Obecny czas: Pon Gru 09, 2019 3:51 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Pierwsze wrażenia z limited OGW
PostWysłany: Pon Sty 18, 2016 5:01 am 
Zasłużony
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Wrz 11, 2002 3:45 pm
Miejscowość: Rawa - Wisła, Kłodnica - Odra, huty, kopalnie, wzgórza i lasy
Wstepniak z linkami do analiz:

Omniszrona na mtgnews: http://www.mtgnews.pl/artykuly/35-analiza-ogw

Redakcji Psychatoga: http://psychatog.pl/oath-of-the-gatewat ... -spoilera/

Radio Sołtys ( :razz: ) na Psychatogu: http://psychatog.pl/filmowa-analiza-oat ... by-soltys/

To jak tam wrażenia z weekendu pre? Ja zagrałem trzy turnieje i format przypadł mi do gustu z dwóch powodów. Po pierwsze mimo wstępnych narzekań na niezbyt oryginalne mechaniki, to wydają mi się one nieźle synergiczne. Sporo kart robi "coś więcej" w połączeniu z innymi. Trochę brakuje ingesta, ale już converge'a nie żałuję. Za to nareszcie jest sporo ally'ów, a cohort podoba mi się bardziej niż rally, które było jak dla mnie zbyt all-inowe.
Drugi powód to właśnie to, że gierki były mocno grindowe z często szeroko zastawionymi boardami. Niektórzy tego nie lubią, ale mnie osobiście zawsze kręci coś takiego, bo jest więcej kombinowania, jak tu przepchnąć jakiś atak albo go dobrze wybronić.
Siłą rzeczy nie wiem jak w drafcie, ale sealed wygląda jak jeden z tych formatów, gdzie można swobodnie pozwolić przeciwnikowi zaczynać, o ile ma się w decku removal albo blockerów na pierwsze tury, a potem kończyć grę curve topperami, ktorych jest sporo i da się ich wrzucić do talii więcej niż zazwyczaj.

Także póki co, stwierdzam, że bawiłem się lepiej niż na 3xBFZ. (EDIT oczywiście miałem na myśli 6xBFZ, drafty dopiero przede mną)

Ezra Thomas - Your an oxygen of a waste slot - Like · Reply · 3 · 2h
Renaud Giraldeau - You're a rare slot with waste oxygen. - Unlike · Reply · 4 · 2h

Ostatnio edytowany przez [LEGO] Pon Sty 18, 2016 1:14 pm, edytowano w sumie 2 razy

Profil E-mail GG  

Temat postu: Re: Pierwsze wrażenia z limited OGW
PostWysłany: Pon Sty 18, 2016 12:32 pm 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Maj 14, 2009 1:54 pm
Z ciekawości - ktoś rozważa drafty 3x OGW czy dodatek jest na to za mały?

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Sty 18, 2016 1:04 pm 
Mage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Paź 15, 2014 6:58 am
Miałem tego pecha, że dostałem 6 busterów z bardzo małą ilością stworów - 5 szt. ogółem na buster. Czy ktoś też tak miał?

Profil E-mail  

Temat postu: Re: Pierwsze wrażenia z limited OGW
PostWysłany: Pon Sty 18, 2016 6:47 pm 
Mage

Dołączenie: Sob Maj 14, 2005 7:56 pm
[LEGO] napisał(a):
Ja zagrałem trzy turnieje i format przypadł mi do gustu z dwóch powodów. Po pierwsze mimo wstępnych narzekań na niezbyt oryginalne mechaniki, to wydają mi się one nieźle synergiczne. Sporo kart robi "coś więcej" w połączeniu z innymi. Trochę brakuje ingesta, ale już converge'a nie żałuję. Za to nareszcie jest sporo ally'ów, a cohort podoba mi się bardziej niż rally, które było jak dla mnie zbyt all-inowe.
Drugi powód to właśnie to, że gierki były mocno grindowe z często szeroko zastawionymi boardami. Niektórzy tego nie lubią, ale mnie osobiście zawsze kręci coś takiego, bo jest więcej kombinowania, jak tu przepchnąć jakiś atak albo go dobrze wybronić.
Siłą rzeczy nie wiem jak w drafcie, ale sealed wygląda jak jeden z tych formatów, gdzie można swobodnie pozwolić przeciwnikowi zaczynać, o ile ma się w decku removal albo blockerów na pierwsze tury, a potem kończyć grę curve topperami, ktorych jest sporo i da się ich wrzucić do talii więcej niż zazwyczaj.
Także póki co, stwierdzam, że bawiłem się lepiej niż na 3xBFZ. (EDIT oczywiście miałem na myśli 6xBFZ, drafty dopiero przede mną)

Mam podobne wrażenia. Zagrałem 3 pre, w tym jedno 2HG (mechanika Surge jest kapitalna w 2HG!). Format 4xOGW + 2xBFZ zdecydowanie przypadł mi do gustu bardziej niż 6xBFZ. Na każdym z pre złożyłem spójne, ciekawe talie i każda była zupełnie inna. Grało się bardzo przyjemnie, rozgrywki były emocjonujące (w tym dwie gry z tych co pamięta się jako jedne z najciekawszych w swojej historii gry).
Czekam na drafty 2xOGW + 1xBFZ. :)

Spoiler:

PostWysłany: Wto Sty 19, 2016 12:14 am 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Paź 24, 2013 10:47 pm
Miejscowość: Sosnowiec
Może rzeczywiście było trochę lepiej niż w BFZ? Sam Oath ma mnie popierdółek, które bez właściwej talii nic nie robią. Z drugiej strony poole nie były łatwe to złożenia (zrobiłem jeden swój i pomagałem paru osobom po drodze), ludzie napalali się na colorless bez odpowiedniej liczby źródeł, nie sądzę, by większość była zadowolona ze swojej krzywej czy manabase. Wpadłem też na quasi-mirror, gdzie zagraliśmy chyba więcej removalu niż creatur (dzięki awaken) :D

Nie zgodzę się, że jest więcej curve-topperów - jest ich mniej w dodatku, w dodatku duża część wymaga splasha colorless, co nie zawsze jest do zrobienia. Nie miałem też tylu board stallów, ale to chyba kwestia grania em ;)

Drafty powinny się za to bardziej wypośrodkować, bo nie będzie tylu aggro ally ani Eldrazi control.

I pytanie czy pojawił się w innych sklepach problem podobny co w Kato, czyli paczki BFZ zawierające 2-3 rare/mythic rare?

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Sty 23, 2016 9:10 pm 

Dołączenie: Sob Sty 23, 2016 8:12 pm
Cześć, może mi coś doradzicie?
Do tej pory grałem tylko pre, chce iść pierwszy raz na coś innego. Za tydzień w Utrechcie jest Magic Preliminary Pro Tour Qualifier - Sydney 2016.
Format będzie ten sam jak to co grałem do tej pory - seald. Dlaczego wiec by nie spróbować? Czy może odradzacie, bo z małym doświadczeniem lepiej odpuścić?

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Sty 23, 2016 9:33 pm 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Paź 24, 2013 10:47 pm
Miejscowość: Sosnowiec
To jest raczej zupełnie inna kwestia dotycząca zasad grania na poziomie Competetive Rules Enforcement Level, które od graczy wymaga bardziej dokładnego przestrzegania zasad turniejowych i gdzie można zostać ukaranym nawet match losem jeśli sędziowie uznają popełnione naruszenie za poważne.

Tak więc to nie jest pytanie, czy jesteś dostatecznie dobry w Magicu (bo każdy może zagrać, a sensu niestety nie umiemy ocenić za delikwenta), ale na ile znasz zasady turniejowe, bo na turnieju tej rangi nie możesz liczyć na wybaczenie (i w sumie też nie mogę tego ocenić za Ciebie).

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Sty 23, 2016 10:01 pm 
Zasłużony
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Wrz 11, 2002 3:45 pm
Miejscowość: Rawa - Wisła, Kłodnica - Odra, huty, kopalnie, wzgórza i lasy
bengry, Zdecydowanie tak jak napisał wujo to nie jest pytanie związane z tym wątkiem. Choć skoro już napisałeś, to myslę, że spokojnie możesz uderzać na taki turniej. Łatwo nie będzie, ale warto próbować, bo tego turnieje to najlepsza nauka. Pod warunkiem, że to nie jest tak, że czas i/lub pieniądze na magica musisz mocno ograniczać, bo wtedy pewnie są lepsze opcje dla ciebie.
Jesli zależy ci na zdobywaniu doświadczenia to moim zdaniem najlepiej skup się na podstawowych wskazówkach zawartych w artykułach które podlinkowałem w pierwszym poście. Na psychatogu w archiwum artykułów powinien też być jakiś ogólny tekst dla osób, które chcą zacząć grac limited. Poza tym warto poszukać w sieci starszych analiz setów autorstwa Omniszrona, bo kiedyś na początku każdej był taki wstępniak dla początkujących. Wg mnie w twojej sytuacji najlepiej po kilka razy powtórzyć te wszystkie podstawowe informacje niż szukać jakichś zaawansowanych wskazówek na temat tego konkretnego formatu.
wujo444 napisał(a):
Nie zgodzę się, że jest więcej curve-topperów - jest ich mniej w dodatku, w dodatku duża część wymaga splasha colorless, co nie zawsze jest do zrobienia

Masz rację, jest mniej curve topperów, odniosłem błędne wrażenie. Ale może to dlatego, że ogólnie łatwiej mi było znaleźć dla nich miejsce w decku niż w "czystym" BFZ.

Ezra Thomas - Your an oxygen of a waste slot - Like · Reply · 3 · 2h
Renaud Giraldeau - You're a rare slot with waste oxygen. - Unlike · Reply · 4 · 2h

Profil E-mail GG  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość