Obecny czas: Pon Lip 22, 2019 12:47 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 709 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 36  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: [STREFA MTG] Lista turniejów Warszawskich - Październik 2012
PostWysłany: Nie Paź 14, 2012 11:30 am 
Strefa MTG
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Sie 17, 2011 12:35 pm
Miejscowość: Warszawa
lukaszsw napisał(a):
Hej,

Chętnie bym zagrał Standard na Ochocie, bo mam blisko, ale nie znalazłem info jak to jest w końcu z nagrodami. W jednym turnieju było napisane, że wpisowe do wydania w sklepie i "podział nagród będzie podany po pierwszej rundzie" - czyli wpisowe jest rozdzielane między pierwszych kilka miejsc?

Tak - calosc wpisowego na standardzie sie kumuluje - przy np. 8 osobach i wpisowym 15 zl w puli bedzie lacznie 120 zl. Podzial w takiej sytuacji to 60/30/15/15 dla kolejno zwyciezcy, drugiego miejsca itd.

Podzial nagrod jest wpisany, ze bedzie ogloszony po pierwszej rundzie, bo nie wiadomo ile bedzie osob, a laczna pula zalezy wlasnie od frekwencji. Wolimy dawac graczom mozliwosc zakupu w sklepie czegos co jest im przydatne, niz dawac nagrody w formie boosterow i w ten sposob ograniczac im wybor jedynie do edycji boostera ;)

PostWysłany: Nie Paź 14, 2012 1:54 pm 
Apprentice

Dołączenie: Pon Maj 14, 2012 12:29 pm
Dzięki za odpowiedź.

Zagrał bym u was, gdyby był redraft. Taki podział jak podałeś odstrasza początkujących graczy (jak ja). Z przykładu wynika, że trzeba być na 1 albo 2 miejscu, żeby w ogóle coś wygrać.

Przy redrafcie zwycięzca może zawsze sprzedać karty i za to kupić sobie w sklepie kolejne rzeczy. Przy 16 graczach, w 16 boosterach RTR pewnie znajdzie się coś co zwróci turniej z nawiązką.

Propozycja - może jeden standard z redraftem w tygodniu?

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Paź 14, 2012 5:08 pm 
Strefa MTG
Awatar użytkownika

lukaszsw napisał(a):
Dzięki za odpowiedź.

Zagrał bym u was, gdyby był redraft. Taki podział jak podałeś odstrasza początkujących graczy (jak ja). Z przykładu wynika, że trzeba być na 1 albo 2 miejscu, żeby w ogóle coś wygrać.

Przy redrafcie zwycięzca może zawsze sprzedać karty i za to kupić sobie w sklepie kolejne rzeczy. Przy 16 graczach, w 16 boosterach RTR pewnie znajdzie się coś co zwróci turniej z nawiązką.

Propozycja - może jeden standard z redraftem w tygodniu?

Pomyślimy nad czymś takim ;)

Temat postu: [STREFA MTG] Lista turniejów Warszawskich - Październik 2012
PostWysłany: Wto Paź 23, 2012 12:42 pm 
Strefa MTG
Awatar użytkownika

UWAGA
31 października odwołaliśmy spotkania ligowe z uwagi na nieco krótsze godziny otwarcia sklepu - zostały one przesunięte na wtorek 30 października.

Zapraszamy na wtorkowe turnieje T2 rozgrywane w formule przyjaznej początkującym graczom, a jednocześnie premiującym zwycięzcę :) Wpisowe to tylko 15 PLN

Zapraszamy również na Game Day w Strefie - start rozgrywek o 14:00 w sobotę - można się spokojnie wyspać po piątkowej imprezie i zagrać o fajne nagrody (dla zwycięzcy wypasiona mata do gry RTR)

Temat postu: [STREFA MTG] Lista turniejów Warszawskich - Listopad 2012
PostWysłany: Pon Paź 29, 2012 6:40 pm 
Strefa MTG
Awatar użytkownika

W tym tygodniu po raz pierwszy mamy możliwość odpalenia dwóch FNM-ów w jeden piątek. Z tej okazji na próbę zreorganizowaliśmy godziny wedle uwag części graczy

Draft FNM odbędzie się o godzinie 14:30, natomiast o 18:00 odbędzie się FNM T2

Pełną rozpiskę listopadową ułożymy w najbliższy weekend po turniejach FNM

PostWysłany: Wto Paź 30, 2012 8:51 am 
Strefa MTG
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Sty 06, 2005 10:58 am
Miejscowość: Stolica
Avenger napisał(a):
Draft FNM odbędzie się o godzinie 14:30, natomiast o 18:00 odbędzie się FNM T2

Szkoda, ja wolałbym drafty o 18, a T2 o 14.30.

Profil E-mail GG  

PostWysłany: Sob Lis 03, 2012 12:56 pm 
Strefa MTG
Awatar użytkownika

Rozpiska na większość miesiąca listopada już dostępna

Z ważnych uwag
- trochę źle zasankcjonowałem FNM-y w tym miesiącu i w co drugi piątek odbywać się będą dwa drafty - o 14:30 i 18:00 (9 i 23 listopada). Propozycja jest, aby Draft-y o 18:00 były bardziej kompetytywne, tzn. redraft w systemie, który zdecydowanie promuje zwycięzców. chętnie wysłucham opinii na ten temat.
- w pozostałe piątki będzie Draft o 14:30 i T2 o 18:00. Od grudnia turnieje piątkowe będą się regularnie odbywać w tej formule. Wyjątek 16.11 z uwagi na mój wyjazd do Bochum, kiedy to T2 rusza o 15:00, a Draft-a nie odpalamy (chyba, że zbierze się ekipa śmiałków to bez problemu znajdzie się 8 osobowy stolik i promki FNM-owe na nagrody).
- również z uwagi na wyjazd do Bochum Pauper Standard zostaje przeniesiony z poniedziałku 19 listopada na środę 21 listopada. Zmiana jest jednorazowa.
- w sobotę 10.11.2012 odbędzie się nauka gry od podstaw. Jeśli macie znajomych którzy chcieliby zacząć grać (albo chcecie ich wciągnąć) to zapraszamy. Naukę poprowadzi Cyryl Kocięcki - były wicemistrz Polski w MTG

ZAPRASZAMY NA TURNIEJE ORAZ NAUKĘ

Temat postu: Re: [STREFA MTG] Lista turniejów Warszawskich - Listopad 2012
PostWysłany: Sob Lis 03, 2012 2:38 pm 
Moderator

Dołączenie: Wto Lut 19, 2008 8:29 pm
Super pomysł z draftem z draftem "bardziej kompetetywnym"! 9 XI wpadnę (chyba, że mnie zatrzymają jakieś przypadki losowe).

Profil E-mail GG  

PostWysłany: Pią Lis 09, 2012 9:36 pm 
Archmage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Sie 21, 2011 9:53 pm
Miejscowość: Olsztyn / W-wa
Może warto podbić temat jutrzejszej nauki gry, dać dodatkową informację na forum itd.? Ja wiem, że plakaty, że komunikaty na stronie CDP.pl itd. - ale mała wzmianka w temacie zbiorczym to na dzień przed wydarzeniem - bądź co bądź w jakiś sposób niezwykłym - chyba trochę za mało.

BTW Od 12 do 15 jest nauka, a potem miniturniej, czy jak?

Profil E-mail  

Temat postu: Re: [STREFA MTG] Lista turniejów Warszawskich - Listopad 2012
PostWysłany: Pią Lis 09, 2012 10:17 pm 
Strefa MTG
Awatar użytkownika

Monk napisał(a):
Może warto podbić temat jutrzejszej nauki gry, dać dodatkową informację na forum itd.? Ja wiem, że plakaty, że komunikaty na stronie CDP.pl itd. - ale mała wzmianka w temacie zbiorczym to na dzień przed wydarzeniem - bądź co bądź w jakiś sposób niezwykłym - chyba trochę za mało.

BTW Od 12 do 15 jest nauka, a potem miniturniej, czy jak?

Osobiście chcę głównie ściągnąć ludzi, którzy jeszcze nigdy nie grali w MTG. Jeśli ktoś czyta to forum, to raczej ktoś kto już gra. Oczywiście nie mam nic przeciwko, żeby takie osoby też przyszły, ale jednak nie taki jest cel w przypadku tego spotkania, dlatego na forum jest tylko wzmianka o tym.

Co do miniturnieju to będzie on po zakończeniu nauki. Dla chętnych.

PostWysłany: Śro Lis 14, 2012 3:14 pm 
Strefa MTG
Awatar użytkownika

UPDATE

Przypominam, że w tym tygodniu nie ma piątkowego FNM-a o 18:00 z uwagi na mój wyjazd do Bochum. Będzie natomiast Draft o 14:30 na którego zapraszam :)

W przyszłym tygodniu Pauper Standard wyjątkowo w środę 21.11.2012. Sklep w poniedziałek 19.11.2012 będzie NIECZYNNY

Od przyszłego tygodnia wracamy do "starego" podziału nagród na wtorkowych turniejach T2. Szczegóły w temacie o turnieju

Temat postu: [STREFA MTG] Lista turniejów warszawskich - Listopad 2012
PostWysłany: Pią Lis 16, 2012 9:15 am 
Strefa MTG
Awatar użytkownika

Zaczynam powoli układać ramówkę na grudzień i chciałbym, abyście jako gracze wypowiedzieli się na temat propozycji

1 grudnia o 12:00
GPT Bilbao - Modern
Wpisowe: 50 PLN - 90% do puli nagród w formie kredytu sklepowego, zwycięzca będzie miał opcje uzyskać gotówkę zamiast kredytu
Jest to jedyny turniej nie-cykliczny w grudniu w Strefie

Ramówka tygodniowa
Poniedziałek 18:00
Pauper T2
Wpisowe: 8 PLN
Podział nagród taki sam jak do tej pory 1/2 boostera za gracza z redraftem + trochę kredytu sklepowego

Wtorek 18:00
Standard T2
Wpisowe: 30 PLN
2 boostery do puli od gracza, boostery dla top-a (podział indywidualny na każdym turnieju, dość stromy), obowiązkowe decklisty z opcjonalnymi deck-checkami, 1-2 boostery spoza puli nagród oraz 1-2 promki, a czasem też gry komputerowe rozlosowane wśród nienagrodzonych uczestników (ilość zależna od frekwencji). Jak tylko uda mi się zdobyć level sędziowski to REL będzie Competitive

Peasant T2 Cube Draft na 8 osób
Wpisowe: 10 PLN
Całość wpisowego do wydania w formie kredytu sklepowego z podziałem 40/20/10/10 - dla zwycięzcy dodatkowo karta Promo

Środa 17:30
Turniej dla początkujących
Wpisowe: 15 PLN lub 35 PLN
W ramach wpisowego uczestnicy otrzymują booster wybranego dodatku. Przed turniejem talie zostaną sprawdzone pod kątem ich siły, aby był jakiś balans, nie ma limitu edycji kart, dla zwycięzcy karta Rare Promo. Jeśli ktoś nie ma talii może pożyczyć sklepowe talie z Pauper-a - myślę, że są dość dobre do takiej zabawy. Można też zamiast uiszczać wpisowe nabyć dowolnego Intro Pack-a (np. Dark Ascension za 35 PLN w którym jest również Booster, czyli defacto raptem 20 PLN więcej, aby mieć talię na własność) i zagrać nim w tym turnieju

Piątek 18:00
Draft RTR dla zaawansowanych FNM
Wpisowe: 40 PLN
Draft z redraftem stromym systemem (zwycięzca i drugie miejsce, będą miały po 2-3 pick-i zanim do kart dorwie się reszta graczy)
Jeśli gracze się zgodzą oddać w ramach gentlemenskiej umowy to komplet promek FNM dla zwyciezcy (przy wiekszej ilosci podow rozdysponowane po rowno miedzy zwyciezcow podow)

Piątek 18:30
Turniej T2 dla początkujących FNM
Wpisowe: 15 PLN
Turniej podobny do turnieju środowego z tą różnicą, że legalne będą tylko karty z 5 najnowszych dodatków (blok Innistrad, M13 i RTR), tak, aby początkujący gracze mieli okazje poznać różnicę między swobodnym budowaniem talii, a budowaniem pod konkretny format. Tak jak w środy booster dla każdego uczestnika, a oprócz tego na koniec promki FNM dla top 1,2 oraz 2 losowe wśród uczestników. Niestety nie będzie kontroli siły talii (jedynie kontrola pod kątem legalności w T2). Tak samo jak w środę zamiast opłacać wpisowe można nabyć którąś z talii Intro Pack lub Event Deck i grać nią na turnieju i wyjść z turnieju z talią :) Można też wypożyczyć talię do Pauper-a. Na turnieju wprowadzona jest stała liczba rund - 3 rundy po 45 minut - chcemy aby turniej kończył się nie później niż o 20:50, tak aby każdy mógł spokojnie wrócić do domu komunikacją miejską. Godzina jest specjalnie tak pomyślana, aby osoby biorące udział we wcześniejszym turnieju dla początkujących u Gooz-a oraz osoby kończące później pracę miały możliwość wyrobienia się.

Do MODERN-owców
Mam też pytanie o styczniowe FNM-y - dopiero teraz zauważyłem (albo dopiero teraz zrobili taką opcję), że można sankcjonować FNM-y w Modernie. Byliby na coś takiego chętni?

PostWysłany: Pią Lis 16, 2012 1:34 pm 
Mage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Sty 09, 2009 9:11 pm
Avenger napisał(a):
Do MODERN-owców
Mam też pytanie o styczniowe FNM-y - dopiero teraz zauważyłem (albo dopiero teraz zrobili taką opcję), że można sankcjonować FNM-y w Modernie. Byliby na coś takiego chętni?

:spoko:

Profil E-mail  

Temat postu: Re: [STREFA MTG] Lista turniejów warszawskich - Listopad 2012
PostWysłany: Pią Lis 16, 2012 2:46 pm 
Strefa MTG
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Sty 06, 2005 10:58 am
Miejscowość: Stolica
Avenger napisał(a):
Do MODERN-owców

+1 tylko o 18!

Profil E-mail GG  

PostWysłany: Nie Lis 18, 2012 9:20 pm 
Archmage

Dołączenie: Pią Wrz 07, 2012 9:43 pm
W środę 28 XI turnieju nie ma?

Riardin napisał:
Spoiler:

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Lis 19, 2012 8:04 am 
Strefa MTG
Awatar użytkownika

mam13 napisał(a):
W środę 28 XI turnieju nie ma?

Nie - ten kalendarz bedzie obowiazywac od grudnia

PostWysłany: Pon Lis 19, 2012 8:42 pm 
Conjurer

Dołączenie: Wto Lut 23, 2010 8:50 pm
Cytuj:
1 grudnia o 12:00
GPT Bilbao - Modern

Moze troszke wczesniej np o 10 rejestracja 10.30 start?
Jak zaczniemy o 12 to po drugiej rundzie bedzie juz prawie ciemno

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Lis 21, 2012 10:54 pm 
Strefa MTG
Awatar użytkownika

Update info o turniejach do końca listopada

W grudniu ramówka będzie wyglądać mniej więcej tak:
Poniedziałki - Pauper T2 + Wędrowycz - start obydwu około 18:10
Wtorki - dzień wolny
Środa - Turnieje Casual z kartami z dowolnych edycji - typowy turniej dla początkujących - start około 18:00
Czwartek - T2 dla zaawansowanych - start o 18:30
Piątek - FNM T2 dla początkujących (18:40) + PRO-Draft (18:10)

+ jeśli gracze zechcą (zdecyduje frekwencja i opinie podczas drafta w środę 28.11) będzie draft w poniedziałek lub czwartek równolegle do pozostałych turniejów

PostWysłany: Wto Lis 27, 2012 4:50 pm 
Strefa MTG
Awatar użytkownika

Rozpiska turniejów grudniowych (i końcówki listopada) już wisi

Do rozpiski dojdą jeszcze cotygodniowe drafty - jutro na drafcie organizowanym wyjątkowo w środę ustalę z przybyłymi graczami czy wolą poniedziałek czy czwartek. Cena tych Draftów od grudnia wynosić będzie 35 PLN.

Od grudnia obowiązywać będzie nowy cennik kilku turniejów.
- cena Draftów spada na stałe do 35 PLN
- cena Paupera T2 została podniesiona, ale w zamian od każdego gracza do puli wejdzie cały booster (dotychczas tylko połowa)

Jeśli średnia frekwencja na czwartkowych T2 będzie dobra to prawdopodobnie od stycznia cena spadnie do 25 PLN lub do puli będzie wchodzić więcej boosterów (do ustalenia z graczami pod koniec grudnia).

Doszły do rozgrywek turnieje wpisane jako dla początkujących (Casual w środy i FNM T2 w piątki) - można na nich wygrać jedynie promki albo gry komputerowe - są one po to, żeby początkujący gracze mogli się nauczyć grać turniejowo nie musząc konkurować z taliami za duże pieniądze. W środy będzie kontrola deck-ów przed turniejem. W piątki takiej kontroli z uwagi na to, że jest to FNM nie można wprowadzić, ale brak wysokich nagród prawdopodobnie spowoduje, że bardziej zaawansowani gracze wybiorą turnieje na których można wygrać boostery. Na obydwu turniejach booster otrzymuje się już w momencie uiszczania wpisowego

Zapraszamy na nasze turnieje

PostWysłany: Wto Lis 27, 2012 6:56 pm 
Mage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Maj 24, 2012 10:46 pm
Cytuj:
- cena Draftów spada na stałe do 35 PLN
Super. Jeśli tylko po PTQ Montreal zostanie mi jakaś kasa, będę wbijał regularnie.
Avenger napisał(a):
Peasant T2 Cube Draft na 8 osób
O, wreszcie kostka dla mnie. Możesz coś więcej o niej napisać (np. czy kostka jest singletonem i jaki jest sposób draftowania)?

Profil E-mail  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 709 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 36  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość