Obecny czas: Pią Sie 14, 2020 2:34 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Top 5 Movies
PostWysłany: Śro Lut 23, 2011 11:35 am 
Mage

Dołączenie: Pią Mar 02, 2007 6:25 pm
Kolejność przypadkowa.

-Braindead-Parodia wszelkich horrorów lat 80. Niesamowity klimat i dowcip którego nie znajdziecie nigdzie indziej.

-Obcy - 8. pasażer Nostromo-Moim zdaniem najlepsza część całej serii. Jeden z lepszych horrorów. Oświetlenie, miejsce i muzyka po prostu tworzy z przeciętnego "slashera" arcydzieło.

-The Thing- Niesamowity klimat izolacji i zaszczucia. Chyba najstraszniejszy horror jaki widziałem w życiu.

-Toxic Avenger- Nie pytajcie czemu.. Nienawidzę tej serii. Uwielbiam tylko ten film. Jest tak głupi naiwny i niedorzeczny, że niszczy mnie podświadomie swoim geniuszem.

-Świt żywych trupów-(wersja z lat 70) Noc jest dobra, ale nie tak jak kolejna część. Groza tego filmu polega na tym, że Romero przedstawia świat w którym nie da się, nawet upozorować dotychczasowe życie. "Znawcy" uważają film za najgorszy w całej trylogii, ze względu na happy end, ale jeśli ktoś dokładnie zrozumiał o co w tym filmie chodziło to dokładnie wie, że zakończeniu daleko od happy endu. Niestety większość nie pojmuje metafor i chce zobaczyć po prostu strzał w głowę.

I nie pytajcie dlaczego moje 5 ulubionych filmów to horrory....
Gdybym miał wymienić jeszcze kolejne 5 filmów...

Evil Dead 2, Zabójcze Ryjówki, Suspiria, Powrót żywych trupów, Król Truiogłowy

Profil E-mail  

Temat postu: Top 5 Movies
PostWysłany: Śro Lut 23, 2011 11:54 am 
Enchanter
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Sty 27, 2011 1:04 am
Miejscowość: Warszawa
cfny napisał(a):
Klasyki, które mnie rozczarowały? Na myśl przychodzą mi dwa, żadnego nie obejrzałem do końca (co mi się raczej nie zdarza)- Gran Torino i Leon Zawodowiec. Nie chce mi się nawet komentować tak dennych filmów

Może właśnie dlatego Cię rozczarowały ? Moim zdaniem, jedne z lepszych filmów. W obydwu przypadkach bez obejrzenia końcówki, pisanie, że oba to dno jest co najmniej karkołomne :)

Moje typy (oprócz Ojca Chrzestnego, Pulp Fiction, Fight Club, Foresta Gumpa, Las Vegas Parano i całej reszty wspomnianych klasyków):
- Snatch (Przekręt) - Guy Ritchie jako reżyser, świetne role Pitta i Stathama. Polecam obejrzeć po angielsku, bez napisów :)
- Szeregowiec Ryan -chyba wszyscy oglądali
- Patton - ten z 1970 r. z George C. Scott'em w roli głównej. Film o najciekawszym dowódcy IIWŚ
- Listy z Iwo Jimy/Sztandar Chwały - koniecznie tzreba obejrzeć obydwa filmy.
- Ostatni król Szkocji a nawet Krwawy Diament - po tym drugim coraz bardziej przekonuje się, że DiCaprio to jeden z najlepszych aktorów
- Helikopter w Ogniu - polski oscar za zdjęcia, polecam doczytać trochę faktografii o walkach w Mogadiszu
- 9 Kompania - warto, podobno na faktach
- Machete - jeden z lepszych filmów do oglądania przy piwie :) No i Jessica Alba...
- 300 - Jw. niestety bez Jessici Alby :(
- Kac Vegas - dobra komedia
- Dzień Świra/Nic Śmiesznego/ Wszyscy jesteśmy Chrystusami - klasyka Koterskiego
- Wesele - genialna tragikomedia. HIT !
- Dom Zły - też Smarzowski (tak jak wesele), film może rzucić się na psyche. serio.

To tak na szybko :)

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Lut 23, 2011 12:17 pm 
Sorcerer

Dołączenie: Wto Sie 12, 2008 1:10 pm
Więc moja piątka

1. Przez nikogo nie wymieniany : Efekt Motyla (ale tylko jedynka)
2. Spider-Man 1 i 2 (trójka już gorsza)
3. Star Wars (oczywiście stara trylogia lepsza)
4. Pulp Fiction
5. Skazani na Shawshank

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Lut 23, 2011 12:56 pm 
Apprentice
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Cze 01, 2010 2:12 pm
Miejscowość: Trzcianka
lista w zupelnosci przypadkowa:

-machete, jak juz ktos wspomnial, film idealny do ogladania z kumplami/przy piwie/whatever
-the onion movie, az dziwne, ze jeszcze sie tu nie pojawil, swietna produkcja moim zdaniem :D
-manna polska produkcja, spora dawka smiechu zapewniona
-half baked, stare, ale jare, doslownie :wink:
-dzien swira, pozycja obowiazkowa na tej liscie,z powodow wyzej juz wymienionych

TEAM

WICKED WIZARDS

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Lut 23, 2011 1:44 pm 
Apprentice

Dołączenie: Czw Lip 30, 2009 4:13 pm
the good, the bad and the ugly
blade runner (director's cut naturalnie)
the thing
jacob's ladder
no i coś z kina noir, może być Chinatown

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Lut 23, 2011 1:57 pm 
Administrator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Lut 25, 2010 11:23 pm
Heh, no - Machete wymiata. Ale trzeba mieć do tego filmu specyficzne poczucie humoru. No i generalnie lubić zabawy z konwencjami w stylu Tarantino i Rodrigueza.

Image IZZET LEAGUE | Image JESKAI WAY | Image SĘDZIA L2

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Lut 23, 2011 2:28 pm 
Archmage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Sie 19, 2007 6:59 pm
Miejscowość: Wieś
hellboy napisał(a):
Tron we Krwi

Dokładnie, chyba jeden z moich ulubionych filmów, do tego dorzucę:
Stalker
Solaris, czyli moje dwa ulubione filmy Tarkowskiego.
Tam, gdzie rosną poziomki - Bergman
2001: Odyseja Kosmiczna - Kubrick
No i jest jeszcze kilka filmów, które należy ująć w takich zestawieniach, np. Taxi Driver, Lot nad kukułczym gniazdem, Łowca jeleni czy chociażby Nóż w wodzie Polańskiego.
hansu napisał(a):
5. Dzien Swira. Arcydzielo polskiej kinematografii, smieszne i straszne jednoczesnie, chyba wszyscy znaja :)

Dla mnie Wszyscy jesteśmy Chrystusami było znacznie lepsze, no ale było też baardzo pesymistyczne, więc ciężko się ten film ogląda.

PostWysłany: Śro Lut 23, 2011 2:33 pm 
Enchanter

Dołączenie: Wto Lip 20, 2010 12:29 pm
1 The Prestige
2-4 Efekt Motyla, Incepcja, Shutter island
5 Catch me if can

Trzy razy Di Caprio, źle ze mną:P Dwa razy Nolan (reżyser, ten sam co nowe Batmany kręcił. Tu Prestiż i Incepcja). Na pierwszym miejscu zdecydowanie Prestiż. Film o rywalizujących iluzjonistach, ale nie jest to tak naiwny film jak "Iluzjonista". Nie znam nikogo kto po obejrzeniu nie byłby pod wrażeniem. Film, który po pierwszym obejrzeniu chce się obejrzeć jeszcze raz, tym razem zwracając uwagę na inne rzeczy niż za pierwszym razem. Mogę chwalić tygodniami ten film, więc polecam obejrzeć ;p

2-4. To trzy bardzo dobre filmy, które z różnych powodów obejrzałem dawno (lub bardzo dawno) temu i do dziś pamiętam. Wszystkie godne uwagi.

Ostatni film to jeden z wielu dobrych filmów o których pomyślałem. Oprócz tego jeszcze mógłbym wymienić inne filmy Nolana tj. Batmany, Insomnia (Bezsenność), Memento, czy też jakiś inny film z Hanksem tj. The Terminal, Forest Gump, czy Road to perdiction. Wszystkie godne uwagi i polecenia :D

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Lut 23, 2011 2:33 pm 
Archmage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Kwi 15, 2004 5:52 pm
Miejscowość: KRK
1. Pulp Fiction & Skazani na Shawshank
3. Forest Gump
4. Symetria
5. Incepcja/Matrix

Kino znane przez wszystkich raczej lekkie, nie lobię się męczyć przy filmach...

Ostatnio edytowany przez Grzester, Śro Lut 23, 2011 2:34 pm, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail GG  

PostWysłany: Śro Lut 23, 2011 2:34 pm 
Mage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Sie 29, 2007 9:27 pm
Miejscowość: City of Undead
z moich ulubionych to by było tak:

1. Martwe Zło
2. Predator (pierwsza część)
3. Dinner for Schmucks - nie które momenty, zabijają, aż strach patrzeć xD (komedio-dramat)
4. Zielona Mila i cała reszta na motywach powieści Kinga
5.
Cytuj:
Silent Hill
, również mi się spodobał

Profil E-mail GG  

PostWysłany: Śro Lut 23, 2011 7:11 pm 
Enchanter
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Mar 25, 2008 12:22 pm
Moja piątka:
1. Prestiż - świetne, dla wszystkich wielbicieli Incepcji
2. Władca Pierścieni: Dwie Wieże - wg mnie najlepsza część trylogii
3. Kung Fu Panda - NAJLEPSZA animacja jaką widziałem, może Jak wytresować Smoka mogłoby jakoś powalczyć z tym. Jeden z najlepszych polskich dubbingów. Tal, jestem fanem filmów animowanych :)
4. Książe Persji: Piaski Czasu - świetne połączenie fantasy i akcji. Sporo osób uważa że to syf, ale mnie mocno yrzekło. Może to przez moją słabość w filmach do parkouru
5. Na tym miejscu musiałem sie ostro zastanowić. Miałem trzech kandydatów, Incepcja, Uczeń Czarnoksiężnika i Starcie Tytanów. Ostatecznie wygrał Uczeń Czarnoksiężnika, głównie za role Nicolasa Cage'a i pomysłowe wykonanie dość oklepanego tematu o Merlinie.

Jak widać góruje u mnie fantasy oraz filmy akcji. Nie cierpie horrorów i idiotycznych komedii typu Kick Ass. Pewnie od razu ktoś napisze że sie nie znam, ale trudno.
A moim największym rozczarowaniem ever forever jest Eragon. Książka wciągnęła mnie jak żadna inna, jest moją ulubioną. Ale film został wykonany tak naiwnie i płytko, że jeszcze jak wyszedłem z kina zastanawiałem sie czy na dobry film trafiłem.

Zgadzam się, Wizard nie jest intuicyjny, ale 70% polskich graczy z niego korzysta od lat, więc są już tak do niego przyzwyczajeni, że nawet jeśli draw to by była kombinacja 6 klawiszy w rytm Final Countdown, do by uznali ją za intuicyjną ;p

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Lut 23, 2011 7:29 pm 
Planeswalker

Dołączenie: Czw Wrz 23, 2010 9:02 pm
Jak można uznawać najgorsza i najgłupszą cześć trylogii Władcy Pierścieni za najlepszą?;p

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Lut 23, 2011 7:39 pm 
Administrator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Lut 25, 2010 11:23 pm
Dealus napisał(a):
Jak można uznawać najgorsza i najgłupszą cześć trylogii Władcy Pierścieni za najlepszą?;p

Musisz pogadać z Jake'iem. http://www.collegehumor.com/video:1939474 :P

Image IZZET LEAGUE | Image JESKAI WAY | Image SĘDZIA L2

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Lut 23, 2011 8:18 pm 
Enchanter
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Lis 29, 2009 7:09 pm
Mało brakowało a zapomniałbym o jednej perełce: "Harry Angel" Dlaczego piszę w osobnym poście, a nie edytuję? Bo moiom zdaniem to niesamowity film i naprawdę chciałbym, by został zauważony i obejrzany.
- Świetna obsada (De NIro, Rourke też super).
- Niesamowita fabuła. Zapomnijcie o "Incepcji", tutaj to naprawdę jest zagadka. Skomplikowane, acz opowiedziane w świetny sposób i do tego końcówka.
Kto tylko ma możliwość niech biegnie zobaczyć

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Lut 23, 2011 8:39 pm 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Sie 19, 2010 1:05 pm
Dealus napisał(a):

Jak można być takim ignorantem i nie szanować cudzego gustu?
Czemu krytykujesz inny pogląd od tego, który sam reprezentujesz?

No i skoro napisałem, to zapodam i swoją piątkę (w kolejności jaka przyszła mi do głowy, każdy z tych filmów uważam za godny tego, by obejrzeć go co najmniej kilka razy):

- Ghost in the Shell (część pierwsza oczywiście) - majstersztyk Mamoru Oshii
- South Park - wbrew pozorom jest to świetne odzwierciedlenie tego w jakim świecie żyjemy, a jak ktoś wie co nieco o życiu w USA i mentalności Amerykanów patrzy na film pod innym kątem
- Goodfellas - mega mi się podobał, zabrzmi to trywialnie, ale widziałem w nim bardzo dużo analogii do tego, z czym miałem styczność "za małolata"
- Sherlock Holmes (2009) - genialna rola Roberta Downey Juniora, plus nieszablonowy klimat i masa angielskiego humoru - meh liek!
- Michael Jordan: Air Time - biograficzny o najlepszym graczu bballu ever! Gorąco polecam każdemu, kto kiedykolwiek o nim słyszał.

Niestety temat zakłada tylko 5 tytułów, więc nie zmieściły się tutaj klasyki takie jak: Godfather, Star Wars, Pirates of the Caribbean, Madagascar, Gran Torino, Never Back Down, Mononoke Hime i jeszcze wiele innych, ale cóż - nie można mieć wszystkiego :P

Sprzedam duzo kart:
https://www.magiccardmarket.eu/?mainPag ... User=63504

PostWysłany: Śro Lut 23, 2011 8:57 pm 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Lis 29, 2008 12:05 am
Miejscowość: BB / Wrocław
5 to tak strasznie, przerażająco mało.

-monty python - wszystko
-forest gump
-dark knight
-green mile
-blade runner
however, jakoś się zmieściłem(tak, wiem). pewnie zapomniałem o około kolejnych 5 filmach, bo zdecydowanie mam wrażenie że czegoś tu brakuje.

nie wymieniam going postal i lotra bo to z oczywistych powodów mija się z celem.

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Lut 23, 2011 11:45 pm 
Enchanter
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Sie 07, 2010 9:31 pm
1. Scott Pilgrim vs The World - Film w którym przeplata się akcja i dobra muzyka - czego chcieć więcej? Plus sporo niezłych tekstów.
2. Across the Universe - Mimo iż jest to film musicalowy, to jednak - śpiewają tam tylko i wyłącznie Beatelsów, i Bono śpiewa o tym że jest morsem.
3. The Onion Movie - wyżej został wymieniony
4. Tron: Legacy - Poszedłem żeby pooglądać jak napierniczają się na dyski, ścigają się światłocyklami i posłuchać Daft Punka - nie zawiodłem się.
5. SW 1-6 - Po prostu jestem fanboyem/

Plus z poza listy który lubię - Martwy Śnieg - horror klasy B, ale śmiesznie się go ogląda.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Lip 24, 2020 9:31 am 

Dołączenie: Wto Lip 21, 2020 10:37 am
Ojchec chrzestny nade wszystko https://kinonline.pl/filmy/ojciec-chrzestny-ii/

Profil E-mail  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości