Obecny czas: Pon Lis 18, 2019 3:37 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1550 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 73, 74, 75, 76, 77, 78  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: EDH w Katowicach
PostWysłany: Czw Maj 31, 2018 11:38 am 
Moderator

Dołączenie: Pon Lis 05, 2012 5:36 pm
To co, nie gramy dzisiaj w karty? Mam egzamin w środę i wymówka żeby się nie uczyć byłaby spoko :rolleyes:

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Maj 31, 2018 3:52 pm 

Dołączenie: Wto Maj 29, 2018 6:48 pm
ja bym zagrał, np. o 18 w Katowicach, zna ktos moze jakas ciekawa lokalizacje i czy sa chetni?

Profil E-mail  

Temat postu: Re: EDH w Katowicach
PostWysłany: Wto Cze 05, 2018 5:24 pm 
Archmage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Lut 12, 2002 8:32 pm
Miejscowość: Sosnowiec
Dla pewności spytam - czy pojutrze Spot ugości edhowców?

PostWysłany: Śro Cze 06, 2018 4:26 pm 

Dołączenie: Wto Maj 29, 2018 6:48 pm
ja jestem za tym, żeby zagrać jutro

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Cze 06, 2018 7:19 pm 
Archmage
Awatar użytkownika

Spike bardzo lakonicznie potwierdził jutro Spota.

PostWysłany: Śro Cze 20, 2018 6:35 pm 
Archmage
Awatar użytkownika

Ktoś sobie ostatnio pożyczył mojego Regal Force'a. Nie jestem pewien czy nie któraś(yś?) z Ethali.
Bardzo proszę o pamięć i zwrot jutro!

PostWysłany: Wto Lip 03, 2018 6:49 pm 
Apprentice
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Kwi 22, 2016 9:09 pm
Miejscowość: Tychy
Teoretycznie taki temat powinien zostać poruszony na forum "Wymiany regionalne", ale... Wydaje się, że tu jest większa szansa na pozytywną odpowiedź.
Poszukuję następujących kart (stricte do EDH):

W poniższych przypadkach wersje foil są preferowane:

/

Current EDH Brews:
- Extra Turns
- Nexus of Doom
- Jund Midrange
- Combostax (test)

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Paź 11, 2018 11:05 pm 
Apprentice
Awatar użytkownika

W nawiązaniu do dzisiejszej dyskusji o możliwym powrocie generałów z Command Zone'a po exile'u, są dwie możliwości:
I przypadek: Pojedynczy efekt exile'a i powrotu (np. ). Wówczas po przeniejsieniu generała do Command Zone'a wróci on do gry, kiedy Warden opuści pole bitwy. Dzieje się tak dlatego, że Command Zone i Exile są strefami publicznymi i pozostałe części efektu usuwającego (CR 603 - 603.c) znajdą generała nawet w innej strefie (CR 400.7h).
II przypadek: Rozdzielne efekty exile'a i powrotu (np. ). Efekty są osobne, lecz powiązane. Drugi efekt jest w stanie znaleźć wyłącznie karty w strefie Exile, które trafiły tam za sprawą efektu pierwszego (CR 607, 607.1, 607.2), więc generał zostanie w Command Zonie.

Current EDH Brews:
- Extra Turns
- Nexus of Doom
- Jund Midrange
- Combostax (test)

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Lis 03, 2018 11:55 am 
Apprentice

Dołączenie: Pią Lut 22, 2013 10:09 pm
viewtopic.php?f=55&p=1356113#p1356113 Gdyby ktoś potrzebował jakieś kartony do EDH to polecam się :)

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Lis 04, 2018 4:33 pm 
Archmage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Lut 12, 2011 8:31 pm
Miejscowość: Katowice
Już się rozmyśliłeś? :D

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Lis 19, 2018 7:27 pm 
Apprentice
Awatar użytkownika

Na naszym ostatnim spotkaniu (15.11.2018) wynikł problem, co dzieje się z "ukradzionymi" permanentami, gdy gracz je kontrolujący opuszcza grę. Możliwe są dwa scenariusze:
1) Jeżeli obiekt ten znajdował się wcześniej pod kontrolą innego gracza (i zmienił kontrolera np. na skutek ), to wraca on pod kontrolę gracza, który był jego ostatnim kontrolerem, bo efekt przekazujący nad nim kontrolę dobiega końca,
2) Jeżeli gracz opuszczający grę jest pierwotnym kontrolerem permanentu będącego własnością innego gracza (np. za sprawą , 'a, czy ), to obiekt ten przenoszony jest do strefy Exile. Warto zwrócić uwagę, że nie jest istotne, kto kontrolował dany obiekt (reprezentowany przez jakąś kartę) na stosie, a jedynie pod czyją kontrolą dany permanent (reprezentowany przez tę samą kartę) wszedł na pole bitwy.
Poniżej przytaczam odpowiedni fragment CR.
Spoiler:

Current EDH Brews:
- Extra Turns
- Nexus of Doom
- Jund Midrange
- Combostax (test)

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Gru 09, 2018 3:27 pm 
Gracie w Spocie ? Jak oceniacie poziom competetiveness ?

Jak sie zapatrujecie na proxy ? Jezeli w decku jest pare drogich kart proxow to ktos ma pretensje/dopytuje sie czy to nie chinskie ?

PostWysłany: Nie Gru 09, 2018 4:41 pm 
Archmage
Awatar użytkownika

Tempest napisał(a):
Gracie w Spocie ? Jak oceniacie poziom competetiveness ?

Jak sie zapatrujecie na proxy ? Jezeli w decku jest pare drogich kart proxow to ktos ma pretensje/dopytuje sie czy to nie chinskie ?

Poziom jest zróżnicowany, chociaż już dawno nie widziałem decka Tier 1 z netu - nawet gracze z możliwościami finansowymi chyba się u nas tym znudzili. Co nie zmienia faktu, że jest masę komb, a żadnego decku się nie boimy.
Co do proxów, to są dopuszczalne w dwóch przypadkach:
a) karta jest w innej talii i żeby jej nie przekładać, to w drugiej jest prox (przeważnie ładnie wydrukowany, Krzaku ma chińskie),
b) karta (lub nawet cała talia) jest w fazie testów, a po testach wiadomo czy jest wyrzucana, czy kupowany jest oryginał.

Więc nie ma proxów tylko po to, żeby nie trzeba było kupować docelowo karty, bo prox jest tańszy niż Timetwister czy cokolwiek innego, na co szkoda graczowi kasy. Mnie nie stać na Tabernacla, więc nim nie gram.

Acha, proxy powinny być możliwe do odróżnienia od prawdziwych kart. Jeśli to chińska świetna produkcja, to nie ma problemu, pod warunkiem, że jest opisana/oznaczona jako prox. To ta sama zasada, jak przy produkcji banknotów do zabawy.

PostWysłany: Pon Gru 10, 2018 2:57 pm 
Zet napisał(a):
To ta sama zasada, jak przy produkcji banknotów do zabawy.

To mnie zawsze zadziwia jak ludzie porownuja karty do gry do banknotow. Ale przynajmniej WOTC jest zadowolone z takiego porownania.

No nic, raczej wiec nie mam po co tam jechac bo nie chce kogos oklamywac, ze ja mam zamiar kupic kiedykolwiek drogie karty. A bez proxow nie da rady, bo Ciebie akurat zapamietalem z Goblina i jezeli meta jest podobna jak w Goblinie (sa te same osoby) to z deckiem na oryginalnych kartach bym tylko robil za marna przeszkode. Pozdrowienia

PostWysłany: Pon Gru 10, 2018 6:38 pm 
Archmage
Awatar użytkownika

Meta nie jest podobne i są też gracze, którzy nie obawiają się grać taliami, gdzie najdroższa karta kosztuje pewnie poniżej 50 zł. Ale skoro wiesz lepiej jakie jest meta Spota, to nie mam argumentów.

PostWysłany: Wto Gru 11, 2018 8:52 pm 
Apprentice
Awatar użytkownika

@Tempest
Tempest napisał(a):
jezeli meta jest podobna jak w Goblinie (sa te same osoby) to z deckiem na oryginalnych kartach bym tylko robil za marna przeszkode.

Mety Goblina nigdy nie poznałem, jednak to Spota staram się przychodzić w miarę regularnie od czerwca 2015 r. i mogę Ci pokrótce powiedzieć jak nasza meta się zmieniła od tamtego czasu. W latach 2015/2016 dominowały szybkie kombo decki, zakładające wygraną przez kombo/lock stołu/chainowanie tur do czwartej tury. Mniej więcej od początku 2017 r. obserwujemy stopniowe wykruszanie się starej gwardii cEDH; pozostali gracze z kolei doszli do wniosku, że skoro sytuacja ich nie zmusza, to mogą sobie pozwolić na bardziej casualowe podejście. Osobiście Cię zachęcam do zajrzenia i przekonania się na własne oczy, jak to dziś wygląda. Ze swojej strony mogę Ci pokazać, jaką talią mam w planach stawić się w czwartek:
Spoiler:

Łatwo spostrzec, że kompetytywne to to nie jest :-D
Jeżeli miałbym dać Ci jakieś porady, to po pierwsze sugestia, by grać oryginalnymi kartami, po drugie zadbać o tanią interakcję, typu , , i starać się budować talię tak, by nie zaczynała grać w szóstej turze. Ponieważ jest to rozgrywka wieloosobowa, a talie nie dążą już wyłącznie do szybkiego "skręcenia się", to stół naturalnie się balansuje i odniesienie zwycięstwa pilotując teoretycznie gorszy deck wcale nie jest dużo mniej prawdopodobne.
Jeżeli chcesz osiągnąć możliwie najlepszy rezultat w relacji do cen kart, radzę przyjrzeć się kombinacji kolorystycznej G/U
Pozdrawiam
A
Ps. Obecna meta na każdym spotkaniu liczy 5-6 graczy, więc miałbyś duży wpływ na jej kształtowanie.
@Zet
Mogłbyś rzucić okiem na spis Rith, czy nie przesadziłem z casualowością?

Current EDH Brews:
- Extra Turns
- Nexus of Doom
- Jund Midrange
- Combostax (test)

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Gru 11, 2018 10:01 pm 
Archmage
Awatar użytkownika

ArcXi napisał(a):
@Zet
Mogłbyś rzucić okiem na spis Rith, czy nie przesadziłem z casualowością?

Łatwiej mi się myśli jak przeglądam i macam karty na żywo :)
Ale na pewno chciałbym tutaj wciskać Ruric Thara - pasuje klimatycznie jak ulał.
Poza tym brakuje Bloom Tendera, a Red Elemental Blast to moim zdaniem nie ta bajka - do niszczenia masz lepsze rzeczy w G, a jedna kontra, która dojdzie, albo nie i której i tak nie wyszukasz, niewiele daje. Jeśli coś musisz chronić przed niebieskim, to lepiej dać Vexing Sushera, który współgra z resztą talii jako stwór, do tego zielony. A i Fauna Shamany ostatnio nisko cenowo latają ;)

PostWysłany: Śro Gru 12, 2018 12:04 am 
Apprentice
Awatar użytkownika

Zet napisał(a):
Ale na pewno chciałbym tutaj wciskać Ruric Thara - pasuje klimatycznie jak ulał.

Ruric sprawdził się z Vaevictisem, tutaj jest problem ze sporą liczbą istotnych enchantmentów (brak !); wraz z instantami, sorcerami i walkerami (bez REB) to 31 bolesnych zagrywek. Shusher jest na miejscu, bardziej nawet niż , podobnie . Chętnie odpuściłbym sobie jakieś klocki za 6 many, tylko które?...
Red Elemental Blast pełni raczej funkcję ochronną nie tyle przed kontrą, a przed Dużym Złem (z gatunku , , - wyjątkowo bolesny w koncepcji, czy :razz: ).

Current EDH Brews:
- Extra Turns
- Nexus of Doom
- Jund Midrange
- Combostax (test)

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Gru 12, 2018 12:12 am 
Apprentice
Awatar użytkownika

@Zet
Byłbym zapomniał: Rith to deck w ramach "No artifacts allowed - personal challenge" . Jedyna szansa, by budowa decka nie przebiegała mniej więcej tak:
" i ę już mam, co jeszcze można włożyć do talii, hmmm????"

Current EDH Brews:
- Extra Turns
- Nexus of Doom
- Jund Midrange
- Combostax (test)

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Gru 13, 2018 6:15 pm 
ArcXi napisał(a):
Mniej więcej od początku 2017 r. obserwujemy stopniowe wykruszanie się starej gwardii cEDH; pozostali gracze z kolei doszli do wniosku, że skoro sytuacja ich nie zmusza, to mogą sobie pozwolić na bardziej casualowe podejście. Osobiście Cię zachęcam do zajrzenia i przekonania się na własne oczy, jak to dziś wygląda. Ze swojej strony mogę Ci pokazać, jaką talią mam w planach stawić się w czwartek:
[Commander]

Nawet nie wiem jakiego emotikonka dac :) Sprawdzam sobie taka stronke z rankingiem generałów ten jest Tier 4. Czyli z cEDH pierwszej literki juz nie ma.

Jak gralem w goblinie to byl hardcore. Duallandy, karty po pare stow. Stad moje pytanie czy wyciagacie karty z koszulek/pytacie czy oryginał.

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1550 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 73, 74, 75, 76, 77, 78  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości