Obecny czas: Pią Mar 22, 2019 1:02 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Regulamin forum

1. Na tym forum odpowiadać na pytania mogą jedynie osoby będące moderatorami tego działu.
2. Każda odpowiedź osoby nieuprawnionej grozi czasowym banem lub odcięciem od tego działu w przypadkach recydywy. Komentarze i uwagi nie na temat będą traktowane analogicznie.
3. Wszystkie karty zawarte w pytaniach powinny zostać otagowane znacznikiem [mtg]Nazwa_karty[/mtg].
4. Tytuły tematów powinny być czytelne i wskazywać na przedmiot problemu. Jeżeli masz pytanie o kartę Thrun, the Last Troll to zatytułowanie go "Thrun" jest OK, "Hexproof" też, ale "Pytanko" już NIE jest OK.
5. Dodatkowe pytania zadane w tym samym temacie muszą nawiązywać to oryginalnego tematu. Do odrębnych zagadnień należy zakładać nowe tematy.

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Uczciwość - czyli o sprawach bardziej przyziemnych
PostWysłany: Śro Gru 12, 2018 2:33 pm 

Dołączenie: Śro Gru 12, 2018 2:20 pm
Witam,

Nie wiem, czy kiedykolwiek coś takiego zdarzyło się na turnieju, ale chciałbym wiedzieć jak powinien zareagować na takie sytuacje sędzia.

1. Rzucam czar, dzięki któremu przeciwnik musi pokazać mi swoje karty na ręce. Czy przeciwnik na moje żądanie musi mi je dać do moich rąk? W czym to miałoby mi pomóc? Na dole kart są zawsze informacje, dzięki którym wie się, do jakiego dodatku należy ta karta. Jest to ważna informacja, jeżeli przeciwnik ma karty o tej samej nazwie, lecz z innych edycji. Gdy wystawi inną niż tą, którą miał na ręku wiem, że w ręce ma jeszcze taką samą.

2. Przeciwnik nosi okulary i jakimś cudem nazwy kart odbijają się w taki sposób, że jestem w stanie zobaczyć, co ma na ręce ( to pytanie teoretyczne , nie zastanawiajmy się, czy ludzkie oczy są aż tak dobre, aby widzieć takie szczegóły ). Rzucam czar typu i w 3 grze przeciwnik mówi, że to niemożliwe, abym zawsze tak trafiał. Przyznaję się do tego, co widzę. Co powinien zrobić sędzia?

Pozdrawiam

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Gru 12, 2018 3:19 pm 
Archmage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Paź 06, 2012 10:59 am
Miejscowość: Świdnik/Lublin
ad. 1 Zasady nic na ten temat nie mówią, acz nawet jak nie da ich do ręki, tylko rozłoży na stole to znaczki edycji są wyraźnie widoczne :)

ad. 2 Nic, to wina twojego przeciwnika, że pokazuje ci karty. Nie ty kazałeś mu założyć odbijające wszystko okulary.

Profil E-mail  

Temat postu: Re: Uczciwość - czyli o sprawach bardziej przyziemnych
PostWysłany: Czw Gru 13, 2018 6:17 pm 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Sie 22, 2005 9:12 pm
Miejscowość: Allenstein, Prussia
szeszej napisał(a):

ad. 2 Nic, to wina twojego przeciwnika, że pokazuje ci karty. Nie ty kazałeś mu założyć odbijające wszystko okulary.

Czy aby przypadkiem pewien Ruel nie dostał bana, bądź DQ, bo jego przeciwnik mial okulary, w których odbijały się karty?

PostWysłany: Czw Gru 13, 2018 6:51 pm 
Archmage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Paź 06, 2012 10:59 am
Miejscowość: Świdnik/Lublin
Za kłamanie sędziemu, nie za patrzenie na karty. Plus jeśli chodzi o policy raczej nie warto patrzeć 11 lat wstecz - zbyt dużo zmian zachodzi.

Profil E-mail  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości