Obecny czas: Wto Sty 22, 2019 11:18 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Cel Życia
PostWysłany: Nie Kwi 02, 2017 6:32 pm 
Enchanter
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Lis 10, 2011 8:07 pm
Miejscowość: Warszawa
Cześć wszystkim,

Chciałbym dzisiaj zadać Wam wszystkim pytanie: jaki jest Wasz cel życia?

Jest to pytanie bardzo ogólne, ale myślę, że rodzi w głowach wiele refleksji, a co za tym idzie - dużo bardzo ciekawych konkluzji. Zachęcam do dzielenia się również nimi, aby odpowiedzi nie wyglądały mniej więcej tak: "Chciałbym mieć kasę i ładną dupeczkę" (mimo tego, że taką odpowiedź jak najbardziej rozumiem i uważam za poprawną). Nie jestem żadnych psychologiem ani filozofem, ale to pytanie mnie bardzo nurtuje. Pytam przede wszystkim dlatego, aby poznać opinie innych ludzi. Mam jednak nadzieję, że nie obrazicie się, jeżeli kiedyś skorzystam z Waszych odpowiedzi w jednym z moich artykułów, które mam w planach w przyszłości udostępniać na youtube'ie. Zdecydowałem się skorzystać z forum, ponieważ każdy jest tu, w mniejszym lub większym stopniu :E , anonimowy.

Liczę na wiele odpowiedzi!:)

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Kwi 03, 2017 1:13 pm 
Archmage

Dołączenie: Śro Sty 12, 2005 11:04 am
Miejscowość: 比艾诶艾勒诶
Cytuj:
“The literal meaning of life is whatever you're doing that prevents you from killing yourself.”

― Albert Camus

Polecam poczytanie filozofów nurtu egzystencjalizmu.

Kiedy są najbardziej potrzebne, szanse jedne na milion zawsze się sprawdzają.
Spoiler:

Profil E-mail GG  

PostWysłany: Pon Kwi 03, 2017 3:04 pm 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Lip 07, 2008 11:00 pm
Miejscowość: Warszawa Posty: 14567
Fasola, ale tu chyba nie chodzi o sens życia. I w ogóle za mało konkretnie zadane zostało pytanie. Chodzi o to, co przynosi nam szczęście? Bo prawie każdy człowiek dąży wprost do szczęścia; tylko mały odsetek szczerze (świadomie, na podstawie głębokich przemyśleń) deklaruje, że chce jakoś tam polepszać świat albo rodzić dzieci. To są elementy bycia szczęśliwym czy spełnionym. Jak ktoś już jest zadowolony z życia, to takie altruistyczne cele robią jego ego większą różnicę, niż polepszenie statusu społecznego albo uprawianie sportu, ale z innym partnerem, inną pracą albo w innym kraju już mógłby tak nie myśleć.

Ja np. sobie nie postawiłem żadnego celu w życiu, więc nie mam jak odpowiedzieć na to pytanie. Pozostawienie po sobie świata lepszym, mogę uznać za swoje credo, a działanie zgodnie ze swoimi zasadami uważam w życiu za ważne, tyle. To mi zapewnia spokój umysłu.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Kwi 03, 2017 4:32 pm 
Archmage

Dołączenie: Sob Wrz 21, 2013 2:04 am
Cel... eee... przeżyć następne 15 sekund. Jak się uda to jestem z siebie zadowolony. Wydaje się pewnie błahe ale sporo osób nie zwraca uwagi ile razy dziennie ociera się o wpadnięcie pod samochód, bo nie chciało się zajrzeć w lewo bądź też przeoczyło się to i owo. A jeśli chodzi o takie dalekosiężne plany to ich nie mam.

PostWysłany: Pon Kwi 03, 2017 6:12 pm 
Enchanter
Awatar użytkownika

smierc napisał(a):
I w ogóle za mało konkretnie zadane zostało pytanie

Właśnie dlatego pozwala na więcej rozważań i dygresji :E

smierc napisał(a):
Chodzi o to, co przynosi nam szczęście?

Tak, dokładnie.

mavierk napisał(a):
Cel... eee... przeżyć następne 15 sekund.

Czyli ogólnie można powiedzieć, że twoim celem życia jest przetrwanie. A jeżeli przetrwanie, to i przedłużenie gatunku :razz:

Aby ułatwić zadanie innym, może powiem o moim małym życiowym celu, mimo że moja odpowiedź mnie nie satysfakcjonuje. Otóż nie mam konkretnego, dlatego zdecydowałem się, że chciałbym zostać osobą inteligentną. Uważam, że oczytanie w filozofii i umiejętność logicznego myślenia, której uczymy się m.in. na matematyce, pozwoli mi w przyszłości zadecydować, kim chciałbym zostać. Na razie, mimo tego, że mam jakieś małe sukcesy w nauce, moim planem na przyszłość jest zostanie muzykiem/producentem muzycznym. Co zabawne, do takiej konkluzji doprowadziła mnie właśnie filozofia - zdałem sobie sprawę, że to mi w życiu sprawia sens, że muzyka to moim zdaniem najciekawsza forma ekspresji. Tak więc na razie, w trakcie i przerwach od nauki, czas spędzam na słuchaniu moich ulubionych artystów. Większość wyróżnia się tym, że stworzyli "coś nowego" - przede wszystkim nowe formy ekspresji. Staram się w muzyce zauważyć to, czego nie zauważają inni. Też chciałbym tworzyć coś tak inspirującego, jak muzyka, której słucham dla mnie. O, właśnie, to jest dobry przykład, ile myśli przechodzi przez głowę przy ogólnym pytaniu "Co jest celem twojego życia?".

Może podam też moje "motywy". Dlaczego zadałem takie pytanie? Otóż ostatnio trochę o tym czytałem, gdyż zaczynam moją przygodę z piękną nauką, jaką jest filozofia. Po przeczytaniu pewnego fragmentu książki, zdecydowałem się zapytać dwóch osób, jaki jest ich cel życia. Jako pierwszą, zapytałem moją mamę. Ona odpowiedziała, że największą przyjemność/spełnienie ma z tego, jak patrzy, kiedy ja rosnę. Jej małym celem życia jest praca, mieszkanie, dzieci, zabezpieczenie finansowe, podróże, rozwój kulturalny. Potem zapytałem moją koleżankę. Ona odpowiedziała mi, że ona uczy się po to, żeby wyjechać za granicę i mieszkać w USA, bo Polska jest beznadziejna (to jej zdanie, ale nie będę komentować). Chciałaby mieć bogatego, przystojnego męża, koniecznie w USA (!) i dużo jeździć po świecie. Nie ma w planach przedłużać swojego rodu, a nauka służy jej tylko jako pretekst, aby wyjechać za granicę. Szanuję jej zdanie, ale muszę powiedzieć, że spowodowało u mnie sporo refleksji. Ja, na przykład, uczę się po to, żeby być inteligentnym. Wydaje mi się, że zachowuję się trochę jak starożytny filozof, ale cóż, takie życie. Dlatego też chciałem zapytać Was, bo jesteście z bardzo różnych miejsc naszego kraju, na pewno skończyliście edukację na różnym poziomie i, przede wszystkim, macie bardzo różne zdanie o świecie nas otaczającym.

Mam nadzieję, że choć trochę rozjaśniłem cel tego posta:)

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Kwi 03, 2017 6:28 pm 
Enchanter
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Wrz 19, 2013 8:28 pm
Wchodzę na forum, czytam i nie wierzę :D. Muszę ten Offtopik jeszcze przejrzeć w poszukiwaniu takich "perełek" :D.

Profil E-mail  

Temat postu: Re: Cel Życia
PostWysłany: Wto Kwi 04, 2017 3:36 pm 
Apprentice

Dołączenie: Wto Cze 18, 2013 9:55 am
sire Martin napisał(a):
Wchodzę na forum, czytam i nie wierzę :D. Muszę ten Offtopik jeszcze przejrzeć w poszukiwaniu takich "perełek" :D.

ta jest niezła: viewtopic.php?f=123&t=71190

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Kwi 18, 2017 11:51 am 
Enchanter
Awatar użytkownika

dicvexa, w czym bycie świetnym? :wink: w Magicu? Może w jakimś sporcie? W konkretnej pasji?

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Kwi 18, 2017 1:00 pm 
Administrator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Sty 25, 2009 2:20 am
Cytuj:
dicvexa, w czym bycie świetnym? :wink: w Magicu? Może w jakimś sporcie? W konkretnej pasji?

niunix98 - rozmawiajacy z botami od 2011 roku :p

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Kwi 18, 2017 6:41 pm 
Enchanter
Awatar użytkownika

Berłoś, no wygląda na to, że gracze Magica są jacyś małomówni :rolleyes:

EDIT Wait, what? To serio bot? :stupid:

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Kwi 18, 2017 9:19 pm 
Administrator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Sty 25, 2009 2:20 am
no nie wiem:
Cytuj:
Wiesz, że możesz wyleczyć różowaty? Zobacz - http://******.net.pl/tradzik-rozowaty-m ... yc-zawsze/
:lol:

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Kwi 19, 2017 1:35 pm 
Enchanter
Awatar użytkownika

Wow, podpis i ilość postów faktycznie dziwne, ale sama wypowiedź... :stupid:

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Sie 14, 2017 8:50 am 
Sorcerer
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Gru 28, 2007 9:59 pm
Cel życia?
Patrząc po twoim awatarze - złap je wszystkie. :D

Profil GG  

PostWysłany: Pon Sie 13, 2018 2:26 pm 

Dołączenie: Pon Sie 13, 2018 12:26 pm
No ja chciałbym stworzyć jak najlepszą www i muszę wam się pochwalić że udało mi się na tą chwilę 2 zbudować http://transport-morski.pl oraz stronę podobną o transporcie https://drobnicamorska.pl jak wam się podoba? są powstałe na 2 różnych systemach

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Gru 13, 2018 1:43 pm 

Dołączenie: Czw Gru 13, 2018 1:39 pm
Ja wczoraj założyłem konto i pisałem tu wiadomość. Nie wiem co się stało, ale moje konto zostało usunięte :/
Celem mojego życia jest wychowanie mojego syna na dobrego człowieka!

Profil E-mail  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości