Obecny czas: Nie Paź 20, 2019 11:22 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Prośa o poradnik - THS Draft
PostWysłany: Wto Lis 26, 2013 8:29 pm 
Mage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Sie 25, 2013 12:27 am
Czy któryś z wyjadaczy mógłby napisać tutaj mini-poradnik draftowania po Therosie?
Nigdy nie byłem na drafcie i chciałbym się w grudniu przejść ale nie mam zielonego pojęcia o draftowych taktykach, potrzebowałbym zarówno rad o tym jak draftować:

-czy warto podkradać karty nie ze swojego koloru żeby osłabić przeciwników
-na jakiej podstawie zaplanować czym gramy, skoro nie znamy zawartości innych boosterów
-Czy powinno sie budować raczej monocolor, lekki splash drugiego koluru czy po prostu dwukolorowe talie

oraz

-Jakie kolory/karty należy brać od razu jak zobaczysz w boosterze (THS)
-Czy budować się na aggro czy robić jakiś manacurve
-Jaki powinien byc stosunek removalu i innych instantow do ilosci potworow
-Pi razy oko ile landów powinno sie brać (zakres, ja wiem ze to zalezy od CMC w kartach)

Chodzi o to że draft jako że jest formatem limited rządzi się innymi prawami niż constructed deck i chciałbym pójść p oraz pierwszy choć trochę przygotowany żeby nie być chłopcem do bicia. Przypuszczam że pomoże to innym nowym użytkownikom forum. Jeszcze raz proszę

Davvi

"Hey I'm paper, please nerf scissors because I'm fair, neither sharp edges nor hard surfaces here. Rock and scissors are unfair, it doesn't matter if the meta becomes 100 % me because I'm fair, I'm entitled to it".

Profil E-mail  

Temat postu: Re: Prośa o poradnik - THS Draft
PostWysłany: Wto Lis 26, 2013 8:36 pm 
Enchanter
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Lip 10, 2012 8:43 pm
Miejscowość: Warszawa
Davvi napisał(a):
Czy któryś z wyjadaczy mógłby napisać tutaj mini-poradnik draftowania po Therosie?
Nigdy nie byłem na drafcie i chciałbym się w grudniu przejść ale nie mam zielonego pojęcia o draftowych taktykach, potrzebowałbym zarówno rad o tym jak draftować:

-czy warto podkradać karty nie ze swojego koloru żeby osłabić przeciwników
-na jakiej podstawie zaplanować czym gramy, skoro nie znamy zawartości innych boosterów
-Czy powinno sie budować raczej monocolor, lekki splash drugiego koluru czy po prostu dwukolorowe talie

oraz

-Jakie kolory/karty należy brać od razu jak zobaczysz w boosterze (THS)
-Czy budować się na aggro czy robić jakiś manacurve
-Jaki powinien byc stosunek removalu i innych instantow do ilosci potworow
-Pi razy oko ile landów powinno sie brać (zakres, ja wiem ze to zalezy od CMC w kartach)

Chodzi o to że draft jako że jest formatem limited rządzi się innymi prawami niż constructed deck i chciałbym pójść p oraz pierwszy choć trochę przygotowany żeby nie być chłopcem do bicia. Przypuszczam że pomoże to innym nowym użytkownikom forum. Jeszcze raz proszę

Davvi

Polecam ;)

http://psychatog.pl/kompendium-limited-theros/

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Lis 26, 2013 8:37 pm 
Mage
Awatar użytkownika

Dziękuję, przeczytam i jak będę miał jakieś pytanie to tu je zadam :)

"Hey I'm paper, please nerf scissors because I'm fair, neither sharp edges nor hard surfaces here. Rock and scissors are unfair, it doesn't matter if the meta becomes 100 % me because I'm fair, I'm entitled to it".

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Lis 26, 2013 8:38 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Kwi 19, 2011 4:48 pm
http://www.mtgnews.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=68907
http://psychatog.pl/limited-theros-dokl ... -spoilera/
http://psychatog.pl/kompendium-limited-theros/

AlphaGo is a pretty sweet name for an unbeatable Go-playing robot, so I feel like I should name my imagined, sci-fi MTG playing computer too: Skynetdeck, AlphaDrawGo, AlphaCawGo, AlphaBetaUnlimited, DeepMonoBlue, or DeepUWControl?

I also considered naming it Owen Turtenwald, but apparently that name is already taken by another unstoppable MTG supercomputer.

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Lis 27, 2013 1:05 am 
Mage
Awatar użytkownika

Czy faktycznie połączenie UW nastawione na heroic i broniące się bouncem jest takie fajne jak piszą w tym artykule (oczywiście pod warunkiem że jest z czego złożyć)? Czy może to subiektywna opinia?

Z waszego doświadczenia które z tych wymienionych w artykule archetypów sąfaktycznie dobre?

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Lis 27, 2013 2:25 am 
Zasłużony
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Lut 04, 2004 1:31 am
jak będziesz miał pytania na temat psychatogowych tekstów to lepiej zadaj je na psychatogu :) Przynajmniej wszyscy autorzy Ci tam odpowiedzą. To są opinie przegadane przynajmniej w 3-4 osobowym gronie, podparte dziesiątkami draftów, grani na Grand Prix w limited, PTQ, prerelease i artykułami z innych stron.

Każdy archetyp jest dobry jeśli go dobrze złożysz. Powolny i niezrównoważony w kosztach UW heroic niewiele zdziała, mono green bez rampy i removalu również będzie stał i się tylko przyglądał itd.

http://WWW.MagicCardMarket.eu/?referrer=Psychatogpl - Mój ref do najlepszego serwisu sprzedaży i zakupu kart z całego świata!

PostWysłany: Śro Lut 12, 2014 1:18 pm 

Dołączenie: Pon Maj 06, 2013 9:44 am
Podepne sie nieco pod temat ze swoim pytaniem. Mozna powiedziec, ze jestem na poczatku swojej przygody Magicowej. Chcialbym grac glownie drafty, w constructed grywam wlasciwie tylko paupera, w zwiazku z tym chcialem wiedziec czy draftowania lepiej uczyc sie na mtgo czy na zywo?

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Lut 12, 2014 6:02 pm 
Enchanter
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Kwi 19, 2011 3:38 pm
Miejscowość: Wawa
na żywo masz większą interakcję z przeciwnikiem, jak dostaniesz w tyłek, bo robiłeś ewidentne błędy/używałeś dziwnych kart, to po grze przeciwnik ci o tym opowie.
na modo rzadko kiedy rozmowa wykracza poza hello and good luck.
Dobrym sposobem jest też oglądanie video z gier prosów (moim zdaniem dużo lepsze niż artykuły, które traktują temat głównie teoretycznie).
No i na koniec, jak jesteś słaby, to IRL stracisz trochę $ zanim się ogarniesz, na modo stracisz 3x tyle.

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Lut 13, 2014 8:56 am 
Enchanter
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Kwi 23, 2012 5:02 pm
W mojej opinii na modo draftuje się łatwiej z kilku powodów (znaczenie wymienionych różnic jest tym mniejsze im więcej wprawy posiadasz):
- Wybrane karty są cały czas widoczne, możesz je posegregować kategoriami i od razu wiesz jaki slot musisz jeszcze zapełnić, a czego masz pod dostatkiem. Wiem, że w czasie zwykłych draftów na żywo można podglądać wydraftowane karty, ale w praktyce jest na to mało czasu i zabieg ten wprowadza dodatkowe zamieszanie.
- Karty do wyboru są elegancko rozłożone, wszystko doskonale widoczne. Draftując na żywo znacznie łatwiej przeoczyć dobry pick.
- Łatwiej się skupić. Na żywo gość po lewej będzie głośno narzekał, że trzecią paczkę z rzędu dostaję pustą, a gość z prawej będzie krzyczał, że niesamowite, aby na tym picku ta karta jeszcze krążyła. Sorry, taki mamy klimat draftów ;)
- Gra sama pilnuje wszystkich zagrań. Nie chodzi o ewentualne oszustwa, ale o triggery, które na żywo w ogniu walki można przeoczyć. MODO przypomni o nich samodzielnie.

Są oczywiście także i wady - większe koszty, brak towarzyskiej atmosfery, zero informacji zwrotnej od przeciwnika, że można było zagrać inaczej albo których kart nie draftować wcale. Poza tym na żywo większość sklepów stosuje system redraft, który promuję zabawę i samą grę, a nie money-pickowanie.

PostWysłany: Sob Kwi 05, 2014 9:01 pm 
Mage

Dołączenie: Pią Mar 01, 2013 9:50 am
Miejscowość: WRO
no zgadzam sie w 99% , ale to dlatego ze preferuje gre na modo.
no i na modo jest raczej dosc niski poziom, co sprzyja grindowaniu :P

Profil E-mail  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość