Obecny czas: Śro Mar 20, 2019 10:58 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: [Primer] 4C Gifty
PostWysłany: Czw Maj 28, 2015 10:32 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Lut 23, 2007 12:23 pm
szaman666 napisał(a):
nie dziala mi klawa wiec wiecej poza tym ze deck jest mega synergiczny napisze nastepnym razem.

A po co się spieszyłeś i wstawiałeś suchą decklistę (zwłaszcza imo bardzo kontrowersyjną)? Fajnie, że się nią podzieliłeś ale naprawdę wszyscy skorzystaliby dużo więcej gdybyś powstrzymał się z postowaniem do naprawy klawiatury i napisał coś więcej o twojej wersji. Pomijając to, że sucha decklista mało mówi o tym decku to piszesz w temacie z [Primer], który z założenia jest do dyskusji a nie do wklejania decklist.

Ponieważ nie testowałem twojej wersji, napiszę jedynie co mi się na starcie najbardziej podoba:
szaman666 napisał(a):
4 Utopia Sprawl

Gorsza od Rajskiego Ptaka bo nie daje wszystkiej potrzebnej many, ale z drugiej strony zazwyczaj przeżywa by "rampić" w przeciwieństwie do mana dorków. Pomysł na plus imo, choć nie wiem jak wychodzi w praniu.

Oraz co mi się nie podoba:
szaman666 napisał(a):
4 Glen Elendra Archmage
- Glen Elendra Archmage to jedna z moich ulubionych kart magica w ogóle, ale nie sądzę by kiedykolwiek istniał deck, który chce grać na 4 lataki 2/2 za 4 many.
szaman666 napisał(a):
1 Panglacial Wurm
- Za wolny, za słaby.
szaman666 napisał(a):
1 Llanowar Reborn
- WTF?
szaman666 napisał(a):
2 Disdainful Stroke
- na co to sidujesz? Na Amulet?
szaman666 napisał(a):
1 River Kelpie
- jw.

Ile meczów tym rozegrałeś? Jak wyniki?

PostWysłany: Czw Maj 28, 2015 11:09 pm 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Paź 14, 2009 11:13 am
Miejscowość: Warszawa
Dzisiaj pojawił się ten spis na starcity.

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Maj 28, 2015 11:19 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Lut 03, 2008 1:17 pm
Ten spis wygląda jak kupa kału. Jak to w ogóle ma działać? Nie kumam.

"Wróciliśmy na site, gdzie po raz kolejny dopadły mnie wątpliwości. Przecież nie rozegrałem tym deckiem ANI JEDNEJ GRY!!! Sodek stwierdził, żebym – cytuję - „nie pierdolił” i po tym - jakże trudnym do zbicia argumencie – na niecałe dziesięć minut przed końcem zapisów, poszedłem opłacić swój udział."

Profil E-mail GG  

Temat postu: Re: [Primer] 4C Gifty
PostWysłany: Czw Maj 28, 2015 11:42 pm 
Archmage

Dołączenie: Pią Lip 26, 2013 9:03 pm
@szaman666, to twój deck dziś jest w przeglądzie ciekawostek na SCG, czy ściągnąłeś go po daily tydzień temu? Jakie wyniki nim ugrywasz?

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Maj 29, 2015 6:11 am 
Mage

Dołączenie: Pią Mar 01, 2013 9:50 am
Miejscowość: WRO
Wybaczcie ze wrzuciłem sama decklistę ale pisanie myszka na klawiaturze systemowej to jakis horror.

Zacznę od końca jak fani mangi.

Tak, to mój deck, pracuje nam nim długi czas. Jest zupełnie czymś innym niż gifts control czy inne decki grające ta karta. Tutaj odpowiedzi na wiekszosc zagrożeń w meta (jeśli nie wszystkie) stanowią krity. Dlatego latacz 2/2 za 4 many to faktycznie średni pomysł. Z tym ze ten latach nie jest 2/2 a 4/4z persistem co bez ooza po drugiej stronie daje nam możliwość kontrowania zagrożeń za 1 wysepkę tak naprawdę w nieskończoność.

Wbrew pozorom deck nie jest chaotyczny. Każda karta i jej slot są bardz przemyślane , opiera się on głównie na synergii.

Wyniki do tej pory rozne. Obecny spis zrobił 2x 4-0 daily i 1 raz 3-1. Ciągle w fazie testów ale teraz jeśli miałbym coś zmieniać to ewentualnie 1-2 karty. Największą obawa byl Blood moon z którym akurat grałem trochę wczoraj. Nie stanowi aż takiego problemu. O ile wiemy ze z nim gramy.

Mikołaj - rampa to podstawa w tym decku. Ptaszki są spoko ale sprawl z elfem daje nam fajne combo. Dlatego wurm wcale nie jest za wolny.wchodzi w 4-5 turze i to przy feczowaniu.. chyba nie musze więcej tłumaczyć ? :)

Stroki na amuletowe hivy czasem sięgnie tez tytana. Przez SB mają tylko 1 Caverne.
co do reszty Sb również jest przemyślana :)
chciałem się poprostu podzielić moja decklista.. Niestety znów nie ma czasu napisać więcej przez weekend postaram się opisać najważniejsze techy.

Hate mile widziany he he swoje juz wiem o tym decku. Spokojnie może być tier1 z tym ze jest koszmaaaarnie trudny.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Maj 29, 2015 9:34 am 
Moderator
Awatar użytkownika

szaman666 napisał(a):
Dlatego latacz 2/2 za 4 many to faktycznie średni pomysł. Z tym ze ten latach nie jest 2/2 a 4/4z persistem co bez ooza po drugiej stronie daje nam możliwość kontrowania zagrożeń za 1 wysepkę tak naprawdę w nieskończoność.

W nieskończoność tylko jak masz singlowego Master Biomancera lub combo Anioł-Feeder. Jak już wspomniałem - ja bardzo lubię tę kartę - po prostu wydaje mi się ona za wolna by grać w 4 sztukach.
szaman666 napisał(a):
Wyniki do tej pory rozne. Obecny spis zrobił 2x 4-0 daily i 1 raz 3-1.

Nie to, żebym próbował Cię na coś złapać, ale podanie samych dobrych wyników mało mówi o decku. Z czym wygrałeś? Z czym przegrałeś? Ile w ogóle meczów rozegrałeś tym deckiem lub innymi jego wersjami?

Nie zapatruję się szczególnie dobrze na ten deck - 13 kart z niego to quasi mana dorki, czyli prawie 1/4 decku nie wprowadza żadnego zagrożenia na stół ani tez nie jest odpowiedzią na zagrożenia. W takich sytuacjach gry bardzo często sprowadzają się do tego, że oponent zdiscarduje/skontruje/zabije Ci jedyne karty, które coś robią i dalej jedziesz na topdecku.

szaman666 napisał(a):
Spokojnie może być tier1 z tym ze jest koszmaaaarnie trudny.

Mi się wydaje, że ludzie za często używają słowa "trudny" tam gdzie można użyć słowa "niestabilny singleton". W końcu deck nie wydaje się szczególnie trudny jeśli masz startową rękę: 3 landy, Arbor Elf, Utopia Sprawl, Gifts/Garruk/Glen. Natomiast jeśli masz rękę 3/4 landy, 1/2 Arbor Elf, 1/2 Utopia Sprawl i jedne Gifty/Glen/Garruka w które dostaniesz Thoughtseize/Mana Leaka, to nagle to rozdanie przestaje cokolwiek robić - nie było chyba jednak trudną decyzją zatrzymanie ręki pozwalającej na 2nd turn Gifty.

Dziwi mnie też nieco czemu nie grasz na Ionę w side - wydaje się ona całkiem dobrą odpowiedzią na Burna i Storma, z którymi inaczej może być Ci dość trudno sobie poradzić.

I jeszcze jedna uwaga - czemu akurat taki dobór feczów? Intuicyjnie powinny być tu raczej Misty Rainforesty.

Gratulacje za dobre wyniki, powodzenia, zrób ich więcej :spoko:

PostWysłany: Pią Maj 29, 2015 11:10 am 
Archmage

Dołączenie: Pią Lip 26, 2013 9:03 pm
@szaman666 - graty pomysłów i wyników! Ciągnij go dalej. Fajna hybryda zielonej devocji z giftami. Lubie takie rzeczy! A sięgnięcie po to już kosmos i kwintesencja tego, czy powinien być Modern! :loveit:

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Maj 29, 2015 4:16 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

No jak deck cokolwiek robi to zwracam honor. Czekam na dokładniejszy opis!

"Wróciliśmy na site, gdzie po raz kolejny dopadły mnie wątpliwości. Przecież nie rozegrałem tym deckiem ANI JEDNEJ GRY!!! Sodek stwierdził, żebym – cytuję - „nie pierdolił” i po tym - jakże trudnym do zbicia argumencie – na niecałe dziesięć minut przed końcem zapisów, poszedłem opłacić swój udział."

Profil E-mail GG  

PostWysłany: Nie Cze 07, 2015 11:20 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

szaman666 napisał(a):
chciałem się poprostu podzielić moja decklista.. Niestety znów nie ma czasu napisać więcej przez weekend postaram się opisać najważniejsze techy.

Panie Szamanie - kolejny weekend mija a ja wciąż nie wiem czemu ten deck ma być dobrym :wink:

PostWysłany: Nie Cze 07, 2015 11:37 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Powiem więcej, po testingu wyszło, że deck obsysa. Co robimy z Mikołajem źle?

Profil E-mail GG  

PostWysłany: Pon Cze 08, 2015 12:48 am 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Lip 07, 2008 11:00 pm
Miejscowość: Warszawa Posty: 14567
Przecież lol.

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Cze 14, 2015 8:06 am 
Mage

Dołączenie: Pią Mar 01, 2013 9:50 am
Miejscowość: WRO
Przepraszam panowie. Naprawdę nie miałem czasu do tego usiąść mimo ogromnych chęci.
Z przykrością musze stwierdzić że prże ostatnie zmiany w meta przez Mm2 deck strasznie osłabl. Z infectem mu to jakieś 10/90.

Mimo wielu rozegranych wcześniej gier i nawet pewnych sukcesów obecnie z przykrością musze stwierdzić że deck nie dziaja. :(

Profil E-mail  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości