Obecny czas: Wto Sie 11, 2020 1:43 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7254 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 363  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Olsztyn
PostWysłany: Czw Gru 01, 2005 3:19 pm 
No to proponuję, jak wcześniej, w tym miejscu zamieszczać info o turniejach, miejscach spotkań oraz sklepach w Olsztynie.

Ostatnio edytowany przez Gość, Śro Mar 29, 2006 7:53 pm, edytowano w sumie 1 raz

Temat postu:
PostWysłany: Pon Sty 02, 2006 7:21 pm 
Kilka ogłoszeń parafialnych:

W każdą sobotę spotykamy się w Klubie Garnizonowym przy jednostce wojskowej (Ul. Saperska 1). W pierwszą i trzecią sobotę miesiąca o godzinie 10.00, natomiast w 2 i 4 o godzinie 14.00

W piątki spotykamy się w Klubie Kultury "Na Górce" (Ul. Wańkowicza 9) o godzinie 15.00

Temat postu:
PostWysłany: Sob Sty 14, 2006 8:42 pm 
Siemano.
Zagraliśmy dziś turniej extended. Frekwencja był niestety dość żałosna (co na szczęście nie przełożyło się na nagrody, które można by powiedzieć posyciły). Zagraliśmy 4 rundy swissa i top4.

Półfinały wyglądały następująco:

Czarek "Cycero" Romanowski (UG Desire) vs Jasiek Kotliński (Burning Tog) 2:0
Michał Żyra (UBR Affinity) vs Piotr Białołus (Mono U Control) 2:1

A w finale:

Czarek vs Michał 2:1

Atmosfera turnieju była bardzo przyjemna, padały dość niewybredne żarty. A Mamut próbował zrobić feature matcha jak grałem z Kubą, na szczęście zapomniał kartki i chyba nigdy to się nie ukarze (oby, bo lamiliśmy konkretnie :P). W niedługim czasie postaramy się zamieścić kilka fotek z tej "imprezy". Proponuję też, żeby obecni na turneiju pochwalili sięswoimi wrażeniami w tym wątq. A już za 2 tygodnie zapraszamy na prerelise nowego dodatq - Guild Pact.

Ostatnio edytowany przez Gość, Sob Sty 14, 2006 8:50 pm, edytowano w sumie 1 raz

Temat postu:
PostWysłany: Sob Sty 14, 2006 8:45 pm 
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Sie 03, 2004 4:16 pm
och cudny byl to iwent ale jak juz powiedzial Czarek bylo malo osób
(ale juz nic nie mowie bo sam mialem grac a nie gralem -zanizajac tym, samym frek.:P)

Profil GG  

Temat postu:
PostWysłany: Sob Sty 14, 2006 9:07 pm 
Apprentice
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Maj 18, 2004 7:41 pm
Cycero napisał(a):
postaramy się zamieścić kilka fotek z tej "imprezy"

Stary weź se daruj... Nie ma sie czym jarać. Nie było żadnych fajnych dup ani nic..poprostu osiem osób se pograło dla pompy..
Cycero napisał(a):
Czarek "Cycero" Romanowski (UG Desire) vs Jasiek Kotliński (Burning Tog) 2:0

topdecker walony..druga gra to już jeden wielki topdeck, bez kitu...

Profil GG  

Temat postu:
PostWysłany: Sob Sty 14, 2006 9:20 pm 
Apprentice
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Lis 25, 2005 7:09 pm
Miejscowość: Olsztyn/Zatorze
No wiec tak ja jestem tym Michałem ktory zajal te niestety 2 miejsce (wolal bym 1:P) mnie osobiscie sie podobalo , atmosfera byla niesamowita , ale tak jak juz Cycero wspomnial niska frekfencja ...Moge sie pochwalic ze zajelem 2 miejsce i jestem z tego zadowolony :P a co do fotek to ja bym chcial je zobaczyc

Profil GG  

Temat postu:
PostWysłany: Sob Sty 14, 2006 10:02 pm 
JosepH napisał(a):
Stary weź se daruj... Nie ma sie czym jarać. Nie było żadnych fajnych dup ani nic..poprostu osiem osób se pograło dla pompy..
Grało 9 osób :P
JosepH napisał(a):
topdecker walony..druga gra to już jeden wielki topdeck, bez kitu...

Oj tam przesadzasz... :P Raptem doszły m dwie idealne karty po wordsach...

Temat postu:
PostWysłany: Nie Sty 15, 2006 12:29 am 
Apprentice
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Sie 09, 2005 10:12 pm
Miejscowość: Olsztyn
Ale wy sie dziewczynki podniecacie... Fotki będą ale tylko chyba pięć i nie myślcie sobie.... ja je przecież telefonem robiłem :razz:
Jak bluetooth nabędę to zrzucę i zamieszcze w tym wątku...

BTW: dziękuję Mariuszowi Krassowskiemu za pożyczenie fundecka - ub control. Miałem okaję sobie zagrać dle zabawy. THX

Profil GG  

Temat postu:
PostWysłany: Nie Sty 15, 2006 12:46 pm 
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Sie 03, 2004 4:16 pm
ej dzieci dzieci spokuj!!! a nasz mlody debiutant raczej przesadza z tą "niesamowitą atmosferą" :? no cóż juz kiedyś pisałem troche o frekwencji-ale organizator to olał no i ma teraz skutki-ale jednak w jednym go popieram-wpadnijcie czasem do Olsztyna na turniej :)

Profil GG  

Temat postu:
PostWysłany: Nie Sty 15, 2006 4:10 pm 
Archmage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Maj 04, 2003 8:05 pm
Miejscowość: Białystok
lipa ta frekwencja:/ dobrze ze nie wpadlem bo zapewne za wygranie niezbyt by mi sie podroz zwrocila.

Profil GG  

Temat postu:
PostWysłany: Sob Sty 28, 2006 10:45 pm 
Siema
Dziś rozegraliśmy prerelise Guildpactu. W turnieju wzięła udział zawrotna liczba 12 graczy...

Zagraliśmy 4 rundy swissa i top 4, które przedstawiało się następująco:

Cycero vs Mamut 2:1
Kuba vs Źrebak 2:0

w finale:

Kuba vs Cycero 2:1

Dokładniejsze info zamieszczę jak mi Mamut poda kompletne wyniki :P
Fotorelacja z imprezy znajduje się tutaj

Temat postu:
PostWysłany: Sob Sty 28, 2006 11:59 pm 
Apprentice
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Sie 23, 2003 5:44 pm
Jakiego info Ty jeszcze potrzebujesz Czarek? Chcesz zamieszczać pełne standingi z 12-osobowego pre? Może w ogóle paringi i wyniki runda po rundzie... :neutral:

Uzupełnię tylko, że zwycięzcą został Kuba Dowgun grający archetypem WGB. Po 4rundowym swissie:

1. Cycero 9
2. Kuba 9
3. Źrebak 9
4. Ja 8

Smutna jest ta frekwencja by nie powiedzieć żalosna. Ja ze swojej strony robiłem wszystko żeby jakoś zachęcić ludzi do udziału i w sumie nie bardzo pojmuję co się stało, że pojawiło się dwa razy mniej osób niż zwykle.

W marcu spróbujemy nieco rozruszać lokalną scenę cyklem turniejów w formacie extended o okolicznościowy tytuł i puchar :) Podam tu kilka wstępnych informacji, zapraszam do komentowania a potencjalnych sponsorów proszę o kontakt na mail :)

Cykl obejmować będzie 3-4 turnieje organizowane w kolejne weekendy, prowadzona będzie łączna klasyfikacja a jej zwycięzca odbierze puchar i nie mniej niż 100 zł w gotówce. Za miejsca w łącznej klasyfikacji przyznamy również nagrody rzeczowe od sponsorów. Ja i Roza wrzucamy do puli 10 boosterów jakiś starszych edycji + ewentualnie kilka z in-print dodatków jeśli frekwencja będzie bardzo wysoka. Mam nadzieję, że odzew na naszą inicjatywę ze strony ISY będzie pozytywny i dostaniemy od Marcela wsparcie z prawdziwego zdarzenia. Jeśli będą problemy to oczywiście są też inne alternatywy. Wpisowe na szeregowe turnieje na poziomie 8-10 zł, dla nowych graczy połowa ceny, najprawdopodobniej zniżki bądź dodatkowe nagrody rzeczowe dla juniorów (16 lat i mniej). Nagrody w każdym z szeregowych turniejów w granicach 80-85% wpisowego.

Gdy będę miał już więcej pewnych informacji wrzucę newsa na ten temat na forum ogólne.

Profil E-mail GG  

Temat postu:
PostWysłany: Nie Sty 29, 2006 3:14 am 
Apprentice
Awatar użytkownika

12 osób... No to zaszaleliście chłopaki :neutral: Ja nie mogę odżałować, że się nie zjawiłem... Ptasia grypa mnie zwaliła i z chaty się nie ruszam aż do egzaminów :razz: Kubie gratuluje, bardziej duali niż wygranej :razz:
BTW to chciałem zapytać kto sędziował skoro rosa grał?

Co do pucharu, to jak dla mnie fajny pomysl, ale to i tak chyba niczego nie zmieni... Nadal będą grały te same osoby czyli jakies 8 w porywach 10 chłopa... :?

Profil GG  

Temat postu:
PostWysłany: Nie Sty 29, 2006 11:41 am 
Sorcerer

Dołączenie: Czw Lip 14, 2005 7:49 pm
Czemu macie takie kijowe frekwencje na turniejach?? Najpierw 9 osób, teraz 12. W takim dużym mieście nie znajdzie się więcej graczy??

Profil E-mail GG  

Temat postu:
PostWysłany: Nie Sty 29, 2006 12:04 pm 
Graczy jest sporo, tylko większość na słowo "turniej" reaguje mało entuzjastycznie... Pamiętam niedawno w jednostce wojskowej było około 20 osób, z tego 3 osoby chciały zagrać jakiegoś exta, a cała reszta stwierdziła, że im się nie chce... I chyba nie jest to wina małych nagród, gdyż ostatnio były całkiem niezłe a frekwencja i tak z tyłka...

Mamut napisał(a):
Jakiego info Ty jeszcze potrzebujesz Czarek? Chcesz zamieszczać pełne standingi z 12-osobowego pre? Może w ogóle paringi i wyniki runda po rundzie...
Faktycznie, trochę się zapędziłem...

Temat postu:
PostWysłany: Pon Sty 30, 2006 2:05 am 
Apprentice
Awatar użytkownika

Cycero napisał(a):
Pamiętam niedawno w jednostce wojskowej było około 20 osób, z tego 3 osoby chciały zagrać jakiegoś exta, a cała reszta stwierdziła, że im się nie chce... I chyba nie jest to wina małych nagród, gdyż ostatnio były całkiem niezłe a frekwencja i tak z tyłka...

No tak stary, ale weź pod uwagę, że poza jakąś 10 graczy (tych co garają na turniejach) reszta to dzieci under 12.
I tu wcale nie chodzi o nagrody. Zobacz jakie oni mają decki i umiejętności w porównaniu z nami. Pracować nie mogą, a z kieszonkowego nie kupią sobie żadnej top talii. Myślę, że nawet jakbyś krzyknął wpisowe 15zł - do wygrania 1000, to i tak żaden by nie przyszedł, bo po co wtapiać 15zł, z których można pewnie kupić boostra.
Moim zdaniem głównym shitem naszego miasta jest to, że nie mamy porządnego sklepu organizującego eventy tudzież dla małolatów (z całym szacunkiem dla kolesia z książnicy, którego bardzo lubię, bo jest spoko gość). Gdyby ktoś zajął się organizacją junior eventów albo chociaż FNM'a to sprawa wyglądałaby inaczej, bo młodzi poczuliby szansę posycenia i nauczyliby się grać.
Poza tym wydaje mi się, że jest cała masa graczy, którzy grają tylko w domu z kumplami. I tutaj nadal pozostaje problem braku konkretnego sklepu z magiciem, gdzie byłyby chociaż ze 3 stoły do pogrania. Oni po prostu nie wiedzą o tym gdzie się spotykamy i co robimy.
Ze smutkiem muszę przyznać, że nie wierzę by na naszej scenie coś się szybko zmieniło... :x

Profil GG  

Temat postu:
PostWysłany: Pon Sty 30, 2006 11:28 am 
breugnir napisał(a):
Pracować nie mogą, a z kieszonkowego nie kupią sobie żadnej top talii.

Wiesz, ja w sumie gram trochę ponad rok w mtg, też nie pracuje, kieszonkowe wydaje na inne rzeczy (tylko czasem na mtg, resztę kasy mam z trade'ów i ewentualnych, niestety żałosnych wygranych). I jakoś idzie... Więc to chyba nie jest tylko kwestia kasy, a bardziej nastawienia.

Temat postu:
PostWysłany: Pon Sty 30, 2006 1:13 pm 
Archmage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Maj 04, 2003 8:05 pm
Miejscowość: Białystok
Cycero smieszne opowiastki mowisz masz kase z tradow... a kasne na te karty do tradowania to znalazles zapewne na ulicy? musiales wlozyc jakas konkretna kase z kieszonkowego or shit. Ta gra sie nie rozwija z 2powodow slabej organizacji tej gry i z biedy jaka jest w naszym kraju a zwlaszcza w waszym czy moim regionie. Wpisowe na turnieje zapewne tez masz od sponsora.

"Zobacz jakie oni mają decki i umiejętności w porównaniu z nami. " - breugnir, czlowieku co ty mowisz o umiejetnosciach lepiej popatrz na swoje. Grasz juz jakis czas i jakos niepamietam bys byl jakims wielkim pro na scenie. Mlodzi maja mniejsze doswiadczenie z prostego powodu... graja w ta gre troche mniej niz ty, przez co mniejsze jest ich obeznanie w tych kartonikach.

Macie potencjalnie duzo scene bo pamietam jak jeszcze 2lata temu byly turnieje po 25+ osob prawie za kazdym razem i nadal mogly by byc gdyby ktos zaja sie konkretna organizacja... jakies turnieje co tydzien z wpisowym jakims symbolicznym 2-3zl i zapewnic by kazdy mlody cos za ta kase wyniusl z tego turnieju jakiegos foil landa lub jakiegos sredniego rara... kazdy z was "dobrych graczy" ma napewno zwaly crapu ktore na codzien zapewne wciskacie tym dzieciom za nieludzkie sumy. Pamietajcie im wiecej dacie mlodym tym wiecej oni dadza wam. W wolnym przekladzie im wiecej ludzi namowicie do grania tym wieksze bedziecie mieli pule nagord na turniejach na ktorych i tak jeden z was "dobrych graczy" wygra. Zachecac mozecie nowych graczytez dajac im jakies talie z comonow itp... macie napewno po prelisach mase crapu co mozna zlozyc w jakas wmiare kupe i dac dziecku co przyszlo by sie pouczylo grac przeciez koszt czegos takiego to jest max 5zl a to nie majatek.

Wymagacie od innych by cos robili w organizacji. Sami cos zrobcie, nie mozna liczyc tylko na sklep przeciez on tez ma swoje kosztyutrzymania i nie bedzie ladowal kasy bo ma dobre serce....

Profil GG  

Temat postu:
PostWysłany: Pon Sty 30, 2006 5:56 pm 
Apprentice
Awatar użytkownika

Svchy napisał(a):
"Zobacz jakie oni mają decki i umiejętności w porównaniu z nami. " - breugnir, czlowieku co ty mowisz o umiejetnosciach lepiej popatrz na swoje. Grasz juz jakis czas i jakos niepamietam bys byl jakims wielkim pro na scenie.

Czy my się znamy, bo nie przypominam sobie żebyśmy się kiedykolwiek spotkali...? Nie masz racji. Choć w medżika pogrywam już z dobre 8 lat, to na scenie turniejowej zacząłem się pokazywać dopiero w październiku zeszłego roku. Muszę przyznać, że wiele się nauczyłem przez te kilka miesięcy. Nie wiem co chcesz mi zarzucić, ale bycie prosem nie jest moją ambicją. Ja w to gram, bo lubię i choćbym nie wiem jak krytycznie patrzył na swoje umiejętności to na obecnym poziomie Ci młodzi gracze nie mają szans turniejowym starciu ze mną czy innymi straszymi chłopakami.

Profil GG  

Temat postu:
PostWysłany: Pon Sty 30, 2006 7:36 pm 
Apprentice
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Sie 23, 2003 5:44 pm
Dzis mlodzi nie maja szans a jutro beda Cie karcic az milo. Od czegos trzeba zaczac i lokalne turnieje sa swietnym sposobem zeby wkrecic sie na powazniej w ta gre. Pewnie, ze czesc zrezygnuje po kilku(nastu) wtopach ale tacy ludzie i tak nie maja za bardzo czego szukac w tej grze.

Sam zaczalem grac turniejowo dzieki temu, ze Michas namowil mnie kiedys na jakis wyjazd na Mistrzostwa Miast do Gdanska bodajze. I nie wiem czy wiesz ale jakos tak sie zlozylo, ze nie wygralem pierwszego turnieju w ktorym wzialem udzial. Poszedlem jakos bardzo przecietnie ale juz po pierwszych meczach w sankcjonowanych turniejach wiedzialem, ze chce grac bo sama gra, rywalizacja o jakakolwiek stawke daje mi frajde. Chec wygrywania wiecej i wiecej przychodzi pozniej.

Pozniej jakies turnieje w Olsztynie, ktore sam musialem organizowac/wspolorganizowac bo nie bylo za bardzo nikogo kto by sie tym zajal. I swego czasu gdy wszystko bylo robione z pomyslem i dopracowane w kwestii organizacji mielismy nawet po 30-40 osob na takich smiesznych lokalnych turniejach. I wyobraz sobie, ze wcale nie bylo wtedy lepiej w temacie sklepow czy sponsoringu, taka postawa roszczeniowa "przyjdzcie i dajcie" szalenie mnie <cenzura>. A jeszcze bardziej <cenzura> mnie nastawienie, ze jest zle i nie bedzie lepiej dopoki nie pojawi sie jakis abstrakcyjny zbawca albo cudownym zrzadzeniem losu spadnie manna z nieba. Jest zle to zrob cokolwiek w kierunku tego zeby bylo lepiej zamiast pieprzyc glupoty.

Ze swojego pomyslu organizacji cyklu turniejow nie rezygnuje i dalej jestem zdania, ze bedziemy w stanie przyciagnac po 30 osob na kazdy z tych eventow.

Dzieki Suchy za Twoja opinie, w sumie rozwinalem tylko to co juz powiedziales miejscami mocniej sie cisnieniujac :)

Profil E-mail GG  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7254 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 363  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości