Obecny czas: Nie Paź 20, 2019 11:15 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Nyx, prerelese, sealed
PostWysłany: Śro Kwi 23, 2014 7:21 pm 
Apprentice

Dołączenie: Nie Lut 09, 2014 2:02 pm
Jak zapatrujecie się na sealed? Jakie kolory wybieracie? To będzie mój pierwszy sealed i chcę dobrze zagrać aby pozostawił dobre wrażenia i żebym nie zniechęcił się na przyszłość więc analizuje.
Mi na pierwszy rzut oka wyglądało to tak jakby biały był najlepszy, Promka z heroikiem life linkiem i lata - wydaje się kosmiczna, w commonach mamy 0/4 hoplite, ziom 2/2 flying double strike i całkiem spoko strive. Do tego mamy bardzo dobre karty w poprzednich dodatkach (brimaz, Hero of Iroas, Elspeth, Silent Sentinel, Akroan Sky Guard itd) do tego może się trafić któryś z twardych białych bogów- Ateros albo Iroas
Z drugiej jednak strony Zielony też ma kosmiczne Kary, kolejny chłop co dostaje na heroicu dwa countery!, karta ze strive która countery rozdaje i druga co podwaja (robi kosmiczne rzeczy z promką), szykuje się duża ilość potężnych bomb i trample z constelaji, tutaj znów mamy dwóch bogów aczkolwiek nie wydają mi się tak potężni
trzeci kolor który rozważam to niebieski, promka ma wbudowany bounce i współgra z wheelming wave. Do tego ze starszych dodatków pozostał Sea Gods Revange, całkiem dobry ordeal, forma i chłop co na inspired rorbi ptaki 2/2. Pojawia się także Hubris który usuwa blokera i powstrzymuje bestowy przed wsypaniem się na pole oraz ziomek co sprawia że launch the fleet rzucamy za 1 many na wszystkie stwory na raz, a do tego działa jak hoplita, pojawia się też stwór za 1 many który filtruje drowy obu graczy lub dociąga karty, przy gwiazdce która daje scry zdaje się całkiem ciekawą opcją.

a co wy myślicie o nadchodzącym Sealedzie?

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Kwi 23, 2014 8:36 pm 
Enchanter
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 22, 2013 9:09 pm
Miejscowość: Warszawa
vking napisał(a):
a co wy myślicie o nadchodzącym Sealedzie?

To co wylosujesz to złożysz. To nie draft ,gdzie możesz przyjść z gotową taktyką.

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Kwi 24, 2014 10:11 pm 
Zasłużony
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Lut 04, 2004 1:31 am
Tu jest nasza analiza spoilera i są też opinie oraz podpowiedzi czym i jak grać. Może się przyda:

http://psychatog.pl/journey-into-nyx-do ... -spoilera/

http://WWW.MagicCardMarket.eu/?referrer=Psychatogpl - Mój ref do najlepszego serwisu sprzedaży i zakupu kart z całego świata!

PostWysłany: Pią Kwi 25, 2014 6:31 pm 
Planeswalker

Dołączenie: Czw Wrz 23, 2010 9:02 pm
Biały daje Ci bombę do UW heroic, duży zestaw świetnych UNC heroic enablerów i pare solidnych commonów. W próżni wydaje się najlepszy, ale wszystko tu zależy od tego co wylosujesz. Wzięcie białego seeda nie gwarantuje, że będziesz w stanie grać białym.
Z drugiej strony masz również solidny czarny, który daje Ci opcję na minimum splash po removal .

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Kwi 25, 2014 7:13 pm 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Paź 24, 2013 10:47 pm
Miejscowość: Sosnowiec
Z tym spashowaniem czarnego removalu to ostrożnie, większość ma podwójny czarny w koszcie i zostają tylko , erkowy (w dodatku tylko 1 booster BNG), oraz nowe i . Dla zagrywania w tempo pozostałych potrzeba więcej niż paru Swampów w decku.

Profil E-mail  

Temat postu: Re: Nyx, prerelese, sealed
PostWysłany: Pią Kwi 25, 2014 7:23 pm 
Mage

Dołączenie: Wto Wrz 04, 2012 2:28 pm
Miejscowość: Zabrze
IMO: czarny->niebieski->biały->zielony->czerwony.
1) Czarny ma mnóstwo solidnych commonów i unc i dobrą erkę. jest dobry we wszystkich 3 setach.
2) niebieski jest genialny w ths i bng, w jou ma kilka dobrych unc i commonów. Promką najprawdopodobniej grać w talii nawet nie będę :).
3) biały ma przegenialną promkę. Tylko, że w JOU nie ma takiego genialnego zaplecza w postaci białych kritów, ma dużo sztuczek ale całość Twojej siły uderzeniowej będzie umieszczona w 3 boosterach z ths i bng.
4) zielony to zielony, trza to traktować jako solidną bazę do której będziemy dobierać bomby z innych kolorów. Rampy ma dużo, aż za dużo. Promka bdb.
5) Promka szałowa, tylko... 7 mana. Grać trzeba, tylko, że we wsparciu z jakąś rampą najlepiej. C i U mnie osobiście nie zachwycają, dobrze to będzie działać tylko z białym heroiciem (no i jak wstawisz niby smoka za 7 mana na 15-16 lądach), w rampie z zielonym (smok się spoko łapie) lub w BR decku na konstelacjach.

Ja będę grał albo czarnym albo niebieskim. W tej chwili wygrywa niebieski (commonowe syreny 3/2 na flaszu, return enchantment na instancie ze strivem i ta chimera na unc w połączeniu z jakąkolwiek cantripującą aurą mnie kuszą), ale mam jeszcze całą noc na zabawę w przeglądanie spojleru.

A co do wygranej prelisu, pewnie wygra biały. Wszyscy się rzucili na rezerwację zestawu białego, jest go w meta prelisów 60%+, statystycznie wygra :)

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Kwi 25, 2014 9:00 pm 
Mage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Maj 24, 2012 10:46 pm
sihi napisał(a):
1) Czarny ma mnóstwo solidnych commonów i unc i dobrą erkę. jest dobry we wszystkich 3 setach.
Wut? Ile solidnych commonów ma czarny? Trzy? Warunkowy removal, węża z deftaczem i hoplitę dobrego tylko w bardzo specyficznym decku? Czarny był dobry tylko w Therosie (Merchant, yo). Cytując Ariego Laxa: "Black continues the Born of the Gods trend of shocking mediocrity in the third set, losing even the semi-unconditional removal aspect of Asphyxiate.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Kwi 25, 2014 9:35 pm 
Archmage

Dołączenie: Czw Gru 15, 2011 1:34 pm
Zgadzam się. Czarny stoi erkami i tyle. Mogę zrozumieć wybranie czarnego na PRE pod pretekstem tego, że dostajemy na pewno jedną erkę w seeded boosterze i pewna szansa na wylosowanie erki czarnej w pozostałych dwóch boostach co daje solidną bazę, ale czarny sam z siebie nic nie robi, ma tylko parę solidnych kart na unc i commonie, potrzebuje silnej pomocy z innego koloru. Czym mniej paczek THS tym czarny jest gorszy.

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Kwi 27, 2014 9:58 am 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Maj 14, 2009 1:54 pm
Grałem praktycznie mono black (zielony splash 4-5 kart), praktycznie tylko JOU (7 kart spoza dodatku) i szło dobrze. Czarna promka bardziej się sprawdza jako duży napieracz niż sweep-ja miałem akurat 2 i sporo tanich enchantmentów, ze 2 razy wykręciłem na nich -4/-4.
Najlepiej jednak sprawdzał się deathtouch na te wszystkie przeinwestowane heroici, to sAMO Feast of Dreams.

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Kwi 27, 2014 7:43 pm 
Zasłużony
Awatar użytkownika

ja wziąłem czarny, zagrałem fajnym GB idąc 5-1. Miałem 3 deathtouche za 1 manę, 1 bestow deatchtouch i pharikę. Z nimi świetnie sprawdza się lightning Volley z BNG - rzeźnia

http://WWW.MagicCardMarket.eu/?referrer=Psychatogpl - Mój ref do najlepszego serwisu sprzedaży i zakupu kart z całego świata!

PostWysłany: Nie Kwi 27, 2014 7:53 pm 
Sorcerer
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Maj 01, 2011 12:12 pm
Wziąłem black, ale z braku bomb i tanich dropów w tym kolorze skończyłem grając :g: :w: zbudowanym z solidnych commonów, blossoma i a. Na miano MVP zdecydowanie zasługuje , który skutecznie chronił mnie przed hydrą 1024/1024(!!) do czasu wygranej :E

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Kwi 27, 2014 8:20 pm 
Enchanter

Dołączenie: Wto Gru 30, 2008 8:58 pm
Ja wziąłem biały i w pierwszej rundzie zagrałem Nayą - wynik możliwy do przewidzenia czyli wtopa. Wywaliłem czerwony i grałem :w: :g: i do końca pre nie przegrałem juz żadnego meczu. Biała promka była totalną petardą, do tego , który pozwalał wyłączać niewygodne krity przeciwnika. Bardzo dużo dawał też grany jako combat trik.
Generalnie większość osób grających na pre wyrażało podobne zdanie, że biała promka jest bardzo mocna w porównaniu do reszty.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Kwi 28, 2014 12:16 am 
Zasłużony
Awatar użytkownika

to nie jest żadna nowość, wiadomo, że biała jest z nich najlepsza. Przy wyborze koloru raczej się pobawiłem, bo widząc, że ponad połowa osób gra białym musiałem się wybić z tłumu ;p

a do mojego GB decku splashowałem 2 karty - ten nowy oblivion ring i właśnie mastiffa

PostWysłany: Pon Kwi 28, 2014 11:37 am 
Archmage

Dołączenie: Pią Lip 26, 2013 9:03 pm
Muszę powiedzieć, że po zalatującym nudą Therosie i nieco lepszym, ale nadal nudnawym BNG, wyjście JOU odmnieło w moich oczach limited. Duża liczba removalu w tym dodatku (kilkanaście kart) i mechanika Strive powoduje, że człowiek ma znów ochotę podraftowac, czyli robić to z czego Theros kompletnie go wyleczył :)

Na pre złożyłem prostego borosa, w którym jedynym heroiciem była biała promka. Gry wygrywały mi właśnie karty ze Strive: i 2x .

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Kwi 29, 2014 12:09 pm 
Apprentice

Dołączenie: Nie Lut 09, 2014 2:02 pm
ja grałem kontrolką ugr, niestety nie zagrałem pormką (niebiska) bo w 3 kolorowej talii za wiele nie robiła
największymi rzeźnikami formatu okazali się:
1 Starfish! - 2 turowa Thaasa dodatkowo stopująca aggro!
2 Cockatrice! - ptaszek zabijał wszystko i latał a jak wchodził xenagos to przeciwnikowi zostawały dwie trury życia
3 Pin to the Eart -6/-0 2cmc - świetne, białym promkom mówił do widzenia :P

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Kwi 29, 2014 3:35 pm 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Paź 24, 2013 10:47 pm
Miejscowość: Sosnowiec
w 2 kolorowej też ssała. Niby wygrała ze dwie gry, ale zdecydowanie gorzej się sprawowała niż bym oczekiwał po kabanie za 7 many.
Pin to the Earth faktycznie dobre, choć przy ilości ench. removalu wypada gorzej niż mogłoby. Ale i tak warte granie.
Scryfish jest bardzo przyjemny, ale jednak 3 w plecach to wcale nie tak dużo, w tej samej turze wchodzi i - czasem robi robotę, czasem nie. Fajnie grinduje nieblokowalny Tryton za 1 oraz wąż z deptaczem. Riptide Chimerą ktoś z was grał?

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Maj 01, 2014 7:34 pm 
Conjurer

Dołączenie: Pią Paź 25, 2013 7:49 pm
Ja złożyłem WB, zrobiłem 4-2 przegrywając z WB i z WB którzy mieli Aetherosa inne fajne kartoniki . Wziąłem biały zestaw. Biała promka bardzo dobrze się spisała miałem kilka instantów i enchantów odpalająych herocia. Najlepszy kartami decku była promka , oraz .

Profil E-mail  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość