Obecny czas: Sob Gru 15, 2018 9:32 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Cube Draft w Polsce
PostWysłany: Pon Paź 05, 2015 12:54 pm 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Lis 24, 2007 6:58 pm
Miejscowość: Katowice - Kraków
Trochę dziwne, że nie ma ciągłej dyskusji na ten temat, skoro format jest świetny, ostatnio bardzo modny, a kostki na pewno w kraju są - ja w końcu mam jedną.

Jakich list używacie? Czy tworzycie własne listy? Ile osób gra i na ile dopasowaliście kostkę? Jeżeli jest publiczna - gdzie można zagrać? Czy macie jakieś pomysły na kostki, ale brakuje wam do nich kart?

Temat postu: Re: Cube Draft w Polsce
PostWysłany: Pon Paź 05, 2015 6:16 pm 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Maj 14, 2009 1:54 pm
To może ja:

http://www.cubetutor.com/visualspoiler/32943

To jest coś na styku cube i zwykłego drafta, staroramkowe do multiplayera z w miare wyraźnymi archetypami. Na początku miało być po prostu staroramkową kostką, ale ten cardpool ma kilka dziur (najgorszą jest czerwony 2-drop) więc z niektórych kart zrobiłem commony a z innych unco. To pozwoliło na wdrożenie archetypów nieosiągalnych w staroramkowym singletonie - UR artifacts, UG madness itp.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Paź 05, 2015 6:27 pm 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Lis 24, 2007 6:58 pm
Miejscowość: Katowice - Kraków
Cytuj:
To jest coś na styku cube i zwykłego drafta

A to jakaś różnica? :razz:
Jak dla mnie (i dla większości źródeł, jakie słyszałem), kostka to po prostu kolekcja kart do draftowania, a nawet i innych formatów. Takie cechy jak same single, brak efektywnego rarity po prostu zdarzają się najczęściej.

Ostatnio edytowany przez Yagi, Pon Paź 05, 2015 7:04 pm, edytowano w sumie 1 raz

PostWysłany: Pon Paź 05, 2015 6:48 pm 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Lip 07, 2008 11:00 pm
Miejscowość: Warszawa Posty: 14567
Ja mam listę do EDH Cube Drafta. Zasady takie jak w normalnym, tylko się draftuje 7 paczek w 4 osoby, a potem się gra multiplayera. 1000 kart, bo to górny limit. Dostępnych jest dużo strategii i są w miarę zbalansowane. Prawdopodobnie najlepsza commanderowa kostka dostępna gdziekolwiek, chyba że chce się grać bardzo silnymi deckami, no ale wtedy problem z balansem polega na tym, że czarny ma tutory i najlepsze komba, a czerwony nie ma nic.

http://www.cubetutor.com/viewcube/29044

Profil E-mail  

Temat postu: Re: Cube Draft w Polsce
PostWysłany: Śro Paź 07, 2015 6:04 pm 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Maj 14, 2009 1:54 pm
:shock: ale masz to na papierze?

Z takich singletonowych kostek powoli składam jeszcze 360' z bloku Invasion i 7th edition - oprócz tego mam mnóstwo zestawów typu draft simulator, jak ktoś chce tanim kosztem zostawić sobie całe środowisko do grania to to jest dobry sposób. Od kiedy dają 80 uncommonów w dużym secie to można to zrobić trochę bardziej kompaktowo - z BFZ np wystarczy wziąć set rarów i unco, dwa commonów + jeden extra evolving wilds i jest 336 kart - 3 paczki po 14 kart dla 8 graczy.

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Paź 17, 2018 7:37 pm 

Dołączenie: Wto Paź 13, 2015 2:05 pm
Na Tolarii 2018 będzie dostępny CUBE z dowolnego setu z moderna. CUBY złożone ze wszystkich Commonów i Uncommonów z dowolnie wybranych setów (wszystko w koszulkach profitach wraz z landstacją). W opracowaniu są jeszcze sety od The Dark do Legions. Wydarzenie obejmuje też nockę. Prawdopodobnie będzie odbywało się co roku. http://www.facebook.com/events/107938856790596/
Generalnie poważnie przymierzam się do wprowadzenia kostki na polskie eventy - będzie to obejmowało 16 000 kart w koszulkach :)

Profil E-mail  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości