Najczęstsze błędy w Limited

Artykuły

06 styczeń 2016

Konrad Wieczorek

Najczęstsze Błędy w Limited

i jak sobie z nimi radzić

Granie limited jest dla wielu początkujących graczy onieśmielające. Czy jesteś jednym z nich? Bez obaw. Ten cykl artykułów nie tylko naświetli najczęściej popełniane błędy, ale też pokaże Ci jak ich unikać.

Bardzo częstą barierą przed pójściem na swój pierwszy turniej Magica jest strach przed kompromitacją. Wiem, że ja i wielu moich znajomych miało podobne obawy. W końcu nie graliśmy jeszcze nigdy na turnieju, a tam będą same osoby, które grają turniejowo od dawna. Do tego znają się nawzajem, znają lokację i skoro grają turnieje od dawna, to pewnie świetnie znają się na samym Magicu. Jak zrobię jakieś głupie zagranie, to na pewno uznają mnie za słabiaka i pewnie będą mnie wytykać palcami i śmiać się ze mnie.

To naturalne, że możesz mieć takie odczucia. Niemniej, możesz mi uwierzyć, że te obawy są mocno na wyrost. Gracze Magica to w gruncie rzeczy bardzo przyjazna społeczność, która nie nabija się z początkujących, a często dokłada dodatkowych starań aby czuli się komfortowo. Nikt nie będzie śmiał się z twoich pomyłek. Sami je robiliśmy. Często robimy je nadal. Błędy są nieodłączną częścią gry w Magica i każdy gracz o tym wie.

ryje

Na turniejach można poznać naprawdę sympatycznych i inteligentnych ludzi. Nikt nie chodzi na turnieje, żeby nabijać się z początkujących graczy.

Oczywiście, możesz mi nie ufać. Możesz też wyjść z założenia, że nie chodzi o wstyd przed otoczeniem lecz przed samym sobą. A może masz żyłkę wyczynowca i jak już idziesz na turniej (nawet swój pierwszy), to po to, aby go wygrać.

We wszystkich tych przypadkach, zanim udasz się na turniej limited, na pewno chcesz uniknąć podstawowych błędów, które zdarzają się przy składaniu talii i grze. Aby Ci to ułatwić, poniżej znajdziesz listę artykułów zawierających najczęściej popełniane błędy w limited. Każdy artykuł przygląda się konkretnemu aspektowi gry turniejowej i oprócz wyliczania błędów, prezentuje też sposoby na ich unikanie. Zapraszamy do lektury!

Błędy w ewaluacji kart Błędy w budowaniu talii Błędy w grze


Liczę, że zapoznanie się z tymi wszystkimi błędami i technikami ich zwalczania da wam więcej odwagi aby wybrać się na swój pierwszy turniej Magica.

Jeśli tak właśnie jest, to zachęcam was bardzo do wybrania się na lokalny turniej Prerelease. To turnieje przedpremierowe w sealed decku, gdzie można pograć kartami z najnowszego dodatku zanim zostaną oficjalnie udostępnione do sprzedaży. Większość dużych miast w Polsce organizuje te turnieje i są one najlepszą okazją do rozpoczęcia przygody z turniejami Magica.

Aby pomóc wam jeszcze bardziej w rozpoczęciu tej przygody, tuż przed Prereleasem pojawi się na MTGNews analiza kart z najnowszego dodatku. Dzięki niej będziecie mniej-więcej wiedzieli, które karty są dobre, a których unikać.

W nieodległej przyszłości pojawią się też kolejne artykuły z cyklu Akademia Limited, ujawniające więcej tajników grania w Magica. Tak więc nie lękajcie się i do zobaczenia na turniejach.

O autorze

konradwieczorek

Konrad Wieczorek

Sędzia DCI 2. poziomu. W Magica gra z przerwami od Exodusu, a turniejowo od Alara Reborn. Entuzjasta Limited, Commandera i Moderna. Ma na swoim koncie kilka Top8 PTQ i Grand Prix Day 2 — wszystko w Limited.

Komentarze

Dodawanie komentarzy jest możliwe wyłącznie po zalogowaniu. Logowanie | Rejestracja