Obecny czas: Pią Maj 24, 2019 9:57 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: UMA Sealedy
PostWysłany: Sob Gru 29, 2018 6:55 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Lut 23, 2007 12:23 pm
Jako, że jadę na GP Praga w styczniu, będę tutaj wrzucał sealedy jakie zmontowałem i nimi zagrałem. Bardzo chętnie wysłucham opinii na temat tego jak widzą się wam złożone przeze mnie decki, co powinno wejść do side/maina, albo czy w ogóle użyłem waszym zdaniem odpowiednich kolorów. Postaram się wrzucać codziennie przynajmniej jeden przykład, na dziś mam aż 3:

Przykład 1:
Spoiler:

Przykład 2:

Spoiler:

Przykład 3:
Spoiler:

Mam wrażenie, że w ostatnim czasie dyskusje w dziale limited były na znacznie wyższym poziomie niż w działach constructed także czekam na ich kontynuacje.

PostWysłany: Nie Gru 30, 2018 10:31 am 
Moderator
Awatar użytkownika

Tym razem będzie z obrazkiem bo zauważyłem, że tak się łapie więcej chętnych - pierwszy sealed z dziś, wygrana po ciężkim boju z podobną konstrukcją.
Spoiler:

I spis z side:
Spoiler:

Nie jestem pewien czy powinienem grać w tym decku - z jednej strony mam nieco self-milla i gry raczej będą dość długie bo deck jest kontrolny, z drugiej zaś strony mam tylko 11 stworów w decku (+3 ). Nie jestem też 100% pewien mana base, ale wydaje mi się dobry. A może w ogóle należało złożyć inny deck - w kolor zielony i biały też wydają się całkiem przyjemne.

PostWysłany: Nie Gru 30, 2018 1:10 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Następny sealed z 30-12-2018, szybkie 2-0 z jakimś RW madness, deck oponenta nie był nawet zły, ale miałem mocne rozdania:
Spoiler:

I spis z side:
Spoiler:

Tym razem bez rarów w mainie, ciekawi mnie czy uważacie, że powinienem dobrać inne proporcje dropów za 2 many, dołożyć 2dn i . Nie grałem też pomimo 20 kritów w mainie - zadecydowało o tym 3 , 2 i Angler. Kusiło też granie RG - solidne 2 + parę spelli z Madness, oraz 2 i .

PostWysłany: Nie Gru 30, 2018 4:58 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Następny sealed z 30-12-2018, wygrana 2-1 z heroicem, który zatrzymał słabe rozdania i zdążyłem zabić zanim dokował się do Daybreak Coronet. Jednak w grze, której miał stwory + Trevel's Prep i aury nie miałem żadnych szans ani nic ciekawego w side.
Obrazkowo:
Spoiler:

Spis i sideboard.
Spoiler:

Szkoda, że jest to aggro bez psów, ale i tak wypadło całkiem nieźle. Najlepszą kartą decku Fauna Shaman, najsłabszą chyba Young Pyromancer, który był po prostu miśkiem 2/1. Czy robilibyście coś innego z tego poola? Czy pomimo aggro charakteru decku wrzucilibyście All is Dust?

PostWysłany: Nie Gru 30, 2018 11:37 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Do tej pory zagrałem 31 sealedów, ale zestaw jaki miałem na koniec dzisiejszego dnia był bez wątpienia największym wyzwaniem dla mnie - nie mam zielonego pojęcia czy wycisnąłem z tego zestawu najlepsze możliwe, ale sądzę, że udało się najzabawniejsze. Po prawie godzinnym meczu przegrałem 1-2 z UB control, przy wszystkich 3 grach bardzo wyrównanych i ciekawych, min:
- wyszukałem Heliod's Pilgrimem Eldrazi Conscription, zdiscadowałem je i założyłem Drakowi. Mój oponent zabił Drake, zreanimował i ukradł aurę a mimo tego udało mi się jeszcze tę grę wygrać
- Shriekmaw oponenta po zabiciu wrócił na stół jeszcze 3 razy
- od przegranej przez nieblokowalnego Marang River Prowler uratował mnie Drake zarzucający na siebie Faith's Fetters

Gdyby w poolu były przynajmniej 2 totem armory to na 100% grałbym GW Heroicem (+ Karn), a tak powstał taki potworek:
Obrazek:
Spoiler:

Deck i side:
Spoiler:

PostWysłany: Pon Gru 31, 2018 6:53 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Dziś będzie chyba tylko jeden deczek, 2-1 z bardzo zbliżoną konstrukcją, ale wygrałem rzut kostką a w tym mu zdecydowanie lepiej być stroną napierającą, kiedy dobieramy podobnie. Nie wiem czy powinienem grać - nie rampie po nic, jedynie perspektywa 3 turowego i przyspieszenia oraz wydaje się atrakcyjna. Po sidzie za Druida i Wandering Championa wskoczyły dwie - wrzuciłbym też trzecią jakby nie 2 Unicorny i Eleder w mainie. Jakieś sugestie? Można było montować coś innego z tego zestawu?

Obrazek:
Spoiler:

Deck i Side:
Spoiler:

PostWysłany: Wto Sty 01, 2019 1:42 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Bardzo fajny deczek z dziś, RG Madness. Wygrana 2-1 z BGU , który też był mega dobrym deckiem (dużo removalu, szybkie krity z Delve, combo + ect.) - wyrównane gry, zwycięstwa o 1-2 dmg. Sądzę, że po zagraniu 100 gier, przegrałbym 60-70 z nich, ale jeden mecz zawsze można wygrać nawet z niekorzystnym match upem. Wniosek póki co z niewielkiego testingu tej karty: zaprezentował się znacznie, znacznie lepiej niż podejrzewałem - nie tylko za dwa many pakował e, ale też dawał paliwo pod .

Obrazek:
Spoiler:

Spoiler:

PostWysłany: Wto Sty 01, 2019 5:03 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Teraz dla odmiany deck, którego granie skończyło się szybką porażką 0-2. Fakt, że moje rozdania i topdecki nie były w obu grach dobre, ale ogólne poczucie grania tym deckiem było mało przyjemne - czuć było, że ma się w ręku konstrukcję bez planu poza atakiem zanim oponent zdąży się rozstawić. Może to prawidłowa obserwacja a może to brak bezstronności, ale jeszcze żadna z RW talii, która złożyłem w tym limited nie spełniała oczekiwać.
A wy jak sądzicie - to raczej kwestia pecha, źle złożonego decku, mojego lamienia czy tak jak coraz bardziej się przekonuje - RW ssie w tym limited?
A może z tego poola dało się zrobić coś dobrego?

Obrazek:
Spoiler:

Deck i side:
Spoiler:

PostWysłany: Śro Sty 02, 2019 6:41 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Jestem szczególnie zadowolony z tego decku - udało mi się uniknąć pokusy grania wciskania na siłę a czy kombinowania z WG dla removali i - nie jestem 100% pewien czy był to dobry wybór, ale sądzę, że generalne podejście jest dobre. Samym deckiem grało się bardzo przyjemnie, power-level wydaje się bez zarzutu i przede wszystkim - posiada wysoką stabilność. A może to błędne rozumowanie - czy Wy zrobilibyście zamiast tego jakąś konstrukcję WG? A może zupełnie inną?
Spoiler:

Deck i sideboard:
Spoiler:

PostWysłany: Śro Sty 02, 2019 10:18 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Jeszcze jeden deczek na dziś, prosty WG Heroic - chamski napór bez finezji, wręcz z wypełniaczami w postaci 2 czy 1 . Wystarczyło to jednak na wygraną 2-1 z jakimś RW Reanimacja (?), które dwa razy pokazało mi na stole i sporo removalu. Miałem nieco niesmak podczas montowania decku bo znalazły się tam 2 , 2 oraz 1 + nieco selfmilla i absolutnie nic z czym można by te karty wykorzystać.

Obrazek:
Spoiler:

Deck i sideboard
Spoiler:

PostWysłany: Czw Sty 03, 2019 7:04 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Pierwszy sealed dzisiejszego dnia - RB Deck. Byłem mega niezadowolony z zestawu a sam ostatecznie zmontowany deck średnio mi się podobał. Ten deck mógłby być nawet bardzo fajny, gdyby miał nieco więcej kart, które discardują. Wygrałem nim jednak po dwóch farciarskich rozdaniach gdzie rozpoczynając do drugiej tury nie miałem takiej w której nie zagrałbym napieracza bądź removalu. Może to ze mną a nie z tym deckiem jest coś nie tak. A czy wy złożylibyście coś innego?

Obrazek:
Spoiler:

Deck i side:
Spoiler:

PostWysłany: Czw Sty 03, 2019 9:45 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Kolejne RB z dzisiejszego dnia, zaczynam lubić ten styl decku - aczkolwiek sądzę, że można go montować jako tokeny/sacrifice/raid to nigdy nie udało mi się mieć dość kart by to zrobić - może na draftcie będzie łatwiej. Nie wiem czy powiniennem grać Cursherem, ale moim zdaniem jeden jest spoko, zawsze mogę go discardować dla Propheta albo wyszukać Tutorem. Wygrana 2-0 z RW - RW chyba nie są dobre a przynajmniej większość ludzi (włącznie ze mną) nie umie ich dobrze złożyć.

Obrazek:
Spoiler:

Deck i side.
Spoiler: