłaszcza) jakiej rzadkości karty brakuje i jakie karty gracz po prawej mógł wziąć ponad to co zostało (jak brakuje erki, to generalnie mało się da wyczytać, ale jeśli uncommona, to można spekulować).

Golem napisał(a):
- ocena potrzeb decku w danym momencie draftu – czy potrzebuje teraz krity, czy tricku? czy mogę sobie pozwolić na splash czwartej karty? Czy raczej krita za 1 czy za 4, skoro obie w moich kolorach i obie dobre etc…

Splash 4 karty to już nie splash, ale to się może zawsze zmienić później. To chyba raczej kwestia znajomości jak powinien wyglądać deck w danym archetypie, jaki mieć szkielet, i wg tego wybierać karty. RW chętniej często chętniej weźmie niż , ale wolniejsze WB chętniej przygarnie słonia.

Golem napisał(a):
- ocena stosunku krit do innych kart i landów do czarów

Kreatury są dobre. Głównie dlatego że przeciwnicy maja ich dużo i nie zbierzesz dośc removalu, by zabić wszystkie przeciwnika. Jeśli chcesz się bronic, to 0/4 z reachem jest całkiem spoko zawalidrogą. Landów trzymałbym się 17, rzadziej schodził do 16 jeśli mam niską krzywą albo kopie .

Golem napisał(a):
Jak Wy uczyliście się (uczycie się) osiągać sukcesy w czasie draftu.

Grać i oglądać. Osobiste doświadczenie jest dobre, ale podglądanie dobrych graczy również dużo daje, bo nie jest suche jak artykuły i pokazuje karty w konkretnych sytuacjach. Na stronie http://www.twitch.com zwykle można znaleźć kilku streamerów grających na żywo, z tymi mniejszymi można też pogadać (po angielsku najczęściej) ale ogólnie pouczyć się na żywo bez wydawania pieniędzy.

Profil E-mail  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości