Obecny czas: Śro Cze 26, 2019 4:47 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: [NON-SPOILER] Game of Thrones
PostWysłany: Śro Cze 17, 2015 1:01 pm 
Mage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Lis 27, 2009 6:08 pm
Miejscowość: Warszawa
ten odcinek to była porażka, czułem się jak oglądając serial z bollywoodu

Profil E-mail  

Temat postu: Re: [NON-SPOILER] Game of Thrones
PostWysłany: Śro Cze 17, 2015 9:52 pm 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Cze 13, 2010 10:39 am
Miejscowość: Świątynia Twarożyca
Zacząłem lubić Myrcelle 15 sekund przed zakończeniem jej wątku, teraz strasznie mi żal Jaimiego. O ile Cersei sama się prosiła o śmierć swoich dzieci, to jej brata zaczyna mi być równie szkoda co Starków.

Ostatni odcinek był całkiem ok, ale znacznie gorszy niż 9(który był świetny) i 8(który był spoko). Generalnie mocno się zawiodłem, bo s04e10 był najlepszym moim zdaniem odcinkiem w całym GoT, więc spodziewałem się że tu też dadzą do pieca.

Odnośnie przeżywalności - przewidywane ożywienie Jona jest tak spodziewane, że naprawde zaskakujące będzie to, że nic się nie stanie :P Co do Stannisa - brak ujęcia odciętej głowy jest dziwny, przy Nedzie pokazali to ujęcie, a tu nie, więc faktycznie może przeżyć.

Cytuj:
Natomiast co do ostatniego odcinka - prawdę mówiąc - spodziewałem się, że będzie gorzej, ale to co mi się tam nie podobało długo mógłbym wymieniać (ucieczka Sansy, brak zwiadu Stannisa, Daario zarządzający bohaterami w Mereen, Brienne koczująca pod Winterfell, sadyzm Aryi, Varys z pudełka ect)

Stannisowi nie miał kto robić zwiadu, bo całą jazde zabrali mu dezerterzy, poza tym miał już serdecznie dość wszystkiego i chyba chciał zrobić coś w stylu "a chuj, wezme winterfell z marszu, bo nie chce mi się z tym użerać".
Co do reszty, po prostu ciężko było to inaczej rozwiązać, scenarzyści się troche wpakowali w takie nie do końca logiczne zakończenia odchodząc od książki.

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Cze 18, 2015 12:56 am 
Moderator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Lut 23, 2007 12:23 pm
Riardrin napisał(a):
Stannisowi nie miał kto robić zwiadu, bo całą jazde zabrali mu dezerterzy

obv poza koniem, którego jakoś Melissandre skombinowała. Poza tym - zwiad można zrobić bez konia. Rozumiem, że w tym przypadku Stannis wybrał się tam z przekonaniem, że "a wuj, co za różnica", nie mniej jednak "najlepszy dowódca w Westeros", mógłby przynajmniej dobrze przygotować swoją ostatnią bitwę. Nie widzieliśmy też żadnego zwiadu Boltonów (w ogóle skąd oni w serialu mają taką armię?), którzy są zajebiście przygotowani mimo tego, że mieli czekać za murami.

kovval napisał(a):
. A Brienne pewnie nie zabiła Stanissa, zreflektowała się w ostatniej chwili przed cięciem i umyślnie chybiła.

Ja natomiast mogę z dużym przekonaniem powiedzieć, że Stannis nie żyje - nie ma armii, nie ma żony, nie ma dziedziczki, nie ma Melissandre - po co ma żyć dalej? A nawet pomijając to - cała jego historia w serialu prowadziła do tego, że zginie tu lub odniesie sukces. Z drugiej strony w książce sytuacja wygląda zupełnie inaczej, więc nie jestem na 100% pewien.

PostWysłany: Czw Cze 18, 2015 9:26 am 
Moderator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Kwi 06, 2007 10:06 am
Miejscowość: Kraków
Cytuj:
obv poza koniem, którego jakoś Melissandre skombinowała. Poza tym - zwiad można zrobić bez konia. Rozumiem, że w tym przypadku Stannis wybrał się tam z przekonaniem, że "a wuj, co za różnica", nie mniej jednak "najlepszy dowódca w Westeros", mógłby przynajmniej dobrze przygotować swoją ostatnią bitwę. Nie widzieliśmy też żadnego zwiadu Boltonów (w ogóle skąd oni w serialu mają taką armię?), którzy są zajebiście przygotowani mimo tego, że mieli czekać za murami.

Stannis w serialu to nie ten sam co w książkach, głupszy, bardziej zawistny i omamiony, nie ma co tego porównywać imho.

Odcinek dla mnie takie 5/10, za szybko się sypały te śmierci i okaleczenia i koniec końców zrobiły marne wrażenie (może poza ostatnią sceną). Co do śmierci Jona to akurat wiem jak było w książce i znam wszystkie teorie, ale w serialu było zgoła inaczej, nic nie sugerowano, a Kit Harrington w wywiadzie dla Entertainment Weekly powiedział, że nie zagra w następnym sezonie i chce zacząć karierę w filmach.

Tak więc nawet jeśli książkowy Jon ma się okazać Azor Ahai, R+L=J itd. to wnioskuję, iż ten serialowy nim nie jest i pożegnaliśmy go na dobre. A Wy jak myślicie? Ew. zrobią podmianę ciał i aktorów (przez Melisandre), ale to będzie mocno słabe. O ile w książce przejdzie to w serialu będzie to już zupełnie inny bohater.

Profil GG  

PostWysłany: Czw Cze 18, 2015 12:16 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Rarian napisał(a):
Stannis w serialu to nie ten sam co w książkach, głupszy, bardziej zawistny i omamiony, nie ma co tego porównywać imho.

Większość postaci w serialu jest głupsza (szczególnie Littlefinger), ale akurat to nie ma aż tak dużego znacznie w tym wypadku bo przez cały sezon jesteśmy zapewniani, że Stannis to najlepszy dowódca ever i człowiek z żelaza a na koniec po prostu idzie dać się zabić. Do tego o dziwo był dość daleko od lasy a w jakiś dziwny sposób tam go odnajdujemy.

W każdym razie - o tyle ile moim zdaniem książkowy Stannis wygra tę bitwę to serialowego pożegnaliśmy na dobre. W mojej opinii serial, żeby zmieścić się w dwóch sezonach będzie musiał bardzo mocno pociąć wątki i usunąć lub "zapomnieć" nieco postaci bo inaczej w 20 odcinków nie wyrobią się z całą fabułą.

Do tego mogli się naprawdę postarać nieco więcej śniegu - warunki nie są aż tak tragiczne jak próbuje się to nam przez 3 ostatnie odcinki wmówić a skok Theona i Sansy teraz zamiast próby ucieczki staje się przez to po prostu samobójstwem.

Rarian napisał(a):
Kit Harrington w wywiadzie dla Entertainment Weekly powiedział, że nie zagra w następnym sezonie i chce zacząć karierę w filmach.

Na 99% ściemniał. A co miał sypać spoilerami? Oczywiście następny sezon nie musi zacząć się od powrotu Jona, ale myślę, że z pewnością zobaczymy go jeszcze żywego zanim seria się skończy.

Rarian napisał(a):
Tak więc nawet jeśli książkowy Jon ma się okazać Azor Ahai, R+L=J itd. to wnioskuję, iż ten serialowy nim nie jest i pożegnaliśmy go na dobre. A Wy jak myślicie?

Wątpię - nie widzę inaczej sensu w powrocie Melissandre na Mur. Nie sądzę też by pozwolili sobie na tak duże odstępstwo jeśli Azor Ahai faktycznie ma się pojawić. Nie jestem przekonany, że w książce ktokolwiek się nim okaże - może to po prostu legenda a postać ta nie ma praktycznego znaczenia w walce z White Walkerami.

Temat postu: Re: [NON-SPOILER] Game of Thrones
PostWysłany: Śro Lip 08, 2015 8:18 am 

Dołączenie: Śro Cze 24, 2015 2:21 pm
Podobno Martin zdradził scenarzystom, co będzie się działo w kolejnych książkach. Coś czuję że John Snow jeszcze się pojawi, być może w powrocie pomoże Melissandre. :)

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Kwi 27, 2016 1:10 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

SEZON VI

Spoiler:

Moje podsumowanie pierwszego odcinka:

Plusy:
1. Cały wątek Danny. Od początku utrzymany w dość groteskowym klimacie gdzie niewolnictwo i groźba bycia zgwałconą/zabitą styka się z dowcipem o twojej starej. A właściwie starej twojej starej. Na szczęście potem poparte jest to sceną, gdzie Khal Moro (grany przez popularnego polskiego gracza mtg, Mateusza "MiM" Myślickiego), uczestniczy w scenie żywcem wyjętej z dobrego Monty Pythona ustalając priorytet oglądania cycków. Jedyne czego mogę się przyczepić to scena w której Danny, która ogarnia jak myślą Dothraki, zaczyna gadać o swoich tytułach - na szczęście szybko zostaje wyśmiana. Następnie zostaje nam przypomniane, że bro code zabrania gwałcić suczki innych Khalów, więc ex-Khaleesi ma trafić do ekskluzywnego domu spokojnej starości.

Jest dość przyzwoicie zagrane (zauważyliście, że Emilia Clark podczas pobytu na pustyni i marszu jako niewolnik przytyła:P ), dialog poza licytacją co jest najlepsze w życiu nie błyszczy ale scena jest spójna jeśli chodzi o scenariusz i konwencję. Zdecydowanie na plus i z chęcią będę śledził ten wątek. Sądzę, że dzięki Drogonowi Danny zjednoczy klany dothraki i zostanie głównym Khalem. Genghis Khalem.

2. Scena, w której tytułowa bohaterka tego odcinka pokazuje ile ma lat. I mam wywalone na to, że wcześniej zdejmowała ten naszyjnik i wciąż posiadała wygląd - uwidocznione jest to, że Mel przeżywa kompletny kryzys wiary. Z czerwonej kapłanki kierującej Azora Ahai do najważniejszego zwycięstwa w tej epoce, staje się po prostu staruchą, ze zbyt bogatą wyobraźnią. Ogólnie motyw wygląd vs prawda jest nieco bardziej skomplikowany w książce, ale serial musi być bardziej bezpośredni, taka jego natura.

3. Część gry aktorskiej, nawet jeśli ich wątek nie ma wiele sensu. Liam Cunningham, Alfie Allen, Michael McElhatton póki co zawsze na probsie. Sophie Turner też daje radę.

Reszta odcinka:
Spoiler:

Może jeszcze rozpiszę się czemu początek szóstego sezonu ssie, ale nie chciałbym pisać wall of text sam do siebie. A jak wam się podobało?

PostWysłany: Śro Kwi 27, 2016 1:59 pm 
Mage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Paź 15, 2014 6:58 am
Traktuję ten odcinek jako łącznik pomiędzy 5 a właściwym 6 sezonem, robiący nieco smaka, ale nie wprowadzający zbyt wiele. Liczę na jakąś formę powrotu Snowa, nawet jeśli nie rychło.

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Kwi 27, 2016 3:02 pm 
Mage
Awatar użytkownika

mogliby już olać ten wątek z aryą, jest nudny i na siłę

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Maj 03, 2016 12:31 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Kwi 06, 2007 10:06 am
Drugi odcinek był super :) im mniej Dorne tym lepiej, wątki rozwijają się naprawdę ciekawie. Póki co udany start sezonu, wreszcie ciekawi mnie co się wydarzy, a nie tylko zastanawiam się jak twórcy zinterpretują martinowską prozę. W tym kontekście fakt, że GRRM się nie wyrobił z książką to najlepsze co mogło się twórcom przydarzyć :).

Profil GG  

PostWysłany: Czw Kwi 18, 2019 7:38 am 
Moderator
Awatar użytkownika

SEZON VIII

Przed nami ósmy i ostatni sezon serialu, który bez wątpienia zapisze się w historii telewizji. Jak wasze wrażenia po pierwszym odcinku? Imo było całkiem przyzwoicie, aczkolwiek najbardziej wgryzł mi się w głowę tekst Brana "we don't have time for that" - mamy już tylko 5 odcinków a fabuła w ostatnim nie posunęła się wiele do przodu. Jedynym znaczącym wydarzeniem było poinformowanie Jona o jego prawdziwych rodzicach, ale z tego póki co jeszcze nic nie wniknęło.

Jakie macie typy na endgame? Kto przeżyje, kto zginie a kto zostanie reanimowany przez Nocnego Króla?

Temat postu: Game of Thrones
PostWysłany: Czw Kwi 18, 2019 8:13 am 
Moderator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Lut 18, 2004 1:04 am
Miejscowość: Chełm/Warszawa
Typów nie mam. Przestałem się w to bawić jakiś czas temu, bo byłem w tym kiepski. :)

A co do samego 1 odcinka, to moim zdaniem był spoko. Bardzo w porządku wprowadzenie do, mam nadzieję, burzliwych wydarzeń w kolejnych.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Kwi 22, 2019 12:02 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Pierwszy odcinek podobał mi się dużo bardziej od drugiego, choć muszę przyznać, że niewiele one się różnią - po prostu o tyle, ile pierwszemu można wybaczyć, że wszystko jest stupem, to powtórka z rozrywki jest zazwyczaj mniej atrakcyjna. Były lepsze i gorsze momenty, ale przede wszystkim będąc po 1/3 sezonu czuję lekki lęk, że nie zdarzy się już nic naprawdę interesującego, nic co trzymało mnie przy oglądaniu przez pierwsze sezony. Sezon szósty był pełen tragicznie przemyślanych i zagranych scen, ale przynajmniej coś się działo - tutaj mamy dwa razy po 55, czyli tyle co większość pełnometrażowych filmów i póki co nie stało się absolutnie nic istotnego, nic co miałoby konsekwencje.

PostWysłany: Śro Kwi 24, 2019 2:26 pm 
Mage
Awatar użytkownika

no mamy teraz upośledzone m jak miłość w świecie fantasy

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Kwi 30, 2019 12:44 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Trzeci odcinek zapowiadany jako najlepsza bitwa w filmach fantasy oceniam na 3+ w skali szkolnej. Da się oglądać i pomimo naprawdę fajnych elementów (muzyka, niektóre ujęcia) jest też sporo rozczarowań (idiotycznie prowadzona obrona, ciemność wszędzie, słaby scenariusz).

Na plus:
1. Nie ma Lightbringera, nie ma Azor Ahai, nie ma Nissy ect. Martin ma taki styl pisania, że wszelkie proroctwa, sny i przepowiednie są manipulacją i kłamstwem, które co najwyżej przypadkiem może się sprawdzić. Co więcej - w głowie Martina pewnie nie tylko teraz nie ma Azor Ahaia, ale też nigdy go nie było a historia z Długiej Nocy jest albo zmyślona albo przerobiona nie do poznania. Tutaj uważam, że twórcy serialu są najbliżej zgodności (a przynajmniej zgodności ducha) z oryginałem. DUŻY PLUS ode mnie za takie rozwiązanie wątku.

2. Muzyka - choć końcowy motyw nie zachwyca mnie szczególnie to jednak jest fajnie zrobiony a reszta podkładu jest naprawdę miodna.

3. Ujęcia smoków nad chmurami. Ujęcia Aryi skradającej się w bibliotece (?).

Na minus:

1. Strategia obrony jest tak debilna, że nawet nie wiem od czego zacząć - nie chodzi tu o jakieś pojedyncze rzeczy, praktycznie każdy ruch jest głupi:
- kawaleria z przodu lecąca na oślep
- okopy z tyłu
- maszyny oblężnicze na pierwszej linii
- niewielka ilość łuków i innych broni miotanych.
- zero obrony murów (nie macie kamieni do zrzucania? rozgrzanego oleju czy wody?)
- głupawe wykorzystanie smoków
Pewnie znalazłoby się więcej. Ja wiem, że to nie jest film o strategii militarnej ale czy KAŻDY element musi być zjebany?

2. Ciemność, wszędzie ciemność. Do tego chaos. I choć ciekawy to klimat tworzy to ogląda się to słabo, nie da się śledzić co naprawdę się dzieje.

3. Bohaterowie, którzy kilka razy pokazywani są jako już zasypani falą truposzy po kilku scenach są w tym samym miejscu a ilość przeciwników magicznie znika. Można by to nazwać "syndromem hobbita" czyli bohaterowie cały czas wychodzą z niemożliwych do przeżycia sytuacji, że aż staje się to nudne do oglądania bo zabiera wszelkie napięcie.

4. Cały wątek Brana. Co on właściwie robi cały ten czas od powrotu do Winterfell? Co zmieniłoby się w serialu, gdyby go nie było? Jak można mieć całą wiedzę zawartą z historii świata, umiejętność przejmowania kontroli nad innymi istotami i ostatecznie być tak kompletnie bezużytecznym?

5. Mnie strasznie wkurza taki debilny fan service a'la jak są Gwiezdne Wojny to musi być Sokół Milenium i AT-AT.
Kiedy w sezonie drugim Tyrion złapany przez Górskie Klany na pytanie jak chce zginąć mówi:
"In my own bed, with a belly full of wine and a maiden's mouth around my cock, at the age of eighty,"
To myślę sobie - o jakie fajne - widzę, że to sprytny i wygadany skurczybyk, w sytuacji śmierci użył swojego mózgu by uniknąć zagrożenia. No ale w S08E02 w rozmowie z Jaimie okazuje się, że to takie jego porzekadło, które wszyscy znają.
Podobnie z:
"What do we say to the god of death?"
"Valar Morgulis"
"Stick them with the pointy end"
Spamowanie tymi zwrotami sprawia, że te sceny stają się cringowe, jak dobre by te zdania nie były. No wtf - co mają nieskalani do Braavos, żeby rozumieć ten tekst?
Mam na myśli to, że chciałbym usłyszeć więcej takich dobrze napisanych tekstów jak ten Tyriona do Klanów albo Jon do Aryi zamiast słyszeć ponownie te same, bo uważam to za robienie filmu na odpierdol.

Generalnie znalazłoby się pewnie więcej plusów i minusów, ale ostateczna refleksja jest bardzo nieprzyjemna - historia, która miała być "urealnionym Tolkienem" stała się jego kopią. Główny zły jest po prostu zły, jak zniszczysz centralny komputer do droidy padają ect.

PostWysłany: Sob Maj 04, 2019 11:28 am 
Wizard of the Coast
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Lis 03, 2008 5:30 pm
Mikołaj napisał(a):
2. Ciemność, wszędzie ciemność. Do tego chaos. I choć ciekawy to klimat tworzy to ogląda się to słabo, nie da się śledzić co naprawdę się dzieje.

pacz co znalazlem

https://www.wprost.pl/prime-time/102130 ... ersja.html

pewnie gdzies znajdziesz rozjasniona wersje na torrentach ;)

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Maj 05, 2019 9:24 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Siedem7, Dzięki, pewnie kiedyś sobie ogarnę i tę wersję.

Wbrew temu jak jest nazwane, nie jest to leak. To podsumowanie poprzedniego odcinka:
https://streamable.com/e9zr4

Temat postu: Re: Game of Thrones
PostWysłany: Pon Cze 03, 2019 7:21 pm 

Dołączenie: Pon Cze 03, 2019 7:03 pm
Słaby sezon ;/ i krotki

Profil E-mail  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości