Obecny czas: Wto Mar 26, 2019 1:36 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: lorwyn draft
PostWysłany: Śro Kwi 23, 2014 10:57 pm 
Archmage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Gru 18, 2011 10:15 pm
Miejscowość: Białystok/Warszawa
Ktoś pamiętam coś z lorwynu? jakies opinie o decku? i zbudowaniu z wydraftowanych kart?
Spoiler:

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Kwi 23, 2014 11:25 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Wrz 18, 2008 4:46 pm
Miejscowość: Samin/Olsztyn
Masz Harriera, 2 Avian Changelingi, 2 Meadowboony, Cloudgoata, Purity... Chyba innej opinii niż pochwała nie można wyrazić :D

Profil E-mail  

Temat postu: Re: lorwyn draft
PostWysłany: Czw Kwi 24, 2014 1:33 am 
Archmage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Sie 19, 2006 3:08 pm
Miejscowość: Warszawa
changeling hero = nuts

Profil GG  

PostWysłany: Czw Kwi 24, 2014 12:54 pm 
Archmage

Dołączenie: Sob Kwi 12, 2008 10:53 pm
Miejscowość: Bractwo Soku Mocy
tellur dobrze gada bomba w side siedzi

Spoiler:

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Kwi 24, 2014 8:49 pm 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Kwi 14, 2010 7:12 pm
Ktos wie jak skladac w tym formacie merfolki? Na agro mi to nie wyglada, bo poza lordem nie widze wielu agresywnych typow, niby sa zabawki dajace rybom ewazje, ale nie wiem czy to powinno isc w tym kierunku. Duzo typow ma jakies opcje na mila- to pulapka czy cos sie da wlasnie na tym zlozyc? Jak wychodzilo LLM to zdazylem zagrac jednego drafta (pierwszego) i kompletnie nic o formacie nie wiem. O ile latwo sie domyslic co robia wrozki, kithkiny czy elfy, to ryby pozostaja dla mnie zagadka. Zagralem teraz 3 drafty i wydaje mi sie ze w kazdym ten archetyp byl otwarty, ale moze mi sie tylko tak wydawac, bo nie mam pojecia ktore karty sa kluczowe dla decku.

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Kwi 24, 2014 10:12 pm 
Zasłużony
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Lut 04, 2004 1:31 am
ja ogarniałem nieźle te drafty i często składalem merfolki, które potrafiły być broken, musiałbym tylko otworzyć MTGO i przypomnieć sobie dokładnie co tam jest. Pamiętam tylko, że dało się budowac milla i nie był wcale pułapką. Jak mnie złapiesz na fb, to mogę Ci trochę podpowiedzieć

http://WWW.MagicCardMarket.eu/?referrer=Psychatogpl - Mój ref do najlepszego serwisu sprzedaży i zakupu kart z całego świata!

PostWysłany: Czw Kwi 24, 2014 10:47 pm 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Kwi 14, 2010 7:12 pm
Niestety nie posiadam fb :(
Przyszedł mi taki pomysł do głowy żeby pod koniec każdego bloku limited zakładać temat z głównymi archetypami i chować go do archwiwum w dziale limited (albo założyć podforum retro). Nie chodzi o szczegółowe rozkminy czy pick ordery, tylko o ogólny opis formatu. Napisanie czegoś takiego na biezaco nie powinno być trudne, a w przypadu flashback draftow na modo może być pomocne.

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Kwi 24, 2014 11:36 pm 
Zasłużony
Awatar użytkownika

z tego co pamiętam i spojrzałem w spoiler:

podstawą są lordowie niebiescy: reejerey, drowner of secrets, judge of currents, stonybrook banneret. Sage of fables tez sie sprawdza. Do decku wazni są: silvergil douser, summon the school (w sumie ta karta jest jak lord!), sygg river guide, harpoon sniper. Resztę mozesz brac intuicyjnie, widac co ma sens i jak dziala - tanie są spoko, z drogich musza miec jakies mega wazne zdolnosci. Oczywiscie przydaja sie wszystkie drawy, czyli oba selkie i sygg river cutthtroat, silvergil adept. Dobrze tez dzialają wszelkie tapery i wracacze - masz byc defensywny. Deck powinien być biało niebieski, czarny niewiele wnosi do niego. Oczywiscie poza rybami wazne są oblivion ringi, steel of godhead, neck snap, niveous wisp, sage dousing, snakeform, oczywiste erki, ponder, itp.

pierwszym pickiem jest leech bonder, nawet jesli nie grasz merfolkami - to mocarz formatu

http://WWW.MagicCardMarket.eu/?referrer=Psychatogpl - Mój ref do najlepszego serwisu sprzedaży i zakupu kart z całego świata!

PostWysłany: Czw Kwi 24, 2014 11:44 pm 
Archmage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Gru 18, 2011 10:15 pm
Miejscowość: Białystok/Warszawa
Pomieszałeś Lorwyn- Morningtide z Shadovmoor-eventde. nie wime jak kiedyś było, ale teraz w tym tygodniu lorwyn, w nastepnym shadowmoor, co do hero, no to wyglądał mi jak bomba, ale jakoś nie mogłem go upchnąć. a i tak grałem na 16 landów. te dwie sztuczki i krowa grały dla tego, że uznałem że deck może się zacinać, i żeby mieć coś aby dosięgnąć opponenta, no i się sprawdzało. deck skonczyl 3x 2-0.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Kwi 25, 2014 10:32 am 
Zasłużony
Awatar użytkownika

heh, technicznie nie pomieszałem - włączyłem mtgo, ustawiłem blok lorwyn-eventide i spisałem wszystko co pamiętam, że działało :D

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość